Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питанка за авто мултимедия:))


bega4kata

Recommended Posts

Чудя се какво да си купя....Адмунсен,Болеро,Колумбус или някое китайче.

Двд-никога няма да ползвам

Навигация ще ползвам,но незная на заводските доколко са им подробни картите за България и дали има читави ,които работят добре.Моля който може да сподели опит.

Китайчетата имат всичко,но не им работята понякога функциите по кан-шината.Примерно не показват я парктроник,я климатроника...Копчетата не им светят същото зелено както на оригиналната подсветка-ТОВА АДСКИ МЕ ДРАЗНИ!!!И не съм сигурен че дисплеите им ще са достатъчно КОНТРАСТНИ /не ярки-тоест не са черни когато са изгасени/.Не зная и дали ще свирят достатъчно добре както заводските музики-И ТОВА МНОГО МЕ СЪМНЯВА!

Адмунсена най ме устройва,не ми пречи че му е малък и дисплея,но ме притеснява резолюцията 400 на еди колко си беше.Това на размер от 5 инча./Колумбуса е с дисплей 6.5 инча и с резолюция 800на 600/

Китайчетата са също с 800х600 резол.

Болерото е красиво,с голям дисплей,показва парктроник,климатик,свири хубаво,но е едно просто радио за много пари.

Колумбоса е много готин отвсякъде,но струва ли си 2 те хилядарки :-k

рядко съм толкова затруднен с избор....ама помагайте сега...нямам опит -БЛАГОДАРЯ ВИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 179
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    46

  • димон

    30

  • dimibo

    22

  • simichoil

    14

Най-много писали в темата

С две ръце гласувам за Колумбуса. Нагледал съм се на какви ли не имитации. Ключа се крие в последната ми дума от предното изречение. (Имитации). Толкоз по въпроса за китайчетата. А се замислям и друго... Защо ти е чисто нов апарат. Разгледа ли в е-bay? Има (почти) нови за доста прилични пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре Боби, аз не превеждах ли едно нещо за един Zenec ZE-MC5600. А ти май беше този дето искаше да го сложи вместо Колумбуса.

Сами иде реч ей за това:

ZENEC-ZE-MC5600-ZE-NA2000.jpg

А това са му спецификациите и евентуална цена:

http://www.caraudiocentre.co.uk/product ... -25965.htm

И сега нека специалистите да се изкажат.

Боби караше Колумбус. Валдо кара Болеро до колкото си спомням. А за Зенека имахме едни общи усилия с Боби, ама нещо не стана играта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами , я виж тази тема :

 

viewtopic.php?f=47&t=20235

 

Другият начин е да се кара със старото- Стрийм. :D

 

Успешен избор !

 

p.p. виж и моделите на този производител , имат поне 3 вида като за нас :

 

http://www.audiosources.net

Ей този ще ти допадне :

http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=1147

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре Боби, аз не превеждах ли едно нещо за един Zenec ZE-MC5600. А ти май беше този дето искаше да го сложи вместо Колумбуса.
Именно... Нали го видях на живо в Тояга. Не е лошо... Ноооооо... Колумбуса си е Колумбус. Другото - вече го написах - ИМИТАЦИЯ!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам Колумбус имат някаква несъвместимост с 1Z - преди фейслифта - т.е. не показват климатроник, парктроник и т.н на някои коли с определени версии на кан шината. Трябва да се слагат някакви доп.устройства които не знам по какъв начин и как действат.

 

Имам Columbus, и две "китайски имитации" - и лично на мен едниственото което повече ми харесва в Колумбус-а е твърдия диск. На по-стария модел китайска навигация - звука е доста по-добър отколкото стрийм или стрийм мр3. На колумбус-а звука никак не ми харесва - наистина колата е със заводски говорители. Звука е доста слаб, започва да криви много след определено ниво на усилване. При китайските има доста екстри които може да се ползват - USB, SD карта (и колумбус има), iPod и iPhone функции и екрана и при двата които имам по нищо не отстъпват на Колумбус. Виждат се толкова ярко, ясно и не touch screen-а дори смея да твърдя че е по чувствителен. На Колумбус-а картата много ме дразни - вече е много пълна, но много бавно се мести картата и няма опция за разглеждане както при IGO например.

И Колумбус си е произведено в Китай. Преди време бях пращах на Димо една китайска навигация - каза че е доста добре направена и че е учуден от добрата изработка.

 

И още един плюс на Китайските - имат една камара изходи и входове, вързвал съм и външен монитор и децата в колата са най-кротките деца по време на път :) Докато при Колумбус това няма как да стане.

 

Относно подсветката на копчетата - почти същата е като на оригиналните, а и винаги може да се сменят светодиодчетата и да се докара същия цвят :) За справки - Митака - той това го прави на неговия стрийм доколкото помня.

 

п.п. ZENEC-а така и не можах да разбера защо е толкова скъп. Екрана му е най слабата част - 480 х 272 пиксела ако не се лъжа - вижда се ужасно. Менюто е читаво но на фона на новите "китайски имитации" е просто смешка. За всяко нещо трябва да се купува допълнителен модул - ТВ, навигация и т.н. Докато при китайските - всичко си е вградено и работи без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз доколкото съм чел и разглеждал в e- bay и по форумите, има и някакъв проблем с падането на акумулатола при слагането на такива нови устройства, заради някаква несъвместимост и трябва внимателно преди покупката да се установи дали версията на софтуера но новото радио примерно за октавия фейслифт ще пасне на октавия преди фл. В ибей изпадат добри оферти, ама колумбуса е много пара. Болерото е идеално, има разлика и при него дали е от октавия или супърб.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

венелин има от последните модели китайски,които според мен определено си заслужават и мисля,че ще ти хареса.колумбуса в българия и румъния не става да го ползваш като навигация заради гадните карти и ти остава един скъп плеър.

 

п.п.аз мисля,че венелин няма да има нищо против да идеш и да я видеш неговата как се вписва в интериора и как работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз най-много държа,на красив дисплей,хубав звук,да показва парктроник и климатроник и да свети СЪЩОТО ЗЕЛЕНО като заводското.Двд няма да ползвам никога,навигацията казвате,че нямало подробни карти....така ,че избора се свежда до Болеро или Китайска навигация,която да може да работи с айго или подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тези условия слагай Болерото :smt017 , по моите критерии също е оптималният вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега говорих с един приятел,занимава се с навигации,карти,компютри...той ми подържа компютрите ....голям хакер е и та той ми каза,че за Амундсена 310 няма наистина карти за България,но за Колумуса 510 има-тъй като той е с двд.С 2 двд-та се качвали карти за бг на харда на 510.Били със 75% покритие.

От тук цената не е никак зле.Радо ми е обещал евентуално да ми я донесе.

http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=68

дали ще показва парктроника и климатроника??-ще попита.

Трябва и антена сигурно да взема-къде се монтира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично мисля, че мястото на което седи медията не е удобно за навигация.

Ниско е и трябва да изпускаш пътя, ако искаш да погледнеш нещо.

Аз за навигация карам с един garmin Nuvi 205 за 200 лева и с последната карта на offroad bulgaria от karta.bg - за BG според мен по-добра карта няма + POI за speedcams и засади от http://paralax.org/garmin/.

Та зависи колко ти е разликата м/у columbus и bolero - но ако е дебела - Bolero твърдо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , някои кандардисват за оригинално радио щото било заводско ...

Да вметна само една забележка за оригинално радио STREAM, за другите не мога да дам мнение тъй като не съм имал.

За 800-те лв които броих ( недоброволно) за него е най-голямото дърво което съм виждал!

Единствената му екстра е , че запушва идеално дупката на таблото и че свети в цвета на километража . Ако някой се сеща за друга екстра нека ми обади !!!

Ако и другите подобни "заводски" радиа са такива ---хич не ти трябва !!!

То не беше шумолене на радиостанциите ( в града дори) , то не беше изгниване и улющване на копчетата, забиване на софтуера по време на работа и усилване на звука до МАХ или получаване на ВЧ възбуждане , което е мнооо добра предпоставка за ПТП , то не беше припукване на пищялките на волюме под 10 и т.н. , и т.н.

И понеже всеки ден монтирам радиа , смело мога да заявя , че качеството на звука на "заводския" СТРИЙМ е на нивото на радио струващо около 70-90 лв . Дори SONY от 120 лв е на степен над заводското радио. И по качество на звука и по качество на изработка и по надежност.

Та така , до поредното изгниване на копчетата моя Стрийм продължава да е "красив" пълнеж на дупката !!!

 

 

мое мнение за заводските радиа ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , някои кандардисват за оригинално радио щото било заводско ...

Да вметна само една забележка за оригинално радио STREAM, за другите не мога да дам мнение тъй като не съм имал.

За 800-те лв които броих ( недоброволно) за него е най-голямото дърво което съм виждал!

:smt017

Обаче изпускаш едно голямо предимство - нема ти го краднат :D

Аз ще изчакам да пуснат мултимедии с Андроид smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще потърся снимки след малко, но в копчетата нали има прозрачни части с диоди зад тях. Точно около прозрачната част на копчетата пластмасата се напуква . Веднъж даже ми сменяха радиото поради тази причниа. Ама то - португалски блаупункт !!! smile092

 

a, ето , чак ме е страх да ги натисна посредата , все внимавам, макар че тези бутони най-малко ползвам :

 

009391371.jpg?r=0

 

009391365.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , някои кандардисват за оригинално радио щото било заводско ...

Да вметна само една забележка за оригинално радио STREAM, за другите не мога да дам мнение тъй като не съм имал.

За 800-те лв които броих ( недоброволно) за него е най-голямото дърво което съм виждал!

Единствената му екстра е , че запушва идеално дупката на таблото и че свети в цвета на километража . Ако някой се сеща за друга екстра нека ми обади !!!

Ако и другите подобни "заводски" радиа са такива ---хич не ти трябва !!!

То не беше шумолене на радиостанциите ( в града дори) , то не беше изгниване и улющване на копчетата, забиване на софтуера по време на работа и усилване на звука до МАХ или получаване на ВЧ възбуждане , което е мнооо добра предпоставка за ПТП , то не беше припукване на пищялките на волюме под 10 и т.н. , и т.н.

И понеже всеки ден монтирам радиа , смело мога да заявя , че качеството на звука на "заводския" СТРИЙМ е на нивото на радио струващо около 70-90 лв . Дори SONY от 120 лв е на степен над заводското радио. И по качество на звука и по качество на изработка и по надежност.

Та така , до поредното изгниване на копчетата моя Стрийм продължава да е "красив" пълнеж на дупката !!!

 

 

мое мнение за заводските радиа ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

гадно е и защото е Grundig

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Болерото нямам оплаквания аз от нищо освен от бавната работа при list-ване на MP3 от CD-та и SD картата.

Иначе всички екстри работят ОК - автоматично увеличаване на звука при вдигане на по-висока скорост, намаляване при даване назад за да се чува парктроника, показване на операциите по климатроника. От към качество и сила на звука, и хващане на радио, също нямам оплакване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам. То това се получава, когато се натисне точно центъра на символа. На единия бутон на задното стъкло и на мен едно лапе ми го продъни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от звука на оригиналното радио съм доволен.Не вярвам китайчетата да свирят по-добре,но както и да е.Съвсем ме объркахте ся smile048 да му се невиди... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам. То това се получава, когато се натисне точно центъра на символа. На единия бутон на задното стъкло и на мен едно лапе ми го продъни.

 

Ми то копчето е малко по-малко от пръстта ми . Ако не натисна в центъра трябва да набискам по 2 копчета. А защо пък по копчетата на програмите ( 6 бр) няма проблеми _ ми щот са по-дебели.

....На второто радио - същата работа , пак се продъниха десните бутони дето почти не се ползват :-k Абе лошо качество от всякъде - португалска му работа ....

 

За 800 кинта - толкоз ! това е

 

Аааа, и тва дето викате , че шкодата била добро съотношение цена/ качество ....да не започвам само, че няма спиране ! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от звука на оригиналното радио съм доволен.Не вярвам китайчетата да свирят по-добре,но както и да е.Съвсем ме объркахте ся smile048 да му се невиди... :)

 

Доволен си сигурно от ЦД-то . От радиото няма как да си доволен , бре човек . Честотния му спектър е като на радиоточка, поне в нашия град . На CD - бива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Не вярвам китайчетата да свирят по-добре,но както и да е...

Ти ша каиш smile001 . Има случаи свирят дори пъти по-добре. Ама той esto ти каза. Най-добре е да го видиш наяве.

Аз си спомням доброто старо време. Чичо Джак си беше вързал даже и камера за заден ход (не че вършеше някаква работа, но се виждаше там нещо), а звукът беше наистина много приятен с оригиналните колони. Чичо Джак имаше проблем с това, че му пишеше всичко на китайски и не знаеше как да си смени езика, ама май му бяха оправили този проблем. На китайчето (Witson) беше качил iGo 8 и беше страшно доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от звука на оригиналното радио съм доволен.Не вярвам китайчетата да свирят по-добре,но както и да е.Съвсем ме объркахте ся smile048 да му се невиди... :)

 

 

не искам да плюя колумбоса,но имай в предвид,че свири по-гадно от стрийма

 

п.п.виж на венелин неговото и иди виж един колумбос и тогава решавай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.