Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ново сърце за един стар Фаворит


goofy

Recommended Posts

Здравейте на всички! Ситуацията е такава : наще взеха нова кола и стария шкодилак остана паркиран пред блока, и с планове да бъде даден за скрап... обаче взех книжка и проплаках носталгично за фаворита! Попринцип, нищо ама нищо не разбирам от коли, но се ентусиазирах и реших че ще го стегна сам. Ражди, бои и консумативи поразрових из интернета как се оправят, ама за мотора не намерих тва което ми трябва. Главния проблем е двигателя. Картера е пробит, гори масло и все пак се е амортизирал, за всичките тези години.

Идеята ме е евентуално да сменя стария 1.3 бензинов със същия ама нов (видях, че има наляво надясно по складове).

Искам също да попапитам, дали карбураторен двигател може да се направи инжекцион, за да не харчи толкоз

и мога ли да сложа по-нов дизелов двигател с компютър, че да е по-икономичен и да и по джоба на бедния студент :) (разбрах, че дизеловите са по-тежки и може да не стане ?)

Мога ли да сложа малък дизелов двигател на фолксваген, например или на някоя друга марка.

Дайте идеи какво да я правя, кой е най-оптималния и добър варянт.

Благодаря за отделеното внимание :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха добре си дошъл!

По отношение на мотора бих те посъветвал да си го оправиш ... хем ще научиш някой друг чалъм и ще видиш що е мотор от вътре , хем ще си спестиш доста главоболия с присаждането на дизелов мотор.

Виж първо дали се върти коляновия вал , щом е пробит картера (дано не е каран така) и ако се върти пристъпи към отваряне , а ако не се върти вземи някой от разфасованите вече Фаворити или Фелиций и на финала си сложи една газова уредба и имаш надежна и икономична кола .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл!

Реставрация ли ще правим? Ръжди - нови ламарини

Двигател - нови картер, РБС /Ризи Бутала Сегменти/, шлайф глава, нови клапани- пасване и това е.

 

Успех smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Намира ми се фаворитов двигател-само не знам с регистрацията ще стане ли -има една фактура за него,ама не е на мое име-при интерес пиши на лични.Инжекция и компютър не ти трябват според мен и според майсторите,няма да харчи по-малко,но с тоя вал ще върви по-малко гарантирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 10 дена, като взема книжката, ще я закарам да я изкъпя и ще я снимам. От софия съм.

Тя е с газ ама, не пали от както е оставена преди 6-7 месеца, най-велоятно защото акомулатора е паднал или защото няма бензин. Иначе, тя попринцип не работеше добре, а масло капеше от бая време, просто доливахме такаче май само ще трябва да се завари. Интериора е перфектен, а раждите са сравнително нормални.

Искам да я излъскам, като нова да стане, ама тва не е кой знае ква филисофия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има разлика между течаща гарнитура и пробит картер , а щом има и газ не знам какво му се чудиш smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай и от мен добре дошъл.

За какво ще се занимаваш с разни дизели или инжекциони, като имаш газ. Една добра центровка и всичко в ред по запалване и горивна система може да ти свали разхода дори под 9/100 газ на градско. Естествено и мотора трябва да е в ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Фелиций с 1.9 дизелов двигател на VW , но има много допълнителни части като фланци , подпори за тампони и разни други джунджурий , които трудно ще си набавиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл и успех в хубавото начинание! И да влизаш редовно във форума и по срещи да идваш и на пролет на събора със стегнатата кола те чакаме! smile027 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.