Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Източник за актуални цени на гориво в държавите в Европа


35mm

Recommended Posts

Аз попаднах на това:

 

http://www.reisen-tcs.ch/travel/de/home/reiseinfos/benzinpreise.html

 

Осъвременява се на 2 седмици, и ми се струва точен ако съдя по цените в България посочени в документа. Полезно е преди пътуване. Има и PDF вариант, който е удобен за печат и листа да си седи в жабката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да в братска Русия добри цени имат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а от България до Германия, в кои държави може да се плати с евро на бензиностанциите? В Босна и Херцеговина, Хърватска и Словения - евро приемат ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Словения официалната валута е EUR. В Хърватска със сигурност може, правил съм го, но те цакат в курса (естествено). За Босна не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и още по-добър сайт за актуални цени: Цък :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ТОВА са актуалните цени според Европейската комисия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега iavkata smile027

В Хърватска е добре че може. А в Сърбия...дали може с Евро да се плаща бензина.

Може!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега iavkata smile027

В Хърватска е добре че може. А в Сърбия...дали може с Евро да се плаща бензина.

Може!

Съвет от мене:

Смени си евро за динари,още от тук.

Иначе с евро всичко може!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет от мене:

Смени си евро за динари,още от тук.

Иначе с евро всичко може!

+1 За Сърбия абсолютно винаги сменям динари още от София, че там освен гориво, се плащат и 2-3 пъти пътни такси и не си заслужава да плащаш в евро и да те цакат в курса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

+1 За Сърбия абсолютно винаги сменям динари още от София, че там освен гориво, се плащат и 2-3 пъти пътни такси и не си заслужава да плащаш в евро и да те цакат в курса.

 

Няма цакане в курса. На всяка "патерина" цената е изписана в динари и в евро. Но ти трябват дребни. Въпреки всичко и аз сменям, но на границата. Веднага след като минеш проверките по средата между двете платна има денонощна "менячница".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

+1 За Сърбия абсолютно винаги сменям динари още от София, че там освен гориво, се плащат и 2-3 пъти пътни такси и не си заслужава да плащаш в евро и да те цакат в курса.

 

Няма цакане в курса. На всяка "патерина" цената е изписана в динари и в евро. Но ти трябват дребни. Въпреки всичко и аз сменям, но на границата. Веднага след като минеш проверките по средата между двете платна има денонощна "менячница".

 

При пътните такси няма цакане в курса, ама на бензиностанциите ако зареждаш и плащаш в EUR, те цакат, и то до кокал - всичкото месо от гърба ти свалят ;) А за пътните такси - да, трябват ти дребни.

По границата курсът на обменните бюра е винаги много по-неизгоден отколкото ако ги обмениш другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.