Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за гуми...


Recommended Posts

Здравейте

Тъй като сега (според мен) е най-удобния момент за покупка на ЛЕТНИ гуми се разтърсих и попаднах на едно доста добро попадение. Съотношението цена-качество смятам, че е доста задоволително:

 

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 47578.html

 

Очаквам вашите мнения и коментари за марката. Тези от сайта са само добри. Аз лично искам да чуя лошите. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е мокра гума, каучука е температура "В". Износват се повече от сухите. Но пък ако караш в Пловдив и близките околности с малко забележки може и целогодишно да ги търкаляш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е мокра гума, каучука е температура "В". Износват се повече от сухите. Но пък ако караш в Пловдив и близките околности с малко забележки може и целогодишно да ги търкаляш.

 

 

По принцип си имам нови зимни. Искам нешо хубаво за лятото да си купя. Сега има промоции в Пловдив (предполагам и не само). Затова питам smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо сега ще си купуваш летни гуми които не знаеш дали не са залежали, вместо на пролет директно от вносител прясна партида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че на доста места за продажба на гуми има сериозни намаления. И си струва да ги взема сега. Вместо да ги търся на пролет. smile168

Харесаха ми за дъжд и сухо, защото обиачам да обикалям по планините итам лятото ми се случва да ме "изненада" прогнозата за времето. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е гума за Англия, не за България. Тези гуми са мислени срещу аквапланинг, демек да се карат предимно във вода. На сухо, особенно по груб асфалт ще заминат за отрицателно време.

 

Освен всичко друго мекия каучук "гъне" профила на гумата, което води до нестабилност. Но предвид размера, едва ли ги купуваш за рейсинг, така, че това не е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такива гуми на Астрата и мога да кажа,че в България,Англия и т.н. гумите са си супер.Моите са на 2лета и не са толкова износени колата седи страхотно,а на мокро е неописуемо добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се сменят на есен и пролет- бих предпочел сухи или слънце-дъжд.

 

Е, тези не са ли такива!? smile150

И аз искам сухо+дъжд. smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава избери с надлъжни, а не V-образни канали и по-твърд каучук. С маркирана температура "А".

Тези са за вода, прецени колко от пътищата ти са на мокро и колко на сухо от пролетта до есента. Според мен 10-20:80-90%. Така избираш на кои пътни условия да намалиш скоростта и да се съобразиш с възможностите на гумите.

 

п.с. прочем ако си решил да вземеш тез гуми затова, че ще стоят добре аз се отказвам от коментари. За мен външния вид няма значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕЕЕЕЕ

Не съм решил по външен вид. Напротив. ГЛедах цена-качество що-годе да е добре.

Предложи някакви... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

patologa_ds, гумите били произведени в Румъния, на това обърна ли внимание.(има го в коментарите там)

Значи според мен фактора износване не трябва да те притеснява много.. - ако не си ги износил, ще се напукат или изкривят. smile091 Т.е. - караш ги 3-4 сезона максимум, а най-вероятно 2. Да ги износи - колко бързо да ги износи - колко километра ще завъртиш в близките 6 месеца?

Аз от гледна точка и на други автомобили, които карам бих се погъделичкал с

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 13151.html

но не ме слушай, не е препоръка. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........

Митко, аз бих си взел по един к-т за сняг, за лед, за слана, за дъжд, за студена суха настилка, за топла суха настилка, за гореща суха настилка.....

Харесвай си едни гуми и кво толкова има - Гуми

 

Кога ще се видим да пием по едно пепси? :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Георги.

Хубаво мнение. smile091

Абе взех си тази година едни Барум Брилянтис, като се видим ще ти покажа за ккаво иде реч. Пълен боклук. УжасТ. smile150

Искам да се допитам до опита и да извлеча полза от цялата работа. А целта да си взема гуми за повече от едно лято. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих взел тези

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 51971.html

На Шкодата задните гуми са такава марка. Доволен съм

post-4842-138453342441_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

165/80 R13

Идеални са. smile159

Препоръчвам ти ги на теб. /виж линка/

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.