Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за съвет относно поставянето на карбоново фолио


gogalov

Recommended Posts

здравеите колеги днес видях една фелиция сас карбоново фолйо по вътрешния интериор много ми хвана окото и ми влезе една муха в глават да си направя и моята така питането ми е следното как се процедира и трябвали да се маже със някакво лепило предварително и какви истроменти ми трябват знам само за сушоар за испаване ако някои знае да каже щему бада много благодарен

 

post-7705-138453343673_thumb.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какви истроменти ми трябват

 

Пръв сред инстрОментите, предлагам да е правописният речник :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пищов за горещ въздух, гумена шпатулка (може и без нея) и фъскало с вода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти - фолио, пистолет за топъл въздух, макетно ножче, шпатула(може и без ако детайлите не са големи), вода не ти трябва. Фолиото си е самозалепващо, така че не се маже предварително с лепило. Единствено по ръбовете е желателно да се намаже с един препарат, който се нарича праймер, за да не започне да се отлепя фолиото като се обърне, защото е под напрежение. Препоръчвам ти да ползваш хубаво фолио, например на 3М, което струва 70-80лв. на квадрат, а не китатайските имитации по 15-17лв. на квадрат.

 

Ето как направих моята.post-7431-138453343739_thumb.jpgpost-7431-138453343777_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено по ръбовете е желателно да се намаже с един препарат, който се нарича праймер, за да не започне да се отлепя фолиото като се обърне, защото е под напрежение.

Би ли обяснил по-подробно за този праймер от къде се взима и как се нанася.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен Primer има и един друг прерпарат, който се нарича Edge sealer. И двата са еднотипни - по-силно лепило. Втория се нанася след поставянвто на фолиото по ръба. Нанасянето може да е малка четчица или памучно тампонче за уши примерно. Забравих какъв грамаж беше разфасофката, колкото малка кутия от нес кафе да речем и струваше около30лв. по спомен. Взема се от тук, http://www.partners.bg/acc_adv/, също и фолиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.