Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още едно тропане е в историята.


The Best Forman

Recommended Posts

Тропането не е постоянно , но е досадно и се появява , когато колата се движи бавно по паваж или по паркингови тела и тогава се получава доста досадно тропане в стеблото на макферсона при сглобката на тампона. Години на ред сменям тампони и лагери на Формана и то изчезва за седмица - две и пак се появява , но вече му знам лечението - чашката , която се поставя върху лагера и върху която лежи тампона . Нейния отвор с времето се разбива и става меко казано яйцевиден , а ако блокира и лагера , тогаз става доста по - широк от втулката на лагера и тогаз вече тропането става доста по - осезаемо (даже може да се хване и на ръка , когато колата е вдигната на крик).

Извода поне за мен е , че при подмяна на тампона и лагера вече ще си вземам и втулката и въпросната чашка , защото сумарното оскъпяване е под 10 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя, че при мен това тропане /има го само от дясно/ се появи когато колата беше на 10000км. не знаех какво е и отидох да питам, след прегледа казаха, че няма нищо разбито и не е опасно да се кара и така си карам вече е на 50000км и тропането е без изменение дори ми се струва, че понякога изчезва. Извода за мен е, че щом от завода с оригиналните части е изкарало 10000км просто няма смисъл да се търси подобрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също има едно загадъчно тропане отдясно. Аз също мисля, че е нещо от въпросния тампон. Амортисьорите са сравнително нови- 2009 год. са сменени, колата не върти много километри. От сервиз на Шкода ми казаха, без дори да погледнат, че това тропане 100% е от спирачните апарати, понеже това било често срещан дефект, който не бил фатален. Така и си карам с това досадно тропане с неизяснен произход!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лесно се разбира дали е от спирачните апарати - като се разчука, просто натисни леко спирачката и ако тропането изчезне, е от тях. Аз го имах този проблем, няма никаква опасност, но е досадничко. А решението е много лесно - изрязваш една "полудъгичка" (ако е много разбито "цяла тръбичка") от фолиото на кенче бира или безалкохолно, увиваш около шифта и го вкарваш така в канала на другата част на апарата. Разбира се, слагаш и графитна грес. Най - важното е след като се сложи туй чудо, двете части на апарата да се движат, щото ако се предобри и се "заклини", едната плочка ще спира повече от другата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам този метод. Тропането идва отдясно и отдолу. Усеща се също при по- рязко отпускане на съединителя. Би ли могъл да пуснеш снимки, къде точно слагаш тази "полудъгичка"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Много лесно се разбира дали е от спирачните апарати - като се разчука, просто натисни леко спирачката и ако тропането изчезне, е от тях. Аз го имах този проблем, няма никаква опасност, но е досадничко. А решението е много лесно - изрязваш една "полудъгичка" (ако е много разбито "цяла тръбичка") от фолиото на кенче бира или безалкохолно, увиваш около шифта и го вкарваш така в канала на другата част на апарата. Разбира се, слагаш и графитна грес. Най - важното е след като се сложи туй чудо, двете части на апарата да се движат, щото ако се предобри и се "заклини", едната плочка ще спира повече от другата.

 

Или си купуваш комплект ремонтни водачи/болтове (17 лв), които са по-широки и работата заспива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.