Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питанка за авто мултимедия:))


bega4kata

Recommended Posts

Аз пък по-логично от това не виждам!

Сами и Made in China,две несъвместими неща!

Направил си правилния избор......повод да почерпиш на "Вонеща вода" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 179
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    46

  • димон

    30

  • dimibo

    22

  • simichoil

    14

Най-много писали в темата

Аз се спрях на оригинално болеро.Не можахме да се харесаме с никое китайче.

 

Поръча ли го? Кога ще има снимки!?

В началото на другия месец ще дойде.На цена с доставката 900лв.

От този модел поръчах-скосения.

Така ще изглежда,но естествено с черна бленда,не със сива както е на снимката.

мноого ме кефи-красота :D

post-2454-138453346596_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър избор срещу китайчетата.

Аз вчера обиколих цяла София за по-горния пайнер, но никъде го нямаха наличен да го видя как е на живо, а с поръчка края на декември или януари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

В началото на другия месец ще дойде.На цена с доставката 900лв.

От този модел поръчах-скосения.

Така ще изглежда,но естествено с черна бленда,не със сива както е на снимката.

мноого ме кефи-красота :D

 

По-тънко не можа ли да се намери ? Нали бяхме намерили в някъв сайт за 350 евро ? Кво стана ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

В началото на другия месец ще дойде.На цена с доставката 900лв.

От този модел поръчах-скосения.

Така ще изглежда,но естествено с черна бленда,не със сива както е на снимката.

мноого ме кефи-красота :D

 

По-тънко не можа ли да се намери ? Нали бяхме намерили в някъв сайт за 350 евро ? Кво стана ?

Да бе Димо,ето от тук е.Но транспорта ми излиза 200лв.Немога да отида от там да си го купя.Ако си го поръчам от сайта,цената ще е с ддс-то и излиза същото.Кво да направя,няма по ефтино.Оригинално в Автотрейд е 1740лв,а от Еуратек ако го поръчам е 1920лв.

http://www.skoda-parts.cz/prodej.aspx?sekce=64

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото на другия месец ще дойде.На цена с доставката 900лв.

От този модел поръчах-скосения.

Така ще изглежда,но естествено с черна бленда,не със сива както е на снимката.

мноого ме кефи-красота :D

 

Супер е! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, че на това другото дето го дават за болеро никъде не пише болеро, а и е досущ китайските навиг. Това друготе дето бегачката избра си е баш болерото и няма нужда да се сменя рамката, направо вади стрийма и боде новото.

Каква им е разликата на двете не пишат никъде, освен външния вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ако може да се понамеся в "чуждата" тема, аз съм със "SWING" и го предпочетох пред "BOLERO" че не михареса в шоурума как цялото е на пръсти. Обаче в от превъзбуда ли, от глупост ли забравих да си поръчам MDI а в ЕТ искат за 800-900 лв за него ако си го поръчаш по късно smile150 та питането ми е какво ще кажете за това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ако може да се понамеся в "чуждата" тема, аз съм със "SWING" и го предпочетох пред "BOLERO" че не михареса в шоурума как цялото е на пръсти. Обаче в от превъзбуда ли, от глупост ли забравих да си поръчам MDI а в ЕТ искат за 800-900 лв за него ако си го поръчаш по късно smile150 та питането ми е какво ще кажете за това

 

Ако не се лъжа няма да ти показва имената на файловете (МР3) и имаше някакъв лимит на бр. песни в папка и бр.папки. Поне някъде четох нещо подобно за подобен тип устройства...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е много полезна и информираща и всеки си изказа предпочитанията, но е важно на теб да ти харесва! Ти ще си го гледаш всеки път като влезнеш в колата.

 

въпрос на вкус е никой да не се засяга.Който се е засегнал на тема навигация,да идва във Вонеща вода да го черпя.

 

Аз се засегнах и ще дойда да ме черпиш една студена вода от басейна :lol: .....................мойта навигация има DVD-CD-MP3 и възпроизвежда Dolby Digital Surround, ама свети грозно smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама свети грозно smile175

 

Дай да и смениме крушките! smile152

 

На теб бих ти дал само да ми смениш празната чаша с пълна! :lol:

 

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя моя опит с upgrade на Stream mp3 с Bolero.

 

Колата ми е с първа регистрация 2008, произведена 2007. Elegance + multidot и bluetoоth модул.

Смяната направих със "скосения" модел Bolero, купих го доста изгодно от eBay, свалено е от 2010 Octavia FL. Радиото се подменя директно - няма нужда от бленди, пренареждане на пинове или допълнително кодиране. Единственото необходимо е преходник за антената - pre-FL моделите са с единичен конектор, а Bolero-то е с двоен. Преходникът е този.

 

Важно е преди да се купи каквото и да е да видите ревизията на can-gateway-я. Ако е K или по-стара трябва да се смени и той, в противен случай рискувате още на следващия ден след смяната да се събудите с източен акумолатор. Подробности има тук, както и още на доста места из нета. При мен ревизията е P и нямаше нужда от смяна.

 

Показания на климатроник и парктроник няма. Доколкото четох за климатроника няма шанс, освен ако не се замени целия панел за управелнието му от FL кола. С парктроника е малко по-лесно: сменя се само контролера му и се пускат няколко допълнителни кабела. Инфо има тук, това пък е процедурата за парктроника. Честно казано показанията от климатроника не ми липсват особено, замислям се за парктроника, но не съм решил още... Там по-скоро е за шаренията, не че някога съм се ориентирал по тях. smile049

 

Все още не съм успял да активирам телефонния указател и опциите за набиране, които трябва да се появяват като се щракне Phone. Иначе bluetooth-a си работи както със stream-a - всичко е на multidot-a. Ще го боря тези дни - има доста в Интернет как трябва да се кодира.

По лични впечателния - смяната определно си струва - радиото изглежда и свири в пъти по-добре, 6-дисковия чейнджър и sd-картата също си струват. Плюсовете още ще се увеличат, като подкарам и функциите за телефона. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показания на климатроник и парктроник няма. Доколкото четох за климатроника няма шанс, освен ако не се замени целия панел за управелнието му от FL кола. С парктроника е малко по-лесно: сменя се само контролера му и се пускат няколко допълнителни кабела. Инфо има тук, това пък е процедурата за парктроника. Честно казано показанията от климатроника не ми липсват особено, замислям се за парктроника, но не съм решил още... Там по-скоро е за шаренията, не че някога съм се ориентирал по тях. smile049

Това са много лоши новини... ](*,)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са много лоши новини... ](*,)

 

Давай пускай го за продажба това Болеро и да ти поръчваме едно китайче (което ще показва климатроник). Даже сега имат и още по нов модел... smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са много лоши новини... ](*,)

 

Давай пускай го за продажба това Болеро и да ти поръчваме едно китайче (което ще показва климатроник). Даже сега имат и още по нов модел... smile021

 

smile091 - а дали кан шината ще става за '2007 , а ? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е при теб нали показваше климатроник-а ?????? Само парктроника не показваше...или бъркам ?

 

Наобратно - показва парктроника , не показваше климатроника .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то така е екстра, по- важно е парктроника да показва, щото то и без това си показва градусите на климатр. на малките дисплеи. Колегата от Русе имаше едно такова китайче май преди време за продан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tonio-Кой е този контролер,който се сменя за да показва парктроника,че четох ,но така и не разбрах...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tonio-Кой е този контролер,който се сменя за да показва парктроника,че четох ,но така и не разбрах...?

контролера за CANbus-а, една кутийка колкото кибрит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tonio-Кой е този контролер,който се сменя за да показва парктроника,че четох ,но така и не разбрах...?

контролера за CANbus-а, една кутийка колкото кибрит.

от къде може да се поръча и дали ще стане точно с този който се поръча??Ти беше дал линк на такива кан-контролери...може ли да ми поръчаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CAN гейта е едното - той трябва да се сменя само ако е ревизия К или по-стара. Налага се, заради несъвместимост с новите радиа и свързана с това непрекъсната консумация и източване на акумулатора. За да се види коя ревизия е се отваря кодирането му с VAG COM (модул 19) - там има опция за детайлна информация (не помня как беше точно името). Последната буква на control module part number показва ревизията - примерно 1K0 907 530 P. Самият CAN gateway се намира в дясната част на пространството под волана, зад въздуховодите за вентилация в краката.

 

За да се подкара визуализация на парктроника, освен кодиране и окабеляване трябват две неща:

1. Ревизия Е или следваща на CAN гейта. Това няма как без него, заради описаното по-горе. Това може да се провери и не само по ревизията - в кодировката на модула трябва да има опция за активиране optical parking system. (някъде срещнах картинка, ще я намеря и кача и тук...)

2. Смяна на модула за управление на парктроника. Намира се на дъгата на задния ляв подкалник - поз. 1:

388e41deba8d7830e621e8fed041de34.jpg

 

Трябва модул 1Z0 919 475 за коли само със заден парктроник и 1Z0 919 475A за такива с преден и заден. Модул с А няма да сработи на кола само със заден парктроник и обратно.

Модули има в eBay, намерих и тук: http://www.skodateile.cz/index.php?pg=product&prod=152. Някъде към 70лв е цената без доставка.

 

Основното в окабеляването е свързване на новия модул с CAN мрежата (за коли с фабричен ксенон е малко по-лесно, за другите се тегли 2-ка кабели до CAN гейта под волана) и захранване с +12V на контакт, вместо постоянни, както е стария модул.

 

Само да отбележа, че инфото за парктроника не съм тествал - нещата са аналогични в няколко сайта и сигурно са истина, но все пак... smile048

 

@bega4kata

Като ти дойде радиото и го сложиш и тестваш може да поръчаме заедно направо два модула от skodateile.cz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за поясненията,вече ми е по-ясно и по-спокойно.Ще го подкараме да показва това Болеро мамка му :)

Ще поръчаме заедно два модула!

утре ще проверя колко ще струват в Автотрейд -с мойта 15% отстъпка.

 

КАТО НЕ Е ЛЕСНО Е ПО-ИНТЕРЕСНО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

127лв струва модула 1Z0 919 475 -това е с отстъпката

CAN гейта ми е L

Най интересното е ,че тези от които го поръчваме твърдят ,че радиото ще показва парктроник и иклиматр. Знаят ,че колата е 2008-а год.ПРЕДИ ФЕЙСЛИФТА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.