Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

от къде се вкл. подгряването на огледалата на О1 ?


garvanski

Recommended Posts

Здравейте. Интересува ме от къде се включва подгряването на страничните огледала ма Октавия 1- 98г. Четох из форума- някои казват, че при тях се включва с бутона за подгрев на задното стъкло (при мен не е така- пробвах като разглобих стъклата на огледалата за да съм сигурен, че са с подгряване и найстина има 2 крачета, към който са свързани 2 кабелчета с буксички. За по- сигурно откачих кабелчетата и премерих м/у 2- та края с мултицет и реотанчетата са си здрави, но когато дам на контакт и включа подгрева на задното стъкло до тези кабелчета ток не стига), други казват, че имали положение за подгрев до бутончетата за настройка на ел. огледалата (при мен имам само положения L и R- без положение за подгрев) и се сбърках от къде може да се включва това ш...но подгряване. Не е болка за умиране, но като знам, че имам подгрев и са здрави реотанчетата побеснявам, че не мога да включвам тази екстра. Моля помогнете. Колата е Октавия 1- 98г. - SLX- ТДИ- 90к.с. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли дали е здрав предпазителя на нагревателите на огледалата. Иначе на моята Октавия бутона е с три позиции - едната е за включване на подгрев на огледалата. Да не би да ти е сменян бутона щом има нагреватели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2000 се командват от подгряването на задното стъкло. След 2000 се подгряват от копчето на огледалата.

 

Виж предпазителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ръководството за експлоатация в частта с предпазителите:

 

позиция 26 - нагряване стъклото на капака на багажното отделение, нагрявани външни огледала - 25 А

 

Изпратих ти и ръководството за експлоатация на български (в случай, че го нямаш) на мейла, който си дал във форума. На стр. 13 и 14 са описани огледалата. s_flag

На стр. 119 и 120 са описани и предпазителите. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ръководството за Октавия и първото, което проверих е предпазителя. Здрав е. Като щракна копчето за подгряване на задното стъкло веднага започва да го суши, но до огледалата не стига напрежение. Явно може да са ми прекъснати кабелчетата, но е странно и на 2- те огледала да са прекъснати. Да не би огледалата да се включват през някое реле и то да се е прецакало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ръководството за Октавия и първото, което проверих е предпазителя. Здрав е. Като щракна копчето за подгряване на задното стъкло веднага започва да го суши, но до огледалата не стига напрежение. Явно може да са ми прекъснати кабелчетата, но е странно и на 2- те огледала да са прекъснати. Да не би огледалата да се включват през някое реле и то да се е прецакало?

 

Щом ти суши задното стъкло явно бушона, релето, копчето ти работят, но дали белия кабел който по посочената схема отива и до реотаните в огледалата са здрави.Както казваш и че си мерил реотанчетата дали са здрави( надявам се не си мерил някоя друга верига и да те е подвела стойността - през някоя лампа например)

 

РЕАЛНА СНИМКА ----- http://store.picbg.net/pubpic/62/2F/e1cd9a7cf951622f.bmp

post-4895-138453342461_thumb.jpg

post-4895-138453342465_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ръководството за Октавия и първото, което проверих е предпазителя. Здрав е. Като щракна копчето за подгряване на задното стъкло веднага започва да го суши, но до огледалата не стига напрежение. Явно може да са ми прекъснати кабелчетата, но е странно и на 2- те огледала да са прекъснати. Да не би огледалата да се включват през някое реле и то да се е прецакало?

 

Щом ти суши задното стъкло явно бушона, релето, копчето ти работят, но дали белия кабел който по посочената схема отива и до реотаните в огледалата са здрави.Както казваш и че си мерил реотанчетата дали са здрави( надявам се не си мерил някоя друга верига и да те е подвела стойността - през някоя лампа например)

 

РЕАЛНА СНИМКА ----- http://store.picbg.net/pubpic/62/2F/e1cd9a7cf951622f.bmp

 

Реотанчетата на огледалата със сигурност са здрави. Значи като откача огледална част на огледалото от щипките, откачвам и 2- те кабелчета, включени в 2-те крачета на огледалото за реотаните, за да не меря като са закачени, че може да ме излъже на верига. И вече след като съм разкачил всичко и огледалната част е вече извън кожуха на огледалото меря на верига м/у 2- те крачета в долния ъгъл на гърба огледалната част и си има верига с известно съпротивление, което значи, че са здрави реотанчетата. Явно някъде ми се е прекъснал този кабел, за който ми пишеш. Ще поразглобя и ще видя до къде ще стигна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2000 се командват от подгряването на задното стъкло. След 2000 се подгряват от копчето на огледалата.

 

Виж предпазителя.

 

 

Цецо, моята е '99 и подгряването ми е при упрвлението на огледалата на средна позиция. Незнам дали има значение че е L&K

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Днес реших половината от проблема ми с огледалата. Разглобих пак огледалата и на дясното отвътре забелязах, че едното от кабелчетата, захранващи нагревателчето се е изкълчило неестествено и се оказа, че се е прекълцало. Снадих го, изолирах го и разгеле дойде захранване до това огледало smile152 smile152 smile152 . Обаче на шофьорското огледало не успях да открия къде се е прекъснало, дори разглобих цялата шофьорска врата да проследя снопа с кабели, но всичко си е ОК. Като ми остане време ще поразглобя и около таблото с бушоните, където влиза снопът с кабели от шофьорската вратата и ще видим. Най- важното е, че вече съм сигурен, а и вие бъдете сигурни, че ако октавията ви е преди 2000г. и щом няма позиция за подгрев на огледалата между позиций "R" и "L" на копчето за регулиране на огледалата, значи подгрева на огледалата се включва заедно с подгрева на задното стъкло от копчето му!!! Колеги, благодаря за напътсвията и помощта. s_flag smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е Декември '99 което си е 2000 г., така че официално вече съм 2000г. :lol:

 

Нещо такова :) Между 99 и 2000 се сменя концепцията и не е вързана пряко за фейслифта. Демек виждал съм не лифтирана в двата варианта, виждал съм и 2002 година със старото копче. Според зависи от кой край на Европа е дошла ли е, какво - незнам. По принцип при VAG кашите винаги са пълни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.