Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia II Turbo


Ivo Anastasov

Recommended Posts

Здравейте,

 

имам следния проблем при Skoda - та ми. Карам Skoda Octavia II 2.0 TDI DSG на 143.500 км. От 1200 - 1300 оборота започва да свири турбото. Колата се движи съвсем нормално, но единственото което ме дразни е този звук. Отидох в Еуратек и там ми казаха, че мога да карам още 150.000 км. с него.

Искам да попитам, дали някой има такъв проблем, ако да, то какво може да се направи за неговото отстраняване?

Колко струва евентуална смяна на Турбото? Има ли смисъл изобщо да го сменям? Дали пък проблема не е безобиден, например да се е разхлабило нещо или да е заминал някой лагер?

Моля, за Вашите най-добри съвети.

 

Благодаря предварително.

Иво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай много с турбото. Провери за луфтове на оста - радиален и аксиален. Ако хлопа е доста опасно, защото може да се строши и да си окотиш мотора за нищо, с автомата няма гасене, ако нахлуе маслото в цилиндрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам вече около 4000 км. Купих я така беъ да забележа. Колата е 2006 г. Къде сам слушал и гледал тогава не знам. Какво трябва да направя сега?

Мерси.

Иво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150'000км викаш са ти казали. Бахти грамадните разбирачи! Или гледат на боб или имат извънземна технология, която им позволява такава прецизност и сигурност в диагностиката.

 

Ако колата е без катализатор се чува едно по-страно свистене от това, че газовете излизат свободно назад. Създава впечатлението, че турбото е заминало и аха-аха да се строши на малки парчета. С други думи може да се окаже и фалшива тревогата, но все пак е добре да обърнеш внимание.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна , че може би са искали да му кажат на човека, че звука не е фатален и може да си кара още 100-150 хил км. Така обикновено се казва когато всичко е наред и няма нищо страшно. А относно виенето на турбото при различните коли е изразено различно : къде повече, къде по-малко, но това не значи, че трябва да се сменя с ново. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си от Варна,печелиш безплатна диагностика на ухо.

Звънни ми.Координати в раздел Бял списък.

0896670196

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си от Варна,печелиш безплатна диагностика на ухо.

Звънни ми.Координати в раздел Бял списък.

0896670196

 

Баси как ме е яд, че майка ми не ме е родила във Варна...Сигурен съм , че нямаше да имам никакви забележки по колицата . ](*,) ](*,) ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси как ме е яд, че майка ми не ме е родила във Варна...Сигурен съм , че нямаше да имам никакви забележки по колицата . ](*,) ](*,) ](*,)

smile091 Ще се сетите, че Варна е най-готиният град smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси как ме е яд, че майка ми не ме е родила във Варна...Сигурен съм , че нямаше да имам никакви забележки по колицата . ](*,) ](*,)

smile091 Ще се сетите, че Варна е най-готиният град smile027

 

 

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си от Варна,печелиш безплатна диагностика на ухо.

Звънни ми.Координати в раздел Бял списък.

0896670196

 

Баси как ме е яд, че майка ми не ме е родила във Варна...Сигурен съм , че нямаше да имам никакви забележки по колицата . ](*,) ](*,) ](*,)

 

Брой ме и мен в списъка. Изобщо не ми е ясно във Варна как може да се кара каквато и да било друга марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.