Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за инверторен електрожен


Toshiro

Recommended Posts

Имам нужда от нещо непрофесионално, но качествено, за домашна употреба. Бюджетът ми е около 500 лева. Спрял съм се на два модела - "Gysmi 135", френски, но подозирам китайски, и на Казанлъшката фирма Вики-Б - "Сервиз 145" (може би също китайски) Цена на първия 500лв, а на втория 450лв. Ще се радвам да дадете каквито и да е мнения. Да добавя, че ще се ползва най-вече с електроди Вежен :) наистина непрофесионално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър въпрос...Кемпи, Фрониус, Селко? Не съм виждал никъде обяви за втора ръка. А и с тази електроника вътре не е ли доста рисковано? Ако е падал или не е стопанисван правилно? Сега чух и някакви Омикрон, които ми се вписват в сумата за нова машина. Няма ли някой заварявал с някоя от трите марки "Вики" "Гисми" и "Омикрон" и да сподели впечатления. Май клоня към българското заради по-лесния сервиз след това, но пък да не му стана абонат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е лоша идея да си вземеш един от онези китайските айнхели, дето бяха на промо по 200-300 лв. Ние взехме такъв преди година и нещо, като теб, непрофесионално го ползваме, но няма грешка за елементарни заварки, с електроди вежен. Даже работи през 50 метров разклонител от 1,5 квадрата :-)

 

А ако държиш да дадеш 500лв - няма лошо! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам правотоково инверторче...Моля ви се де :) изчетох де що има в интернет писано по темата и никой не пише нищо конкретно като например: "Българският е лош, щото не отговаря на показателите и прегрява при 120А." или пък "Не прави хубава дъга" или "Електрониката на франсето дава фира" Само някакви субективни мнения от сорта на "мерцедеса си е мерцедес". А нали се сещате продавача какво ми е казал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В завода заваряват с френски. С големината на 2 кутий електроди Вежен е. Но не се вмества в бюджета ти. За тези пари можеш да си позволиш (мое мнение) само нещо качествено втора ръка. Това е. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам нужда от нещо непрофесионално, но качествено, за домашна употреба. Бюджетът ми е около 500 лева. Спрял съм се на два модела - "Gysmi 135", френски, но подозирам китайски, и на Казанлъшката фирма Вики-Б - "Сервиз 145" (може би също китайски) Цена на първия 500лв, а на втория 450лв. Ще се радвам да дадете каквито и да е мнения. Да добавя, че ще се ползва най-вече с електроди Вежен :) наистина непрофесионално :)

вики-б не е китайски със сигурност, продавам ги от 3 години и досега негативен отзив нямам. а освен марката на електрода, важен е също така и диаметъра му. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вики-б не е китайски със сигурност, продавам ги от 3 години и досега негативен отзив нямам. а освен марката на електрода, важен е също така и диаметъра му. smile027

 

И каква е цената!? smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вики-б не е китайски със сигурност, продавам ги от 3 години и досега негативен отзив нямам. а освен марката на електрода, важен е също така и диаметъра му. smile027

Искам да кара 3.25 без да се замисля... е не един след друг разбира се :) А на тия казанлъшките вики-та как им е сервиза? Имат ли следгаранционно обслужване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам нужда от нещо непрофесионално, но качествено, за домашна употреба. Бюджетът ми е около 500 лева. Спрял съм се на два модела - "Gysmi 135", френски, но подозирам китайски, и на Казанлъшката фирма Вики-Б - "Сервиз 145" (може би също китайски) Цена на първия 500лв, а на втория 450лв. Ще се радвам да дадете каквито и да е мнения. Да добавя, че ще се ползва най-вече с електроди Вежен :) наистина непрофесионално :)

колега ас ползвам на фрониос и сам много доволен втора рака сам го купувал преди 3 години но има един модел в ретко мисля че беше око 350 400 лв зелен е на цвят фрески е и е много добър много е тих и е лек става и за полу професионална работа успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Поръчах това http://www.argo-market.com/Products/Details/1281. Събота трябва да е при мен. Ще го тествам и ще напиша отзив - все пак на някой може да му е от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пристигна. Показателите отговарят явно - На 90 ампера праска 2.5 без да се усеща загряване. Заваряването за неопитен човек като мен е сравнително лесно с него, а татко ми се посира от кеф и си изкара няколко 3.25, пак без зор, но не обърнах внимание на какъв ампераж. Търговеца е много коректен - но леко ме подведе с това че кабелите са 16мм2 а всъщност са 10, но реално не забелязахме някакво загряване в тях. Платката вътре е с обемен монтаж, а не СМД и е ремонтопригодна. Не знам какво значи това - баща ми така каза :D Препоръчвам господин Драгозов. Отзивчив е, отговори на всичките ми въпроси и ме насочи. Получих гаранционна карта (2г.) с касова бележка и лека отстъпка в цената обявена в сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Аз събирам парички за ето това: :smt030

http://www.proftools.net/product/1561/z ... g-160.html

 

С тая играчка трудно ще бачкаш. Повече от 2.5 трудно ще вървят. На Toshiro поне е 60% на 140А. Той може да кара 4 меки и 3.25 стоманени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пристигна. Показателите отговарят явно - На 90 ампера праска 2.5 без да се усеща загряване. Заваряването за неопитен човек като мен е сравнително лесно с него, а татко ми се посира от кеф и си изкара няколко 3.25, пак без зор, но не обърнах внимание на какъв ампераж. Търговеца е много коректен - но леко ме подведе с това че кабелите са 16мм2 а всъщност са 10, но реално не забелязахме някакво загряване в тях. Платката вътре е с обемен монтаж, а не СМД и е ремонтопригодна. Не знам какво значи това - баща ми така каза :D Препоръчвам господин Драгозов. Отзивчив е, отговори на всичките ми въпроси и ме насочи. Получих гаранционна карта (2г.) с касова бележка и лека отстъпка в цената обявена в сайта.

 

Като понатрупаш още впечетления сподели. Аз също търся нещо такова в тоя ценови диапазон, за непрофесионални нужди - асмалъци, оградата, дворната врата и т.н.

 

Ти защо се спря точно на това, отначало беше харесал българските и Гизмито?

 

Също така, ако някъде има сайт или място къде се продават втора ръка читави и на прилични цени, ще съм благодарен да го споделите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като понатрупаш още впечетления сподели. Аз също търся нещо такова в тоя ценови диапазон, за непрофесионални нужди - асмалъци, оградата, дворната врата и т.н.

 

Ти защо се спря точно на това, отначало беше харесал българските и Гизмито?

 

Също така, ако някъде има сайт или място къде се продават втора ръка читави и на прилични цени, ще съм благодарен да го споделите.

Гизмито отпадна заради това, че не могат да се подменят елементи по електрониката - иначе са хубави, но ако нещо дребно се повреди се подменя цяла платка, като цената на ремонта е в порядъка 60-80% от цената на машината. Българските отпаднаха заради това, че като звънях на място да ги питам на колко ампера ПВ-то (Продължителност на Включване при 10 мин цикъл на 40 градуса по целзий околна температура!) е 100% не можаха нищо да ми отговорят. Също така гаранцията трябва да е 2г за всеки електроуред в ЕС а българите се ошушумигват и дават само една. Вътре компонентите няма как да не са китайски. Не могат да ме убедят, че произвеждат електрониката! И да дам 100 лева повече за същото нещо някак не върви. Свързах се с Драгозов от Арго-маркет и ме покани да ида в магазина да пробвам, която машина искам да и да реша. Той е вносител на моето китайче и сигурно и затова ми го препоръча, но съм доволен. Събота работихме цял ден с него - нямаше проблем. Втора употреба такава техника е малко рисковано да си купуваш според мен, пък и няма предлагане. Все пак такъв апарат е купен, за да изкарва пари. Ако се продава, защото вече е ненужен, а не недъгав - добре, ама по-вероятно е второто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ще чакам да споделиш още малко впечатления и може и аз да си взема такова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Ко? В този сайт не видях заваръчна техника smile021 Иначе синята машинка направи няколко врати и една оградка. Не е била достатъчно товарена, за да направя коментар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.