Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане на спирачки


fabia2combi

Recommended Posts

Привет на всички.

 

Фабията е на 2 г и 40 000 км. Последните 2 000 км се появи такъв проблем: спирачките скърцат и тресят. Тресенето вече си отмина само, но скърцането си остава. Водих я в оторизиран сервиз. Там ми обясниха, че през зимата от температурните разлики диковете са се деформирали и от това идва тресенето. Иначе нямало проблем, нали колата спира.

 

На таблото не светят никакви датчици за смяна.

Какво да я правя, много ме дразни това скърцане/чегъртане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички.

 

Фабията е на 2 г и 40 000 км. Последните 2 000 км се появи такъв проблем: спирачките скърцат и тресят. Тресенето вече си отмина само, но скърцането си остава. Водих я в оторизиран сервиз. Там ми обясниха, че през зимата от температурните разлики диковете са се деформирали и от това идва тресенето. Иначе нямало проблем, нали колата спира.

 

На таблото не светят никакви датчици за смяна.

Какво да я правя, много ме дразни това скърцане/чегъртане.

 

Ми даваш 200 лв и сменяш накладки и дискове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички.

 

Фабията е на 2 г и 40 000 км. Последните 2 000 км се появи такъв проблем: спирачките скърцат и тресят. Тресенето вече си отмина само, но скърцането си остава. Водих я в оторизиран сервиз. Там ми обясниха, че през зимата от температурните разлики диковете са се деформирали и от това идва тресенето. Иначе нямало проблем, нали колата спира.

 

На таблото не светят никакви датчици за смяна.

Какво да я правя, много ме дразни това скърцане/чегъртане.

 

Ми даваш 200 лв и сменяш накладки и дискове .

 

Малко повече са парите, но да, това е решението. Наскоро го изпитах на гърба си, заради криви дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, на тия коли и дисковете им ли са пластмасови вече! :mrgreen:

Само на 40 000км. Ай сиктир!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.