Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Най-мощните крушки за фарове???


euroteam

Recommended Posts

Колеги, моля дайте съвет за най-мощните крушки за фарове на пазара в момента???

Трябва да подменя обикновени Н7.

Нямам предвид ксенон!

 

Благодаря предварително за инфото!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам osram night breaker +90% най-добри цена/качество има Philips extreme vision +100% струват ми се доста скъпи също има Bosch +90%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моя опит - найтбрейкъра, ама горят като вестници :( Сега има найтбрейкър + който бил уж по дълголетен, ама....

 

Между другото "мощни" е некоректно. Всички легални автомобилни крушки са със стандартизирана мощност. Има такива, които при една и съща мощност дават значително по плътен и ярък светлинен поток, но това винаги е за сметка на живота на крушката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги добри фарове означава добри крушки.

Имал съм случай с чисто нова кола, на която съм изпробвал всички маркови крушки на пазара и не става и не става. След 2 години ходене по мъките Ми смениха целите фарове по гаранция. Еййй родих се ви казвам. Така че понякога се касе и до нагорял, остарял или дефектен рефлектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глас за Osram Nightbraker+ и от мен. s_flag

 

Само не разбрах връзката на темата с тунинга smile049 . Поздрави! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глас за Osram Nightbraker+ и от мен.

 

Само че си вземи 2 комплекта, че изгарят като църковни свещи smile004

...и минах на Осрам - синя светлина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глас за Osram Nightbraker+ и от мен.

 

Само че си вземи 2 комплекта, че изгарят като църковни свещи smile004

...и минах на Осрам - синя светлина.

 

За вече 5-6 месеца откак съм с тях, проблеми нямам. На опаковката пише, че са с удължен живот, спрямо обикновения Nightbraker. Ще видим по-нататък. smile049 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете къде ги има в раиона на 7ми км или Драгалевци, че Нивата трябва да и се поправят кандилата smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете къде ги има в раиона на 7ми км или Драгалевци, че Нивата трябва да и се поправят кандилата smile049

До колкото знам по всички ОМВ-та ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете къде ги има в раиона на 7ми км или Драгалевци, че Нивата трябва да и се поправят кандилата smile049

До колкото знам по всички ОМВ-та ги има.

 

Ще проверя. Мерси smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете къде ги има в раиона на 7ми км или Драгалевци, че Нивата трябва да и се поправят кандилата smile049

Преди 3 дни ги гледах в Практикер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е магазинът за Osram в София - http://www.alfalightbg.com/

Не е далече, даже може да се каже, че ти е почти на път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сложил от 1 година Osram Nightbraker+ и на моята, и на жена ми на колата. Перфектни са. Не горят. \:D/

За мен най-доброто обаче е това. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Osram Nightbraker+ в момента са на промоция в Метро-мисля че бяха по 12 лв.

Никой ли не е пробвал Philips extreme vision +100% ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още ги пробвам.От 2 месеца съм с тях. Няма с какво да ги съпоставя , като изключим заводските Н7.Разликата е огромна.

 

П.П

Между другото правилното е да се пише ЛАМПА , а не КРУШКА.Крушките растат по дърветата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато бачках на бензиностанцията съм сменил, да не се изхвърлям, ама над 500 крушки на клиенти (да изкарам некой страничен лев) и 3/4 от тях бяха осрам или хела. На голяма част от клиентите слагах Нарва, щот нали най-евтино и се оказа, че не само евтино, ами и надеждно. И нарва имат разни +50%, +70%, но и там както при осрам и хела - петнайстата дупка и оставаш с един фар. Това, което ми е направило впечатление на колата на баща ми - Нарва +30% за по 6.70 лв./бр. от бензиностанция - вече трета година. И светят безупречно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

П.П

Между другото правилното е да се пише ЛАМПА , а не КРУШКА.Крушките растат по дърветата.

 

Така е . Браво! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато бачках на бензиностанцията съм сменил, да не се изхвърлям, ама над 500 крушки на клиенти (да изкарам некой страничен лев) и 3/4 от тях бяха осрам или хела. На голяма част от клиентите слагах Нарва, щот нали най-евтино и се оказа, че не само евтино, ами и надеждно. И нарва имат разни +50%, +70%, но и там както при осрам и хела - петнайстата дупка и оставаш с един фар. Това, което ми е направило впечатление на колата на баща ми - Нарва +30% за по 6.70 лв./бр. от бензиностанция - вече трета година. И светят безупречно.

Имат ли УВ филтър тия нарва и в коя бензиностанция се продават ? какъв цвят светят бяло или стандартното леко жълтеникаво знаеш ли колега ?

Osram Nightbreaker-a с бяла светлина ли са ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато бачках на бензиностанцията съм сменил, да не се изхвърлям, ама над 500 крушки на клиенти (да изкарам некой страничен лев) и 3/4 от тях бяха осрам или хела. На голяма част от клиентите слагах Нарва, щот нали най-евтино и се оказа, че не само евтино, ами и надеждно. И нарва имат разни +50%, +70%, но и там както при осрам и хела - петнайстата дупка и оставаш с един фар. Това, което ми е направило впечатление на колата на баща ми - Нарва +30% за по 6.70 лв./бр. от бензиностанция - вече трета година. И светят безупречно.

Имат ли УВ филтър тия нарва и в коя бензиностанция се продават ? какъв цвят светят бяло или стандартното леко жълтеникаво знаеш ли колега ?

Osram Nightbreaker-a с бяла светлина ли са ?

 

По бензиностанциите ги има Нарвата, също и в някой хипермаркети. Свети леко жълтеникаво. Абе най-нормална ламБа си е :)

 

Найтбрейкъра свети бяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях със заводски филипс на късите (направи ми впечатление, че H7 бяха филипс, а H1 - дългите, бяха осрам), не го знам кой модел е, но светеха ужасно зле... Купих си найтбрейкър+, точно когато излезнаха или поне бяха нашумяли (H7 и H1)... Взех ги от вносител през един приятел. Имаха една година гаранция и лявата издържа точно 2 месеца преди края на гаранцията, другата си подминава гаранцията утре.

 

След като видях заводския филипс с който е дошла колата как свети... - е нямам думи - "ZLE"... Найтбрейкър-а свети страшно добре, супер хубаво разпространение на светлината на широчина пред колата и супер светъл и силен сноп лъчи в центъра по дължина пред колата - много светло жълто е, клони към бяло, но не са бели като на ксенон или някой силвърлайт и не са и като филипса с който бях - той жълтееше доста. Определено мога да препоръчам найтбрейкър+, но като гледам и при други не изкарват много дълго... Скоро не съм гледал за развитието на лампите, но това мога да споделя от опит.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tihoslav, ако държиш светлината от крушките да е по-бяла, вземи Cool Bluе, пак на Osram. Или някой от аналозите му от другите известни марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Гога и шафт :) За мене важното е УВ филтър да има да не потъмни фара, а бялото най-вече за красота :) Ще чакам първо да изгорят заводските , аз нямам оплаквания хубаво си светят пък после ще си купя Cool blue или Найтбрейкъра :)

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Свети леко жълтеникаво. Абе най-нормална ламБа си е :)

 

Найтбрейкъра свети бяло.

Има Нарва, която също свети cool blue и е +50% и цената й е под 15 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.