Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачки на НеШкода


faraona

Recommended Posts

Здравейте! Купихме едно Пежо 206 1,9 дизел...много запазено и много изгодно. От 2 дена забелязах, че спирачката ми се втвърди (няма абс). Вакуум-помпата е наред (платното е здраво), от какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че вакуум помпата е наред? Платното е в самото серво. Дизела не прави вакуум и има отделна помпа. Откачи маркуча и виж дали смуче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че вакуум помпата е наред? Платното е в самото серво. Дизела не прави вакуум и има отделна помпа. Откачи маркуча и виж дали смуче.

Мембраната на сервото не съм я гледал, но съм сигурен, че мембраната на самата помпа на мотора е здрава- прави и държи вакуум. Има един възвратен клапан непосредствено преди сервото. Може ли в него да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той по-скоро е за да не загубиш сервото непосредствено след гасене. Освен ако е запекъл и винаги държи затворено. При работещ двигател заслушал ли си се дали няма съскане от областа на сервото или около маркучите му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той по-скоро е за да не загубиш сервото непосредствено след гасене. Освен ако е запекъл и винаги държи затворено. При работещ двигател заслушал ли си се дали няма съскане от областа на сервото или около маркучите му?

 

Не, няма съскане или поне аз не чувам такова. Утре ще го сваля този клапан да видя какво му е състоянието. Ако не е от там ще свалям серво-усилвателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Такааааааа, спирачките ги оправихме(клапанчето заседнало) смяна с такова от Шкода 1,9 дизел smile168.

Обаче ми се струва, че в градски условия доста си похапва тая пущина-около 10/100... Помпата е лукас и е леко омазнена от нафтичка. Трябва да я измия и да видя от къде тече...Ама при теч от помпата и такъв разход под мен рекичка от нафта трябваше да има. Някой да даде жокерче къде може да е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.