Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за Октавиа.


Morpheus

Recommended Posts

Предстои ми покупка на Октавиа 1 и се спрях на точно определен екземпляр. Става дума за тази обява:

 

http://www.cars.bg/u487184

 

Направиха ми впечатление фаровете и липсата на ASR. Фаровете не трябва ли да са такива:

 

skoda_octavia_1_9_tdi_laurin_and_klement_93122230835154300.jpg

 

Ако не се лъжа ASR е стандартен за L&K модификацията. Какво ви е мнението за въпросният автомобил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази Октавиа е преди фейса и затова е с такива фарове и няма ASR! Моята е също е L&K със стъкления фар и без ASR!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тамън пишех мнение. Намерих и обявата във форума, странно е заблуждението за годината на производство в мобиле.бг и карс.бг .Въпреки това колата ми харесва.

 

Един страничен въпрос, годината на производство има ли отношения за педала на газта дали е с жило?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тамън пишех мнение. Намерих и обявата във форума, странно е заблуждението за годината на производство в мобиле.бг и карс.бг .Въпреки това колата ми харесва.

 

Един страничен въпрос, годината на производство има ли отношения за педала на газта дали е с жило?

 

Дали е с жило зависи от кода на мотора а не от годината.

 

 

Колата е много добра и няма да сбъркаш ако я вземеш. Хубаво ще е ако попадне в човек който ще я оцени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма тди с жило

 

 

:lol: хаха аз за бензиновите си мисля през цялото време, нали мойта е с жило.

 

smile027

:D стига с тез бензини бе Младенчо.....кой ти кара бензин в днещно време... smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, взимай колата и в неделя да си на НИМ! Много е хубава! И Кристиян е много стабилен! Цената е повече от добра защото колата все пак е напълно обслужена! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако човека не я е продал (адски се надявам), утре я гледам, Вальо оглежда и той и най-вероятно колата ще е моя. Вече се оглеждам за някой глезотийки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Morpheus" - Взимай колата, че такъв късмет рядко се случва на Човек =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да кажа : "Взимай колата и бягай". Приказна е, просто като се качиш няма да искаш да слезнеш. Аз толкова време си търсих L&K, но уви ..... не можах да намеря - така че не бягай от късмета си. Като гледам напълно обслужена - взимаш и караш, а цената е повече от прилична s_flag s_flag s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да я затривате темата, звънях на човека и каза, че отивал към нотариус с другото момче. Ах как ме е яд, че бях на работа вчера, та така. Да му е честита на новия собственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не е бил автомобилът за мен. Дано да е попаднала в ценител на марката.

 

Нещо на пазара доста малко модели Октавиа има или поне аз не виждам нищо читаво до към 8000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details ====> тази много пари. Според мен може да я спразариш ако си заслужава
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка вметка, търси се Дизел с ръчни скорости, в много краен вариант може и 90 коньовия, но го подминавам в обявите, струва ми се слабичък за купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка вметка, търси се Дизел с ръчни скорости, в много краен вариант може и 90 коньовия, но го подминавам в обявите, струва ми се слабичък за купето.

 

Относително е. ALH мотора (90 коня променлива геометрия) като хардуер е 95% идентичен с AHF мотора (110 променлива). Мотора и турбото са еднакви. Едни разпръсквачи и софтуер им е разликата. Демек с не много инвестиции изравняваш конете. Даже и без да сменяш разпръсквачи. А ако ги смениш подминаваш AHF мотора.

 

Това в случай, че наистина искаш по-мощна кола де. Щото за стандартния шоферлък, според мен 90 коньовата си е съвсем достатъчна за това купе.

 

Данъка на 90 коньовата обаче е поне 5 пъти по - нисък!

 

Гледай колата да е читава! Дали е 90 или 110 няма никакво значение. Мнението ми е лично!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да се включа малко в мохабета. Аз карам ALH 90 коня с променливата геометрия. Върви много прилично. Както казва моя майстор : "Върви като истински 90 коня" smile001 . Турбото с променлива геометрия много добре се справя и е като щурче - гали ушето. Данъка наистина е осезаемо много по - малък. Ако не ти харесва как върви винаги можеш малко да я Upgrade - неш. Лично моето мнение е, че не трябва да те притеснява дори ALH 90 коня. По - важно е колата да е читава.

Спорен ден на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама, огледай я хубаво, че бая време стои обявата, още преди да си продам мойта :)

 

Опс ! Тва съм го изтървал ...МПИ-то ли продаде ? Шкодето ли ? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсенето и дебненето на L&K продължава. На дневен ред седи една небезизвестна, Варненска Октавия, знам че е правена с много мерак, но към момента още го обмислям, все пак цената е близо 10 000 лв. за 11 годишен автомобил.

 

Това мнение е провокирано от следната обява:

 

http://www.cars.bg/u503357

 

Имам спомени, че преди доста време пак имаше обява за въпросната кола, от снимките прави впечатление липсата на лявото тяло, на пръскалото за фара, предполагам не би било особено трудно намирането на въпросното. Прави впечатление мултимедията, ако не се лъжа е стандартният, топ модел за О1, на едната снимка се вижда навигация, но едва ли работи за България. Интересно е, че има ESP вместо широко разпространения ASR.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.