Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с турбо


Joana_84

Recommended Posts

Здравейте , регистрирах се във форума,защото се надвявам някой да ми помогне , тьй като имам сериозен проблем с моята кола.

Проблема е следния, имам Шкода Фабия ,1.9 ТДИ , 2001 година,100 коня.

Преди около 2 години забялзах, че на по-висока скорост колата губи обороти и трябва да я включа и изключа в движение за да продължа да карам.Отидох на майтор и той ми каза,че колата има проблем с турбото , трябва да се смени акуатор , да се чисти интеркулер и най-вероятно да се китосва перката , цялата тази манипулация ще струва окло 1200 лева !!! Това ми се струва доста висока цена за автомобил на 10 години , и мисля за варианти да търся втора употреба части или нещо което няма да е толкова скъпо.От друга страна колата върви безпроблемно тьй като я карам в рамките до 100 -110 км/ч. Майстора каза , че мога да я карам но "може да ме остави по пътя" и тогава ремонта ще е по-скъп! Ще съм много благодарна , ако е имал такъв проблем и ми пише,да знам какви за възможностите за решаване

/най-вече финаносви/. Йоана , :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало, може да отидеш при друг майстор за второ мнения какво точно й е на колата. Аз за "китосване" на перка на турбото за пръв път чувам... Ако пък беше попълнила откъде си, щеше да е лесно някой да те насочи към сервиз.

 

П.П. 2 години да си караш колата с такъв проблем ми се струва доста безотговорно. Ако ти гръмне турбото доста ще се изръсиш за ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май доста яко са те качили на върбата колежке!

 

Пуснете и една диагностика на колата, да си каже болките. Да се види- надув и тн. Тук по-компетентните колеги ще се произнесат, аз не разбирам чак толкоз. Еле, пък за кит на перката.........няма коментирам!

Само за информация!

1во- цяло турбо (здраво и читаво в нета за до 350-400лева може да се намери)

2ро- един актуатор е от порядъка на 100лева (айде, при някой може и 150)

Кулер се мах и чисти елементарно. (стига да имаш помагач, който да е наясно как се сваля предна броня и кулер)

 

 

Ако кулера ти е проблема, направо ще ти подаря един- да имаш!

 

Как този майстор установи, че турбото е проблема???

 

Напиши от къде си все пак, след като искаш помощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла.

Китосване на перка на турбо???За такава манипулация не бях чувал.

Посочи от кой град си и искаш ли да ти се помогне.

С 2 думи ще ти напиша,че или геометрията ти е зацапана,или актуароа не работи,или клапана който го оправлява,а може и лмапа да е проблемен.Разбра ли нещо?Не нали.

Това е често срещан проблем при автомобили с променлива геометрия на турбото.Ако продължиш да караш така наистина може да се счупи турбото защото се претоварва като пренадува.Колата "губи обороти"-както ти неточно се изразяваш защото софтуера пази хардуера-и влиза в сервизен режим.

Ново турбо струва 1200 лв както ти е казал майстора,но за в момента ремонта ти е около 200лв ако е самио за почистване на геометрията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно,колкото и да не е майстор тоя не вярвам да вземе кутия BODY,и да китне лекичко витлата smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Благодаря Ви за отговорите, оказа се някакав клапан, но не му запомних името, след като го смениха в сервиз :) , вече всичко е наред! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като попита...какво стана,помогнахме ли ти?

Или просто ей така си питаш преди да отидеш в сервиз-където трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.