Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дилема: 15' или 17' джанти


Recommended Posts

аз и зимата карам 17-ки и мога да кажа,че не съм имал проблеми с гуми и джанти.

 

И аз зимата си карам с алуминиеви джанти - даже си имам зимен и летен комплект...Препоръчвам с две ръце, зимата даже не успявам да ги изкривя :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните са ми 225/45/17, зимните 205/55/16. Честно казано има разлика във возията, усеща се, но не е фрапантна.

 

Някой коментираше ускорението...с железните 16-ки колата ускорява много по-пъргаво. Което е и нормално, след като ми се наложи да разхождам 17-ките по мазета и тавани, останах без ръце, тези тежат ужасно много!

 

Моя съвет към автора е да пробва с 16-ки, ако не ти пука чак толкова как изглежда колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че всички много се отнесохте от въпроса,а той е: Ще се втвърди ли возията?

Отговора е 100% ДА

Останалото е вярно-със 17-ките ще е по-красива колата и по стабилна на СУХО ,но по-нестабилна на МОКРО

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............... ,но по-нестабилна на МОКРО smile159

 

 

Е каква е логиката на сухо да е по стабилна, а на мокро не ??? Излиза че ако карам на мокро с гуми 175,185,195 ......... колата ми ще е много по-стабилна ако съм с 225 ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............... ,но по-нестабилна на МОКРО smile159

 

 

Е каква е логиката на сухо да е по стабилна, а на мокро не ??? Излиза че ако карам на мокро с гуми 175,185,195 ......... колата ми ще е много по-стабилна ако съм с 225 ???

Мойта логика е следната: при една и съща шарка, колкото контактната повърхност е по малка, толкова по-малка е и възможността за аквапланинг smile049

От друга страна, прекаленото намаляване на контактната п-ст(р-ра на гумата) също намалява стабилността. Така че, истината отново е по средата - златната среда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на 17ките, много по-добре изглежда колата и по-добро поведение на пътя. Аз сложих 205/50 16 за зимни и да си призная почти няма разлика в поведение и комфорт, но ги карам на 2,8 атмосфери smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на 17ките, много по-добре изглежда колата и по-добро поведение на пътя. Аз сложих 205/50 16 за зимни и да си призная почти няма разлика в поведение и комфорт, но ги карам на 2,8 атмосфери smile035

 

Аз карам 17ките на 2.4 :-k Според мен ги караш пренапомпани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже става въпрос за Октавия,105к.с. и то 4Х4 ,най-добре си е с 15-ки, или най-много 16-ки,ама и те са и в повече! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 17'-ки возията е малко по-твърда. Но устойчивостта е доста по-добра, както са писали колегите. Някои предлагат вариант са 16', да ама визуалната разлика между 15' и 16' е супер малка и почти неуловима според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-голяма джантата, толккова повече ще вози като каруца! Ако искаш комфорт си дръж петнайската и се вози с кеф! Успех smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за мнения относно комфорт на возене с 17' джанти при О2. Тя сега си "рипа като коза" с 15' цоловите, по зле ли ще стане или по добре. Ако е от значение колата е 4х4.

 

Благодаря за отговорите :)

 

 

Да взема и аз да се "изкажа" по темата :mrgreen:

 

Мисля, че комфорта няма да ти се влоши, а ще стане по-стегната возията! Ще усещаш повече неравностите заради ниският профил на гумата, която не-може да ги абсорбира за разлика от високата! При завои с по-висока скорост ще е по-стабилна /директна/ заради факта, че ниската гума не се усуква колкото високата. Ускорението се влошава заради по-голямото тегло на ждантата и гумата! По-интензивното спиране ще натоварва повече спирачките, заради по-голямото тегло на ждантите и гумите!

Това, че е 4х4 няма значение, само спазвай правилото - един и същ размер жданти и гуми на двата моста!

 

........абе с две думи - или практичност, или гъзария :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Привет на Всички!!!

Скоро се регистрирах и прилежно,впечатлено чета.

Нямам намерение да спамя та направо на въпроса - карах такава около три години.Няма такава стабилна кола!Не е лесно да я лъзнеш.Четворното е перфектно.Смених я само заради разхода.

С новите джанти немисля ,че има какво да подобриш освен визията.

А аквапланинга е за всички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Наистина визуална разлика между 15' и 16' почти няма, моята я взех и си мислех че е с 16'(все пак си е голяма кола), но се оказаха 15' със зимни гуми и възнамерявам да скачам в 17ки, но ми се иска да са оригинални има един хубав модел от passat. Освен по твърдо возене по широките гуми са и по шумни не са за семейно возене но визуално колата става друга. Имах A6 със 16ки и му качих 18ки от S8 просто стана друга кола много по добре изглежда само тези дупки ни е..... мамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.