Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж на китайски ксенон на Фелиция


ogy76

Recommended Posts

Здравейте ,

днес си купих китайски ксенон Н4 за моята Филка. Има някаква схема за монтаж и според продавача било елементарно , но като видях многото кабели се притесних. Тук във форума ми се струва съм виждал колега да казва , че бил с такъв и е доволен. Ако някой е поставял такова нещо и има снимков материал ще съм благодарен ако сподели опит. smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаааам.

Не знам с какъв вариант си точно. Принципно куплунгът, който до сега е бил включен в крушката на фара сега трябва да се включи към кабела излизащ от баласта (има накрайник с 3 крачета). Кабелът от крушката се включва също в баласта. После монтираш баласта на подкалника и си готов от едната страна. Нямам снимки за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А след снощните новини дали е уместно да го монтирам , имампредвид глоби , актове и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз снощи щях направо да ти пиша на де си играеш да ги монтираш.Щото не си заслужават нервите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз снощи щях направо да ти пиша на де си играеш да ги монтираш.Щото не си заслужават нервите.

А бе много арно светят smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама трябва да ги сваляш вечер когато караш и да ги слагаш на сутринта на другия ден.После пак вечерта да ги махаш.Щото проблеми правят за нощното каране с афтърмаркет ксенон. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама трябва да ги сваляш вечер когато караш и да ги слагаш на сутринта на другия ден.После пак вечерта да ги махаш.Щото проблеми правят за нощното каране с афтърмаркет ксенон.

Това наистина ще е много гадно smile048 . А проблема не е ли само ако не са регулирани. Или изобщо забраняват ксенона? :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенона заслепява особено ако е с некристални стъкла, по добре си сложи ОСРАМ найтбрейкър например ксенона не е подходящ за този тип фарове мен ако питате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добре си сложи ОСРАМ найтбрейкър например

Сега съм с такива , това което ме кара да мисля за ксенон е ясната линия която се образува м/у осветената и неосветената зона. Рефлектора ясно отсича докъде да свети и няма разсейване. Затова реших , че е възможно да сложа и ксенон.

На моята Филка са сложили доста екстри - климатик , ABS , серво на волана , централо , ел.стъкла и реших да ги допълня гамата с ксенона. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добре си сложи ОСРАМ найтбрейкър например

Сега съм с такива , това което ме кара да мисля за ксенон е ясната линия която се образува м/у осветената и неосветената зона. Рефлектора ясно отсича докъде да свети и няма разсейване. Затова реших , че е възможно да сложа и ксенон.

На моята Филка са сложили доста екстри - климатик , ABS , серво на волана , централо , ел.стъкла и реших да ги допълня гамата с ксенона. smile021

Ако твоята Фелка имаше и екстра ксенон, нямаше да е с тези фарове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добре си сложи ОСРАМ найтбрейкър например

Сега съм с такива , това което ме кара да мисля за ксенон е ясната линия която се образува м/у осветената и неосветената зона. Рефлектора ясно отсича докъде да свети и няма разсейване. Затова реших , че е възможно да сложа и ксенон.

На моята Филка са сложили доста екстри - климатик , ABS , серво на волана , централо , ел.стъкла и реших да ги допълня гамата с ксенона. smile021

Това ясно отсичане и липса на разсейване за което говориш, не се получава толкова от ксенона, а преди всичко от оптичните лещи монтирани във фара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и друг път съм писал за ксеноните, ама това е пълно безумие.

особено ксенони на стъкло за халогени, т.е. такова с разсейвателен релеф.

няма как да го регулираш.

 

колега, бъди разумен и ни спести поне един такъв автомобил на пътя.

 

тези зад кристално стъкло - отново са компромис, самия рефлектор вътре не е предвиден за такава сила на светлинния поток, т.е. разсеяната светлина от рефлектора е с пъти по-голяма от стандартния халоген, което води до там, че фаровете получават огромен ореол.

 

Това, което повечето хора не разбират е, че този ореол заслепява и самият водач, а не само насрещно движещите се автомобили. Особено ако колата ти е светла на цвят (бяла, сива) разсеяната светлина се връща при теб и макар да не ти свети директно в очите, намалява нормалната видимост, която би имал с халоген. Да не говорим при мъгла или дъжд, когато отразената светлина е много повеече, и не е насочена като лъч през лупа-прожектор.

 

Друга тема е избора на ксенони на 6000К например - това нещо свети синио. При най-малък дъждец, ръмец или мъгла, все едно не свети - просто водните капки/пари го поглъщат.

 

Някой спомня ли си навремето Ладите със жълтите фарове за мъгла? Е защо бяха жълти? Именно защото са за мъгла.

 

И т.н.

 

Също така не знам - как тепърва ще ги забраняват. По-скоро трябвше да кажат, ще КАТ са решили да приложат закона.

 

Ето ви една извадка от:

 

ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО

ПЪТИЩАТА

В сила от 01.06.1996 г.

 

Чл. 10. (1) Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически

неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности:

12. по осветителната уредба:

а) изменени са броят, типът, цветът и разположението на предписаните светлини, с

изключение на светлините за мъгла;

б) светлините не са регулирани;

 

 

Е типът - от халоген на ксенон ........ може да се установи без технически средства и машини - директно на пътя.

 

Е как точно ще ги забранят сега - те са забранени поне от както го има този правилник....

 

Аз лично отдавна се чудех как не са се усетили, не друго ами да събират по 5-10-20 лв от всеки с такива фарове. Много по-лесно е отколкото да дебнеш с радара.

 

А клиенти има бол.

 

 

ИНАЧЕ:

аз съм монтирал китайски ксенони на фаворит. после ги махнах и се образовах по темата.

и сега се опитвам да образовам повече хора.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.