Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

" Тресене " на спирачния педал


momcheto_s_favorita

Recommended Posts

Колеги излезна друг така да го наречем проблем.

Преди няколко дена забелязах, че при скорост над 70км. като натисна спирачката да намалявам и ми претриса педала.

Да уточня, че съм сменвал накладки, дисковете са добре, не са надрани .. та от каъде може да идва това "тресене " ? :-k

 

 

И ако мога така да вместя още нещо пак като проблем .. Като е карам на бензин и й подам рязко газ в ниските обороти (преди 2000оборота) и се получава едно като задържане, след което поддема и тръгва да набира. Колебая се, че инжекционна се е позапушил, какви са вариантите според вас ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете може да не са надрани , но може да са криви. Може и от криви гуми. Може да поставиш задните гумета отпред и да пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете може да не са надрани , но може да са криви. Може и от криви гуми. Може да поставиш задните гумета отпред и да пробваш.

 

Tц, няма да е от криви гуми сигурен съм. Плюс това отпред съм със зимни гуми, отзад с някви дето ги търкалям от бая време :D И дисковете също не са криви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете може да не са надрани , но може да са криви. Може и от криви гуми. Може да поставиш задните гумета отпред и да пробваш.

 

Tц, няма да е от криви гуми сигурен съм. Плюс това отпред съм със зимни гуми, отзад с някви дето ги търкалям от бая време :D И дисковете също не са криви.

колега щом дискове и гуми са ти ок тарси проблема в задните наклатки може да ти се е отлепила наклатка от метала ас съм имал такъв проблем успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете може да не са надрани , но може да са криви. Може и от криви гуми. Може да поставиш задните гумета отпред и да пробваш.

 

Tц, няма да е от криви гуми сигурен съм. Плюс това отпред съм със зимни гуми, отзад с някви дето ги търкалям от бая време :D И дисковете също не са криви.

 

Aбе ти пробвай , пък после бъди сигурен!

Като си със зимни гуми да не би да си застрахован от проблеми ?! Пък тея дето ги търкаляш от бая време те сигурно имат имунитет към "тресене"...и са ....уффф... smile150

Ми дисковете с кво ги мери ? ...С кривка ли ? Как разбра , че не са криви ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само от криви дискове може да вибрира при натискане спирачния педал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се кара колата дълго време на местата където са били накладките се образуват петна и като се подкара почва да се държи все едно са криви и бие на педала , но с две три интензивни спирания или каране с леко натиснат педал нещата се оправят , но това не важи за всички марки ... Формана е с Феродо и го прави всеки път като се заседи на паркинга , а Фаворита с ТРВ и те не ръждясват така ... то и Формана бе с ТРВ , ма са закривиха за норматив .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кво да ти кажа, не я спирам, всеки ден минавам по минимум 100км пробег градско и 70-80 извънградско .. ако е от заседяването, това е друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имайте предвид и елипса на задните барабани!

Това е мнооого трудно да се случи. Да не кажа- невъзможно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Принципно на какъвто и струг да качиш дисковете са малко субективно прави , защото всеки универсал има специфика на центроване (или поне така са ми казвали) ... ако не са сменяни и са под 10 мм. дебелина турай нови и не го мисли (за препоръчване с накладки) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.