Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво може да тропа по ходова част освен....


momchilmm

Recommended Posts

... кормилни накрайници и шарнири?

Колата е Octavia ІІ 2007 г. 2.0 TDI 140 коня.

 

На гладък път няма проблеми, обаче по софийските квартални улици и през полегнали полицаи се чува ясно тропане отдолу, в случая някъде откъм лявото колело.

 

Някакви идеи?

 

Извинявам се, но съм нов и разчитам на препатилите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е "глухо" - спирачни апарати. Може и тампони да са. Майстори няма ли? :smt030

 

 

еми очевидно не са достатъчно компетентни, та затова реших да питам тук.

 

решиха, че са кормилните накрайници. смениха ги, но все още си тропа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е "глухо" - спирачни апарати. Може и тампони да са. Майстори няма ли? :smt030

 

 

еми очевидно не са достатъчно компетентни, та затова реших да питам тук.

 

решиха, че са кормилните накрайници. смениха ги, но все още си тропа.

колега погледниси стабилизиращата щанга и биалетките и виж и тампона на макферсона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са биалетките - те дрънчат и лопат. :smt017

Опиши с няколко думи за аккво става въпрос? Какво си сменил до сега? smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бях за смяна на тампони на носачи, въпросните скърцата и тропаха при минаване през лежащи полицаи. :-k Погледни ги и тампоните. И втори съвет - опитай при други майсторит. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима и аз усетих леко потропване отпред ляво.

Майсторът гледА, напинЯ с щангата, но нищо не откри. След като се позатопли времето тропането изчезна.

Напоследък сутрин, на студено, май пак го чувам ... ама ша изчакам още 50000...да стане по-отчетливо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Същия проблем го имах и аз на Октавия 2 2007г. Елеганс. Имаше съмнения за биелети, тампони, маншони и ....в крайна сметка само тампоните се оказаха. Получава се един луфт по средата им, поради прокъсване по краищата им и идва неприятният момент с тропането (поне в моя случай беше така). Сега просто заспа след смяната. Моя майстор ми ги поръча директно за по 52 лв бройката, иначе на други места не знам по колко са. Дано съм бил полезен :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.