Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с 1.9 SDI


koki2

Recommended Posts

Здр.колеги искам да ви попитам да ли сте се сблъсква ли с подобен проблем,когато спирам по някой път мотора си променя работата започва да тресе и като я изфорсирам се оправя.Като я запаля си работи перфект.Благодаря предварително за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

koki2 като игнорираш съветите за маховика и ск.кутия,другото може да ти е полезно.Там става въпрос за TDI.При теб със SDI ,маховика е обикновен.Насочи се към подаване на горивото.При мен се появява някакво леко "бучене"при натисната спирачка.Оборотите не мърдат,но определено се усеща промяна на работата на мотора.Няма разлика дали е загрял или студен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за маховика знам и аз така си мислех ,че става проблем с гориво подаване и утре ще я закача да я видя.Благодаря за отгоеорите.Като се оправи ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здр.колеги малко се забавих с писането ,но проблема се оправи.Като я закачихме параметрите варираха 1.0 и 1.2 мг. допустими стойности бяха 2.2 до 9 и допусна да ги направим на 2.6 и 2.8 след което този проблем изчезна.Вече 3 седмици я карам и няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.колеги малко се забавих с писането ,но проблема се оправи.Като я закачихме параметрите варираха 1.0 и 1.2 мг. допустими стойности бяха 2.2 до 9 и допусна да ги направим на 2.6 и 2.8 след което този проблем изчезна.Вече 3 седмици я карам и няма проблеми.

какво значи допусна да ги направим-направили сте ги чрез промяна на заводското кодово число.Така се прави за продаване.Опитайте се да ги направите така чрез местене на капака на помпата.Заводско зададените стойности си ги върнете!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...
Здр.колеги искам да ви попитам да ли сте се сблъсква ли с подобен проблем,когато спирам по някой път мотора си променя работата започва да тресе и като я изфорсирам се оправя.Като я запаля си работи перфект.Благодаря предварително за отговорите.

Същия проблем го имам и аз, колата е на 340000 км и искам да добавя, че когато работи на място мотора при загрят двигател колата гореше преди 0.3 l/h, което е нормалното. Сега започна да гори 0.2 или 0.1 l/h. Та и аз ли да се закачам на компютър. Мога ли сам да си регулирам помпата или да не опитвам. Само да кажа, че не съм в Бг, а сервизите тука са на принципа "нищо не разбираме освен да развиваме гайки и болчета и да сменяме с ново". Благодаря надявам се на помощ от вас. smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.