Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

предписание на производителя за стоманени джанти


blups

Recommended Posts

Привет колеги,

в търсене съм на стоманени джанти за зимния сезон. Гледам, че се предлагат различни като широчина и цолаж. Как да разбера оптималните за автомобила ми, съобразно предписанията на производителя. Автомобилът е Skoda Fabia Combi 1.9 TDI PD AXR 74kW.

Има ли начин да се провери желаната от мен информация.

 

Благодаря предварително.

 

greets GR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни от вътрешната страна на капачката на резервоара какъв размер гуми са стандартни за колата ти.От там като видиш цолажа и широчината на гумата и ще знаеш какво да търсиш.Като за зимата е по-хубаво да са с една идея по-тесни гумите.Може да имаш и няколко размера между които да избираш.Другото е да погледнеш в ръководството на колата (мисля, че ги има някъде в раздел Литература).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво е разстоянието между болтовете ? 100?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще взимаш джанти 14 цола, първо се увери, че ще дисковете позволяват да се събере такава джанта. Поне при Фабия2 диска за 1,9TDI е по-голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неговия двигател е 100 коня, така че няма да има никакъв проблем, ако са 15-ки. smile056[/quo

Извинявам се, че се вмъквам и аз с въпрос. При мен двигатела е 68 к.с. (Fabia1 комби - 1,4 MPI). Резервната джанта е 6Jx14 5х100 ЕТ-43. Може ли да се сложат стоманени джанти от голф-4: 6Jx14 5х100, но ЕТ-38 и ако има пречка, то и за предни и за задни колелета ли ще важи? Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За двигателя не е проблем, но за ЕТ-то по-добре да отговори някой с Ф1 (аз съм с О1). smile049

Според мен няма как да имаш проблем с ЕТ38, след като резервната ти е ЕТ43. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неговия двигател е 100 коня, така че няма да има никакъв проблем, ако са 15-ки. smile056[/quo

Извинявам се, че се вмъквам и аз с въпрос. При мен двигатела е 68 к.с. (Fabia1 комби - 1,4 MPI). Резервната джанта е 6Jx14 5х100 ЕТ-43. Може ли да се сложат стоманени джанти от голф-4]

 

Какво е ET?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек ще стърчи ли навън джантата или не. :lol:

Аз лично съм любопитен как стои джанта с ЕТ-43 на Фабия-1. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.