Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

От днес отново на фарове


felicialx

Recommended Posts

Колеги предвидете по левче повече за гориво и запалвайте фаровете преди да тръгнете, колко ще предпазите Вас или другите не се знае, но поне да не си даваме парите на полицаите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверяват и за регулирането на фаровете. Може да е "чудо за 3 дни", но днес на 2 места в София, освен патрулки, видях и коли на ДАИ и стенд за проверка на реглажа на фаровете. Лично аз подкрепям подобна мярка, дано наистина не е само да се покажат шапкарите като загрижени. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм ЗА проверката на фаровете! Омръзна ми келеши с нерегулирани фарове или такива със ксенон в рефлектор да ми пречат да шофирам нощно време. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но поне да не си даваме парите на полицаите.

Дай ги за ДРЛ - 30% на дългите ;)

 

[-X най-много 20% на дългите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20%...30%...На дългите е незаконно и при тези проверки май е прекалено рисковано :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20%...30%...На дългите е незаконно и при тези проверки май е прекалено рисковано :-k

[-X

 

Според написаното в закона фара трябва да е специално обозначен като DLR за да може да се ползва като такъв. Личното ми мнение е че тия % само пречат на насрещните smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приветствам идеята за проверка на реглажа на фаровете, това е страхотен проблем у нас и на повечето коли фаровете не са регулирани от години. Правилната регулировка на фаровете е от първостепенна важност за безопасността на движението защото при лош реглаж освен, че водача на неизправното МПС няма добра видимост заслепява и движещите се срещу него. По мое наблюдение всяка трета-четвърта кола е с разцентровани светлини, ето последно вчера една дама с Пежо 307 в задръстването около ТВ кулата направо ми "проби" мозъка и то през огледалото за обратно виждане движейки се зад мен и то само с единия си фар очевидно силно изместен на горе в следствие на некачествено отремонтирани щети от ПТП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приветствам идеята за проверка на реглажа на фаровете

Аз също! Даже ще се радвам ако измислят и нещо за ксеноните в обикновен фар без лупи!

Иначе най-често виждам таксита със смазана предница(и коли като цяло) и фарове светещи в небесата! Да вземат да направят проверки и на тези "професионални шофьори"!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По радио Витоша казаха сутринта, че КАТ започват да спират коли със силни и нерегулирани фарове, т.е. ксенони главно! Автомиобили без заводски фарове за ксенонови крушки щяли да бъдат предупреждавани като за начало, а по-късно и спирани и глобявани...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно какви ще са им критериите? Ако не са регулирани - ОК, да ги глобяват - но за добре регулиран ксенон... и как ще докажат, че не е заводски?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поредната мега-ултра акция на кат. както всичките предишни такива и тази ще трае 2-3 дни. помня миналата зима как имаха акция да разчистват коли, оставени около спирките на адския транспорт. тогава новини, от мястото на събитието, ето виждате ли преборихме най-големите престъпници. една малка армия от паяци беше налазила кръстовището до семинарията. колко ги псувах тогава, задръстването беше до румънското посолство. а сега какво ?

 

 

мисля, че тези акции ги бистрят някакви изключителни таланти. само екстра луд може да измисли такова нещо. утре ще кажат, който е със сменен накрайник на ауспуха - затвор. а за тези с не-стокови антени - 100 тояги на голо.

 

 

едит: ама как заслепявали тези незаводски крушки, ау ужас. струва ми се че има далеч по-тревожни фактори по нашите пътища. крушките да са единствения проблем ок. но според мен те далеч не пречат толкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо "отново"? :) Някои от нас от години не са карали без включени светлини и вярват, че така е редно.

 

Може за цял живот един път да ти се случи да се благодариш за това, че си с включени фарове през деня за да те види отсрещния и да ти се размине, но да си заслужава за цял живот.

 

... а и нито по-често съм сменял крушки, нито повече гориво съм сипвал. Вече 10та година и много десетки хиляди изминати километра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... нито повече гориво съм сипвал...

Предполагаме, че си открил начин за получаване на енергия от нищото smile126 Много пари могат да се извадят от това, да знаеш.

 

Аз също не намирам за особенно смислено шофирането на фарове посред бял слънчев ден в градски условия. Че те колите са на 2 метра една от друга, за какво са им фарове??? Ако при такива условия някой не вижда отсрещната кола, то има сериозен проблем с очите, а не с фаровете.

 

Виж за извънградско - там съм за целогодишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наскоро не е имало състезание за заядлив потребител на форума или най-тъпо остроумие, което да си спечелил? :) Ако не имаш талант, да знаеш :)

 

Не всичкото градско каране е в задръстване на 2м един от друг. Не винаги всички сме на 100% будни докато караме или просто сме изморени след дълго обикаляне. Не винаги слънцето грее в гърбовете ни, а се случва и да ни блести. Тоест не е чак толкова трудно да се създаде предпоставка за джаста-праста, а когато ти и хората около теб са с включени фарове нещата са по-розови, ако мога така да се изразя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе честно казано, аз така и не разбрах, какво толкова ни е общото със скандинавските страни, че и ние въведохме карането на фарове? А относно КАТ - да спират всички с нерегулирани фарове и да ги глобяват или там каквото сметнат за добре. Разбира се, че има хора с ксенони на обикновени фарове и са регулирани перфектно, но са 5% сигурно от всички каращи. Писнало ми е да ми свети някой като слънце и да ме кьорави нощем, пък сега и денем. Не стига, че слънцето блести, ми и неквъ сульо да ми облещи ксенони - ай мерси ще кажа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм едно голямо ЗА това да се кара на фарове денонощно, не само зимата - ами целогодишно. Има такива заспали овце - тръгват с колите си вечер на много осветени улици и грам не им прави впечатление че карат без фарове. И то не са 1 или 2 случаите - а постоянно. Кара си човека и хич не му дреме - с фарове ли е или без - нали пътя му е осветен и той вижда - пък другите майната им. smile175 Затова - постоянно на фарове - да се изгради един навик в хората.

 

Друг пример - лятото към 21:00 ч - навън вече леко започва да се стъмва. Човечеца със сивата кола си кара спокойно - той пак си вижда идеално - но пита ли някой дали другите го виждаме? Добре че има по съобразителни шофьори които правят място и имаше къде да се прибера. Затова - пак на фарове - да им дойде акъла на някои - че трябва освен те да виждат - и други трябва да ги виждат.

 

И стига вече с това че колата харчи повече ако се кара на фарове. Слагат се едни луди музики в колите - по 200,300, 500 + ватове и никой не казва нищо. Двигателя и без друго си върти динамото - прави си ток - и то ток който стига за доста консуматори. С фарове или без - все си върти динамото и все се натоварва двигателя.

 

Какво толкова лошо има да се въведе тази практика с включените фарове както е при моторите ??? Или живота на моториста е по-ценен от този на шофьора на автомобила и са по рискова категория ???

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време се говореше,че от февруари тази година в ЕС ще се кара целогодишно на вкл.къси или дневни,ама какво стана не стана ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wizi, моля те не сядай уморен зад волана! Повярвай ми, това е много по-опасно от невключените фарове на пет автобуса. Трябва да си в кондиция и да виждаш невидимите(тези които няма сила, която да ги накара да си включат фаровете). Включването на фаровете е акт на "пазене на себе си чрез другия". Добавям сигурност като ставам видим за околните и ако аз сбъркам - другия поправя грешката. Ако аз не бъркам - няма грешка. Е - безгрешни няма. За опасностите, които създават "никога невключващите фаровете си" трябва човек да се замисли за себе си - дали вижда и очаква невидимото. Иначе - какво правим с разни изскачащи хора и предмети, които просто нямат фарове - деца, мангали, кофи за боклук.?!?!

Блъскаме се в тях ли? А дупките? Заради едно недоспиване да си потрошиш колата в дупка или да се блъснеш в цигански кон?

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наскоро не е имало състезание за заядлив потребител на форума или най-тъпо остроумие, което да си спечелил? :) Ако не имаш талант, да знаеш :)

 

Не съм искал да те засегна, просто се избъзиках. Пък и ти ми върна топката с не по - малка сила :) Извинявам се. Сигурен съм, че си наясно, че безплатен обяд няма, т.е. енергията за крушката, колкото и малка да е идва от горивото. Не ,че няколкото процента нафта в повече биха били проблем, ако носеха реална безопасност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.