Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пак въпрос за генератор


gurco

Recommended Posts

Здравейте,

наскоро купих на съпругата Felicia 1.6 с климатик и серво но не след дълго лампата за зареждане светна,купих и монтирах

ново реле huco тогава започна да присветква при подаване на повече газ,изчетох темите и достиганах до извода диоден блок.

Въпроса ми е следният, аз не съм специалист и тук където живея няма такъв блок,но имам здрав генератор който обаче е

70А а моят е 90А вазможнали е подмяната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен алтернатора ти е Бош , а не Магнетон , тъй че търси диоден блок от магазин за Фолксваген.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

70A -я от Фолксваген ли е ?

Ако е вагенов ще стане замяната (ако и той е с многоканална шайба) , но ако е шкодов мисля , че окачванията са различни и няма как да го закрепиш .

Другото , което ми хрумва да поръчаш по интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зимата няма проблем , но лятото не знам дали няма да му дойде малко байгън , а и не съм сигурен дали немците на са правили като чехите да подменят само статорната намотка , а другата периферия да е същата т.е. двата диодни блока да са еднакви на двата алтернатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не мислиш да го ползваш слагай смело.

Дефакто тез 20А горница са ти необходими , когато въртят двата вентилатора на климатика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

наскоро купих на съпругата Felicia 1.6 с климатик и серво но не след дълго лампата за зареждане светна,купих и монтирах

ново реле huco тогава започна да присветква при подаване на повече газ,изчетох темите и достиганах до извода диоден блок.

Въпроса ми е следният, аз не съм специалист и тук където живея няма такъв блок,но имам здрав генератор който обаче е

70А а моят е 90А вазможнали е подмяната[/qu колега ставати от поло от венто от голф 3 че както гледам нямаш денферната шаиба на динамото рециклирано струва около 80 100 лв втора рака по моргите може да се намери и за около 60 70 лв ако захваштането е сашто и пасва на болтовете слагаи няма проблеми моито предишното беше 90А и си работеше много добре гадното е свалянето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...по моргите може да се намери и за около 60 70 лв ...
...тук където живея малък град в Швеция няма...
gogalov правиш ли разликата между моргите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,да питам аз пак защо на буксата с двете крачета отива само един кабел,те са два но в женската обувка има само една не знам как се казва,на Д+

има също едно като шпилка с гайка на него зкачва ли се кабел защото аз намах там нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,да питам аз пак защо на буксата с двете крачета отива само един кабел,те са два но в женската обувка има само една не знам как се казва,на Д+

има също едно като шпилка с гайка на него зкачва ли се кабел защото аз намах там нищо

 

Ако е тази шпилка дето съм я огрАдил с червено,там требе да има качнат червен кабел със сечение поне 6 кв. smile049

Инак би било невъзможно да очакваш заряд smile092

 

2968.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на тази си го има червения кабел,като погледнеш снимката долу в дясно до отвора за болта,а в обувката колко кабела трябва да има.Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тази шпилка се замасява алтернатора, ако е необходимо.Кабелчето трябва да е кафяво,ако изобщо има фабрично монтирано. Рядко съм виждал! При мен го има,но колата не е шкода и алтернатора е VALEO

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен .

След като закупих друг генератор втора ръка ,монтирах и лампата пак не угасна,тогава започнах

да търся прекъснат кабел и стигнах до стартера (той е близо)там на шпилката се закачват двата

и се стягат,но дръпнах по силно и този от генератора просто излезе,след смяна на обувката и стягането му всичко заспа (за сега).Върнах разбира се новия.

Благодаря още един път ,без вас бих се справил трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.