Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тракащ шум от съединителя


extremista

Recommended Posts

Добър вечер на всички. От няколко месеца карам Skoda Fabia I 1.2 HTP. Когато е купих всичко беше наред. От известно време обаче забелязах следния проблем: сутрин като паля колата и я оставя да поработи известно време на свободна (без да съм натиснал нищо) се чува едно дрънкане от към скоростната кутия. Когато обаче натисна съединителя този шум изчезва, като го пусна пак започва. Също без натиснат съединител с леко размърдване на скоростния лост например с леко побутване и задържане към някоя предавка без включване разбира се, въпросният шум пак изчезва. Когато колата си загрее изчезва напълно или почти не се чува. Прегледах доста теми по други форуми и няколко в този с този проблем но не можах да намеря конкретна причина за проблема. Въпросът ми е имал ли е някой този проблем и от какво точно се поражда, нещо сериозно ли е, какво трябва да се смени и кога евентуално или да си карам така докато може. Благодаря предварително на всички отзовали се. Просто работя като такси с тази кола и всеки ден ми е необходима за работа и ще е неприятно ако проблема е сериозен и не му обърна внимание навреме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай така. Най-вероятно съединителя е боклук. Колкото изкара и после не слагай от 100лв к-та :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трака все повече и повече и накрая ще те остави! Ако не бъркам имах такъв проблем при единствената бензинова кола която съм имал и беше от лагера:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай така. Най-вероятно съединителя е боклук. Колкото изкара и после не слагай от 100лв к-та :idea:

 

Ако наистина толкова струва, направо да го сменя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите, ще карам така пък докога ще си покаже. Друго нещо ми направи впечатление днес, при натискане на педала на съединителя се чува едно скърцане като от стар матрак пружината или като от не смазана панта на врата. Не мога да разбера от къде идва скърцането - от купето, където е хванат педала или под капака някъде се чува. Имате ли някакви идеи от какво е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай така. Най-вероятно съединителя е боклук. Колкото изкара и после не слагай от 100лв к-та :idea:

 

Ако наистина толкова струва, направо да го сменя!

 

Имах предвид да не слага от тея комплекти че не стават. Хувабите са около 250-300 к-т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.