Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Особенности при покупка на Октавия МК1 ?


krokotam_

Recommended Posts

Здравейте на всички колеги smile012

 

Имам огромного желание да стана пълноправен участник във форума така че помагайте :)

Смятам да си закупя Шкода Октавия МК1 модела е 98/99 година , ориентирал съм се към DOHC 1,8 20V двигателя - 125 коня .

 

Да започнем малко с въпросите >

1. За какво трябва да гледам при покупката и ? Смисъл основните неща , които са болежки при Шкода ме интересуват.

2. Видях , че има пусната тема за софтуер на ВАГ , някой има ли описание на грешките , с които трябва да внимавам ? Рових се доста дълго на сайта има много добри описания как да направим диагностиката , но не и за кои грешки трябва да внимаваме smile049

3.Редовната смяна на Ангренажен ремък , съвети от къде да закупя ремъка , помпата и другите подробности ?

4. ГААААЗЗЗЗЗ - смятам да слагам газов инжекцион , ориентирал съм се около БРЦ , но мнението ми търпи промени

 

Ако има колеги от Стара Загора , мога да им ударя една безплатна диагностика с ВАГ тестера , с/у споделяне на горните неща s_flag

 

Предварително искам да благодаря на всички помогнали ми smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам много опит с дизели, но имам познати с този мотор и са на газ - няма ядове, доволни са. Газта като марка няма толкова голямо значение, колкото кой точно ще я монтира. Това е важното, търси някой дето да има слава, че добър газаджия се става с много проби и грешки :)

 

Какво да гледаш като грешки с Вага - чест проблем при тези мотори е дроселовата клапа (адаптацията), дебитомера и.... друго не се сещам. Не са кой знае колко скъпи, но не са и евтини. Някой модели излизали с демпферен маховик от завода, други не (не е 100% достоверно). Така, че увери се, че съединителя има живот.

 

Другото - като на всяка кола - удари, ръжди, климатик и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.