Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Октавиа-моля за съвет


ilian iliev

Recommended Posts

Привет на всички във форума.Регистрирах се днес, понеже ми предстой покупка на Октавиа.Огледах няколко и се колебая между две.И двете са 98 г.,и двете са бензин.Само че едната е АЕЕ-75 к.с -мисля, а втората е 101 к.с-за кода на мотора не съм сигурен.Конкретните ми въпроси са :

1.Колко е данъка на 101к.с.

2.Колко струва замяна на машинката за повдигане и сваляне на стъклата понеже на едната е скъсано жилото .

3.Колко би ми струвало поставяне на климатик,и доколко ще е успешна интервенцията, защото на едната няма климатик, но за сметка на това е направо за без пари.

4.Колко горе -долу излиза една газова уредба за тези красавици.

5.Готов съм да приема всякакви други съвети от вас,за което ви благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.Колко би ми струвало поставяне на климатик,и доколко ще е успешна интервенцията, защото на едната няма климатик, но за сметка на това е направо за без пари.

 

Да кажем около 1/2 от цената, която ще платиш за колата :) Не се занимавай с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.Колко струва замяна на машинката за повдигане и сваляне на стъклата понеже на едната е скъсано жилото .

3.Колко би ми струвало поставяне на климатик,и доколко ще е успешна интервенцията, защото на едната няма климатик, но за сметка на това е направо за без пари.

 

2. При мен смяната на всичките жила и водачите ми излезна 60лв. Машинката ако е здрава не се сменя, нова в Skoda е към 300лв. ...

3. За да нямаш главоболия най-добре вземи тази с фабричния климатик. Слагането на такъв агрегат не е много лесна задача, а и винаги има шанс да не се направи нещо както трябва и да имаш постояно ядове след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете са 98 г.,и двете са бензин.Само че едната е АЕЕ-75 к.с -мисля, а втората е 101 к.с-за кода на мотора не съм сигурен.Конкретните ми въпроси са :

1.Колко е данъка на 101к.с.

Ако и двете са '98, значи втората не може да е 101 коня, трябва да е 99, с код AEH/AKL. 101-коньовият двигател се произвежда от 2000 год., с код AVU/BFQ. Впрочем, тия два двигателя понякога ги водят съответно 100 и 102 коня. Казвам ти го, понеже е важно относно данъка, щото е точно на границата - единият двигател е 74kw, а другият - 75 kW, а разликата в данъка на двата е значителна. Също така, няма да е зле да пишеш откъде си, защото данъците варират в зависимост от общината. Данъкът в София е един, в Полски тръмбеш е друг. Най-добре провери кода на двигателя на втората, за да си сигурен колко киловата е точно. Ето тук можеш да провериш колко ти е данъкът: http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html

И освен това както казаха колегите по-горе - по-добре вземи тази с фабричния климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е сигурно че вторият автомобил е 74 киловата,което ще рече че е в малкия данък.Лошото е че като запалихме двигателя,работи като сегашното ми ПОЛО 1.9 чист дизел.Нещо не ме кефи.Викат като смениш маслото ще се оправи,ама не им вярвам.Благодаря за отговорите.Моля ако някой се сети нещо важно което е слабост(детска болест) на тези автомобили нека сподели.Все още не съм се отказал да си взема шкода,и ще продължавам да търся,та да съм подготвен при огледите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Викат като смениш маслото ще се оправи.

 

Интересно, за толкова ли тъпи ни имат мама му стара???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.