Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питанка за авто мултимедия:))


bega4kata

Recommended Posts

А от звука на оригиналното радио съм доволен.Не вярвам китайчетата да свирят по-добре,но както и да е.Съвсем ме объркахте ся smile048 да му се невиди... :)

 

 

не искам да плюя колумбоса,но имай в предвид,че свири по-гадно от стрийма

 

п.п.виж на венелин неговото и иди виж един колумбос и тогава решавай

А болерото каксвири Митак??

неща много Китайчета,защото светят различно и си личи че е уйдорма работата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 179
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    46

  • димон

    30

  • dimibo

    22

  • simichoil

    14

Най-много писали в темата

Имам Колумбус, Swing, Стрийм, Китай 1 и Китай 2. Нареждам ги по качество :

 

1. Китай 1 (ползвам го през усилвател)

2. Китай 2

3. Swing

4. Стрийм

5. Колумбус.

 

Преди да сложа усилвател в колата - си смених заводските говорители в 4-те врати - отпред 3-компонента система - отзад - 2-компонента система. В момента в който пуснах музиката - ми се доплака колко пари дадох за говорители и как може да свирят толкова ужасно. След това си сложих китайската навигация - имам чувството че се качих в друга кола. Звука беше много по плътен, силен и не кривеше почти никак.

След това си сложих и усилвател на всички канали - и там вече стана друга бира.

 

Няма толкова некачествен звук като на Колумбус.....ужас е. Стрийм-а и Swing sa една идея по добри....но все пак остават назад в класацията според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все пак бих ти препоръчал зенек или кенууд

Ето как изглежда монтиран зенек http://dimibo.snimka.bg/automobiles/skoda-superb.555569

Но инвестицията не е малка.

Единствения му недостатък е малката резолюция на екрана, но при гледане на двд почти не се усеща разликата.

А звука е много над всички фабрични шкодови системи.

Навигацията е iGo и е много добра, картите се ъпдейтват често и лесно има и speedcam

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valdo е с Болеро ,

да вземе да се обади и да каже как свири ! Да пусне снимки и да каже дали се трошат копчетата... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Сами , що не разгледаш тука може да си харесаш нещо ... мисля , че тез пичове са водещи за БГ в аудиосистемите за кола.

Те ти Кенуд цък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо ZENEC , което някои хвалят да не би да не е китайско ?

Не мога да разбера защо въобще попада в класацията на обсъжданите медии след като е доста скъпо и е няк'ъв стар модел със скопена яркост и резолюция!!!

Или пък някои щото го имат затова да го препоръчват, ли ? :-k

 

Mежду другото : ако всички тези китайски радиа "имитации" бяха произведени в Европа в заводите които правят радиа за коли щяха да са на цена над 3 бона. На качество незнам обаче дали щяха да го докарат като КИТАЙЦИТЕ :mrgreen: .

Сами , аз започвам да клоня на 100% към китайците !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димо,аз говорих с моя приятел,който работи в Автотрейд/подържа компютрите/ ,и той ми каза да забравя за 510 ката като навигация за бг.:-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да зенека е скъп защото е европейски и свири в пъти по-добре от всяка фабрична система на шкода.

За 1 година ползване - проблеми 0.

Работи парктроника без проблем, климатроника също без проблем, мога да гледам филми и по време на движение без нуждата от допулнителни бъзикни по кан шината като за колумбъс.

Резолюцията е 400х234, да не е 800х480, но видима разлика има само в навигацията, при гледане на филм при този размер екран е почти незабележима.

Няма проблем с ъпдейт на картите, може teleatlas, navteq, mmcn всички последни версии се слагат без проблеми

Блутуут работи без проблем, тествано с sonyericsson x1, x2, x10 mini pro; htc wildfire s, desire s; iphone 3gs, 4, 4s

Модела е на поне 2 години (който аз имам nc2010), но има и по-нов с 800х480 резолюция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипчета които направих преди малко. Много поздрави на Зенек, Болеро и не на последно място Колумбус. (пуснете си ги на 720р)

 

 

 

Извинявам се за гадното качество и за трептенето - но снимах с телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист относно звука!

Но относно навигацията бих казал, че до преди месец за България беше някакъв ужас - почти нищо!

Сега като излезе последната версия,мога да кажа е вече е друго нещо!

Само за пример има всичко за моя северозападнал край!

Всички улици, дори и в селата!

Това е за Колумбъса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист относно звука!

Но относно навигацията бих казал, че до преди месец за България беше някакъв ужас - почти нищо!

Сега като излезе последната версия,мога да кажа е вече е друго нещо!

Само за пример има всичко за моя северозападнал край!

Всички улици, дори и в селата!

Това е за Колумбъса!

 

Така е, последната карта за Колумбус е много пълна и точна. Вече е 1:1 с картите на iGO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера,защо ви е навигация за БГ???

Относно жълтите :не съм толкова богат,че да купувам евтини боклуци и после да се чудя как да ги продам!

Но в случая на Сами,като няма заводско,като цена и възможности,по-добре да вземе жълто! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да влизам в спор, но да кажа че най-много изпитвам нужда от навигация в България! Просто табелите по пътищата са уникални! И като ориентири и като точности! Да не казвам и доколко ги има! Колкото и да звучи странно, но навсякъде в Европа и дори в Турция мога да карам без навигация(само за Румъния нямам опит)! Просто държавата ние такава!!! Много добре организирана! Съжалявам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй тези - много ги хвалят

http://www.witson.com/en/products.html? ... A%20Series

особено новият им модел, пък и не са скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй тези - много ги хвалят

http://www.witson.com/en/products.html? ... A%20Series

особено новият им модел, пък и не са скъпи.

 

Mи то за тях иде реч !

Ти пък много рано ставаш !!! =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй тези - много ги хвалят

http://www.witson.com/en/products.html? ... A%20Series

особено новият им модел, пък и не са скъпи.

Едно такова вече пътува към мен...ще ви напиша отзиви какво мисля.Имайте в предвид,че съм много критичен към такива работи и ако не го харесам,няма да означава ,че е непременно лошо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера,защо ви е навигация за БГ???

...

 

Шегаджия smile091

Пепи,хич не се шегувам.В БГ ако следваш пътя по навигацията, ще те прекара по такива пътища дето асфалт не са виждали от половин век! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С iGO-то нямам грижи. Само преди седмица ми се наложи да ходя до Люлил и навигацията ме спря пред входа на блока. Пробвах я дори в някои села и грешка няма. А опита да ми бъде обяснен същия маршрут с думи обикновено се проваляха брутално smile049

 

Ако искаш да отворим друга тема да продължим дискусията, че оспамихме темата [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво мислите за ето това нещо:

http://www.cartft.com/catalog/il/1116

 

Мисля, че за 1000 евро е голямо дръвце. Първото което е правоъгълно и незнам отде ще се намери рамка за него . Второ: няма телевизия и интернет . Кел файда , че е под виндоз? [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, не прави грешката навигацията да е определяща при избора, ако караш колата основно в БГ.

 

Когато ти потрябва навигация, шибваш едно китайче за 100лв на предното стъкло и толкова.

 

Навигация си трябва в чужбина. В БГ и да се загубиш, спираш на първата бензиностанция и питаш. Поне емоцията е гарантирана. Аз лично се кефя да се губя в непознати кътчета на БГ.

 

Гледай свирката да те кефи в другите аспекти. Пък навигацията е някаква екстра дето ще я ползваш от дъжд на вятър.

 

В тоя ред на мисли, дали не може да се подкара Ауди система на Шкодата? Ония са наистина класни във всяко едно отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли дали фабричното Skoda Blues (ако не се лъжа е 1din) може да се замени с такава джаджа (Columbus, "китайче") - или са необходими някакви по-сериозни допълнителни адаптери/шини, настройки и т.н? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.