Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Воланът ми стои надясно - моля за мнения


Kaco

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

миналата седмица закупих нова шкода октавия 2 facelift комби. При покупката сменх летите джанти и заводските гуми със стманени и съответно зимни гуми Barrum, който си закупух отново от Еуратек. Реално се качих да карам с новите джанти и гуми. След първоначалната еуфория от придобивката забелязах, че воланът ми стои 20 градуса вдясно. Колата не тегли надясно, а само когато се движа направо, воланът стои леко накриво. Свързах се с колегите от Еуратек, като предполагах че проблема е от новите колела, но от приемчика получих информация, че за този модел?!! чехите били сменили нещо по механиката на волана и ако си го настройваш(аз съм го настоил в най-вътрешно и най-високо положение) било нормално леко отклонение и това не водело до износване на гумите или др. проблеми. Това положение се отстранявало на стенд и т.н.

Много Ви моля да споделите ако сте чували подобно нещо и Ви се струва правдоподобно.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ходи някъде да ти направят реглаж и да ти проверят сходимостта и провери дали всички джанти са прибрали достатъчно, да няма някоя леко накриво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или е от гумите, или от реглажа. Още повече щом е чисто нова колата, настоявай да ти го направят гаранционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също като ходиш има кажи още с влизането, че искаш разпечатка с резултатите, защото после се правят на 2 и 1/2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също като ходиш има кажи още с влизането, че искаш разпечатка с резултатите, защото после се правят на 2 и 1/2.

Мерси, непременно ще го оправя! Значи смятате, че е от джанти/гуми и или реглаж. И на мен ми е странно обяснението, че е от заводска промяна на механиката на волана! Все пак съвсем нормално ми се стурва човек да си настои волана и мн. тъпо да се извие в дадена позиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Все пак съвсем нормално ми се стурва човек да си настои волана и мн. тъпо да се извие в дадена позиция.

 

Здрасти,

 

Спокойно, говорят ти някакви велики глупости, измислени веднага, защото не знаят какво да кажат... Моят волан е накривен надясно, както твоят. Има отклонение, но това не води до нищо фатално, нито гуми са ми се износили нито нищо, просто не ти е прав волана вътре в купето и трябва да стои леко надясно, за да караш направо, иначе отиваш в насрещното... Аз я карам така от две години, т.е. откакто съм я взел. Не ми пречи, дори вече свикнах. Не искам да ми се бърника по колата, когато потрябва тогава ще си направя реглаж... Принципно това, което са ти казали е някаква глупост :) Не се стряскай, просто поредната анти-реклама... На мен веднъж са ми се карали, защото само питах, а не купувах нещата за които питах.

 

Поздрави

 

ПП: С това положение на волана, колата върви право напред, без да изкривява, т.е. не й пречи да поддържа права линия. Така, че само до предпочитания е да отидеш да ти го нагласят където могат. Чувал съм за сервиз в София, кв. Дружба ХХ, http://www.autoexpress-2.com/, че правели страшно чист и точен реглаж. Поразгледай в нета за мнения, ако искаш да го оправяш. Не правя реклама на сервиза, никога не съм бил там, само казвам, че от приятел и от познати съм чувал хубави неща за там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Спокойно, говорят ти някакви велики глупости, измислени веднага, защото не знаят какво да кажат... Моят волан е накривен надясно, както твоят. Има отклонение, но това не води до нищо фатално, нито гуми са ми се износили нито нищо, просто не ти е прав волана вътре в купето и трябва да стои леко надясно, за да караш направо, иначе отиваш в насрещното... Аз я карам така от две години, т.е. откакто съм я взел. Не ми пречи, дори вече свикнах. Не искам да ми се бърника по колата, когато потрябва тогава ще си направя реглаж... Принципно това, което са ти казали е някаква глупост :) Не се стряскай, просто поредната анти-реклама... На мен веднъж са ми се карали, защото само питах, а не купувах нещата за които питах.

 

Поздрави

 

Мерси за съчуствието! Като си купи човек нова кола си мисли че всичко трябва да му е Ок! Интересното е, че приемчика пред мен каза на търговеца (който си нямаше и идея), че това била техническа информация и следвало да я обявяват на клиентите!

Представи си каква свежа реклама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега честита кола.

Направо си запази час в Еуратек за реглаж. Имах същия проблем, но с по-малък градус, след като смених за първи път оригиналните летни гуми с комплект гуми + джанти. Оправиха ми го с реглаж в Еуратек гаранционно. От тогава насам нямам проблем при смяна на джантите. До 6 месеца и 6000км е безплатен в Еуратек реглажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега честита кола.

Не слушай какво ти говорят много по-горе, ами си запази направо час в Еуратек. Имах същия проблем, но с по-малък градус. Оправиха ми го с реглаж в Еуратек гаранционно. До 6 месеца и 6000км е безплатен в Еуратек реглажа.

 

Благодаря! Точно така смятам да направя в най-скоро време! При теб как стана? Пак след смяна на гуми или съвсем отначало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах и по-горе :) След като смених оригиналния комплект гуми и джанти 17" с гуми и джанти 16" за зимата - на около 500км беше колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........

Да, на стенд Преден мост ще изправят волана. Лесно става.

 

Честито! Със здраве да си караш колата smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално чисто нова кола да и е изкривен волана.Провери си гумите и бягай на реглаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен вече трета година ми е накриво волана, така че мнения "не е нормално на нова кола...", явно не важи в Бг...

И явно трябва да имаш късмет да ти направят сервизните донастройки в първите Х000 км, а не да ти кажат... ааа ми то сигурно си минал през някоя голяма дупка и за това ти се е изкривил волана ;) smile175

Ако не ти се разправя с гениални всичко знаещи приемчици... хващаш първия сервиз който ти се мерне пред очите, правиш един реглаж, спиш спокойно и караш с волан сочещ където трябва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... При покупката сменх летите джанти и заводските гуми със стманени и съответно зимни гуми Barrum, който си закупух отново от Еуратек. ...
Не ми стана ясно дали и комплекта с летните гуми е у теб, но ако е така - пробвай с тях. Ако волана се изправи и колата върви направо, значи ....

Но както писаха доста хора по-горе, щом пуснеш волана и не ти дърпа, не му обръщай, чак такова внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Благодаря на всички които се отзоваха за мнения и коментари! Проблемът вече е решен. Ходих в Еуратек и като гаранционно обслужване качиха колата на стенда, провериха сходимостта и казаха, че вс. е наред. След това върнаха малко волана до изправено положение и засега вс. е Ок! Надявам се като сложа летните гуми на пролет, да не правя повече същата гиманстика :)

 

Мерси още веднъж, явно в този форум има много свестни и готови да помогнат хора!

 

Наслука на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.