Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с поведението на пътя.Моля за съвет.


drift

Recommended Posts

Имам проблем с моята Октавия 1 99г.На скорости над 140км/ч на магистрала колата се сее по пътя не седи,а се носи,дори я усещам как ми олеква волана .Колата е с гуми Мишлен Алпин А4 втори сезон(като нови са) с размер 195/65/15.Не мога да си го обясня,дали не идва от страничния вятър по магистралата който я повдига и се получава този ефект,дали не е от изпуснали амортесьори,реглаж,гумите ми не са добре балансирани,но не ми се вярва да е от това.От гумите ми бие колата,но тази безтегловност от какво се получава.Случвало ми се е и с другата Октавия на магистралта преди Бургас,но тогава нямаше гуми колата и имаше жесток страничен вятър.Ако е от страничният вятър дали ще се оправи със монтирането на спортно окачване?Моля за съвети,че вчера ми се ревеше по магистралата като усещах,че контрола не е на 100% в мои ръце.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен се е получавало от стабилизиращата щанга /биалети/ на О2 .

може да е от ниско налягане в гумите,а и гумите са ти много високи,ако е имало и силен вятър е напълно нормално с тези гуми и стандартно окачване да се носиш насам натам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш спортно окачване,ниско-профилни гуми,100% няма да е така.

Сега може само да гадаем.Стоковите пружини държат много на високо купето и усещането за стабилност се губи.

Я дай една снимка да видим колко е вдигната колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си 17ки за лятото тези са ми зимните.Колата нямаше това поведение миналата зима.Не мисля че има пакет лоши пътища.И на 17-ките не седеше особено добре,но там си мислех,че е от гадните гуми.Като за начало мисля да си прегледам амортесьорите.По окачването имам разбити тампончета на носачите - задни мисля.

 

Зимен пакет:

 

025589044.jpg?r=0

 

Летен пакет:

 

025589047.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По окачването имам разбити тампончета на носачите - задни мисля.

 

При мен като бяха за смяна същите тампони + тези на стаб. щанга, колата се "носеше" при висока скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда ще ги прегледам аз тампоните на стабилизиращата щанга,за тези знам защото те се виждат като тръгва и спира колата и гумите мърдат напред назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на диагностика преден и заден мост,виж си и геометрията!

Щом имаш разбити тампони не може да очакваш комфорт и добра возия.

Летния ти " пакет" добре изглежда,но ако искаш стабилност,слагай спортно окачване.

Вози твърдо,но по завоите е супер стегната(няма усукване,залитане и пр.)

 

 

п.п 1..не знам ,но на мене изобщо не ме кефи и даже ме дразни такава височина на купе/гуми(сега и аз съм така),пробвай с фотошоп малко да я "приземиш" ,да видиш колко красива става тогава.

п.п 2...но забравяш за качване по бордюри и черни пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но забравяш за качване по бордюри
- Което означава да не може да си паркира колата почти никъде в София освен на паркингите на моловете :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не мога да си отида на вилата която в една вилна зона край Панчарево и е 2-3 километра неприятен черен път,бащата си чупи на неговата картера там един път.И аз я искам ниска,като гледах снимките на комбито с Порше джантите се размечтах,но сега като се замисля ако я свалям,ще е с пълно рс-во окачване - нищо друго.Ще разгледам окачването,амортесьорите и евентуално реглаж - пък лятото ще го мислим.Гумите съм ги зимал по калкулатора - при 195/65/15 оригинални дава 0мм отклонение на 225/45/17,колата я взех с 215/40/17 ако не се лъжа(може и 45 да са били) и изглеждаше още по-висока и смешна с тази малка гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.