Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да обобщим за повдигането на предницата


jako6iba

Recommended Posts

както вече писах от януари и аз съм горд собственик на октавия 1.6 102к 2002г.

 

 

1.не разбрах моята 1ца или 2ка е.

2.има ли оригинални втулки за повдигане на предницата

3.има ли по големи пружини които могат да се ползват.

4.металният протектор които е (опция) за отдолу от кои модели на ФАГ може да се ползва.някои рязал ли си е от ламарина сам такъв?

5.влиза ми вода в задната врата.под кората??????

6.1.6 102к не е слаб двигател за това купе(по принцип не съм фен на скоростите)още се двоумя дали да сложа газ.Точно на този мотор.?????

 

 

Ето и обобщени впечатления.

 

1.Возията е малко твърда.Напомня ми голф 2 на баща ми.Старата Фелиция возеше много по елегантно,(тоз дето я купи от сливен трябва да ме черпи)

2.като цяло колата е опростена и надеждна.Идиото-устоичива.Широка ,голям багажник.Създава чувство за комфорт без да има никакви екстри вътре.

 

форума е много хубав.без дежурните идиоти(ОТ МЕРЦЕДЕС ПО УБАВО НЕМА)

 

мисля че ще си остана дълго фен на марката.

 

s_flag s_flag s_flag s_flag s_flag

 

 

4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както вече писах от януари и аз съм горд собственик на октавия 1.6 102к 2002г.

 

 

1.не разбрах моята 1ца или 2ка е.

2.има ли оригинални втулки за повдигане на предницата

3.има ли по големи пружини които могат да се ползват.

4.металният протектор които е (опция) за отдолу от кои модели на ФАГ може да се ползва.някои рязал ли си е от ламарина сам такъв?

5.влиза ми вода в задната врата.под кората??????

6.1.6 102к не е слаб двигател за това купе(по принцип не съм фен на скоростите)още се двоумя дали да сложа газ.Точно на този мотор.?????

 

 

Ето и обобщени впечатления.

 

1.Возията е малко твърда.Напомня ми голф 2 на баща ми.Старата Фелиция возеше много по елегантно,(тоз дето я купи от сливен трябва да ме черпи)

2.като цяло колата е опростена и надеждна.Идиото-устоичива.Широка ,голям багажник.Създава чувство за комфорт без да има никакви екстри вътре.

 

форума е много хубав.без дежурните идиоти(ОТ МЕРЦЕДЕС ПО УБАВО НЕМА)

 

мисля че ще си остана дълго фен на марката.

 

s_flag s_flag

 

 

4

 

1. Пусни снимки за да ти кажем. Мойта е 1ца

2. За 1 със сигурност. За 2 ще кажат колегите

3. Не знам

4. От тези на Шкода smile049

5. Ползвай търсачката - темата е дискутирана

6. Като мощност няма да имаш проблем ..., ако не се опитваш да се състезаваш. Има хора от форума които са монтирали газова и не са имали проблеми. Но в крайна сметка това зависи и от "майстора"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същата като твоята утре пускам снимки..

 

Значи е единица. Вдигането в ЕТ струва 240лв с труда ... или поне толкова беше преди 2 години smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.има ли оригинални втулки за повдигане на предницата

 

ето ти отговор на въпроса:

viewtopic.php?f=4&t=8698&p=234707#p234707

 

Трябва ти само стругар да ти направи втулките. Работата е за около час стига да имаш инструменти и скоби за пружините. Като цена - зависи колко ще платиш за направата на втулките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Ок2 отред се правяг втулки на стругар да легнат върху тампона-който е същия като на фабия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма тя верно като мойта smile027 Много безаварийни с нея!

 

Относно вдигането - моя съвет е да си отидеш в ЕТ и за 250лв да не се занимаваш с глупости. Личните ми впечатления са че с вдигната предница колата е по-стабилна в завоя - няма бягане на задницата, а ако тръгне тръгва и с предната и със задната част. Това е доста предвидимо поведение и по-лесно се овладява колата.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма тя верно като мойта smile027 Много безаварийни с нея!

 

Относно вдигането - моя съвет е да си отидеш в ЕТ и за 250лв да не се занимаваш с глупости. Личните ми впечатления са че с вдигната предница колата е по-стабилна в завоя - няма бягане на задницата, а ако тръгне тръгва и с предната и със задната част. Това е доста предвидимо поведение и по-лесно се овладява колата.

 

Поздрави

какви 250 лв. направи си втулките и си ги монтирай сам с останалите пари си сипи гориво и се вози

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

ако сложа отпред втулки -2см.това означава ли че мога да сложа гуми на /70/-защото според калкулатора разликата между 65 и 70 е 20мм.

 

някои ползвал ли е такива гуми.70 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[-X Вземи си оригинални втулки от магазините за авточасти за Щкода /има ги във форума/. Повдигането не е сложно, но трябва специално оборудване и има подробно описание във форума на реда за повдигане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

втулки за повдигане на предницата на ОК2 -вариант за под лагер тампона

патент Гюнтер сервиз smile091

post-2454-138453360678_thumb.jpg

post-2454-13845336068_thumb.jpg

post-2454-138453360682_thumb.jpg

post-2454-138453360684_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.