Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло на скорости, да ама не.


maxrpm

Recommended Posts

Пускам тази тема, за да няма други, прее*ани като мен. Да се знае, че пробката за маслото на напречните скорости на Шкода, е от ляво на кутията и се отвива с ключ 19!

 

Легнах да сменям на Анихора маслото на скоростите. Бях взел 75W90 Ac Delco и с доволна усмивка започвам деня си. Гледам пробка за шестограм отдолу на кутията, викам си това е най - долната част на кутията, това ми е "играта". За нещастие шестограма превъртя. С флекса с тънкия диск си направих процепи в пробката и след около 30-40 минути я отвих. Шаш - пробка за нищо. Под нея има дупка с резба 10мм (или 9мм) и нищо бе, нищо!!! Това е псевдо пробка. Ядосах се и я завих обратно. В последствие отвих болта с глава 24, който е с една съчма отгоре и изтече малко водниста черна гняс. (Тук беше грубата ми грешка) Допълнително уж наклоних колата да изтече "докрай" Наливам аз 2 кила масло и то стига до горе. В акъла ми светна, че нещо не е наред. Запалих колата и се преместих на 300метра за който изключи веднъж 1ва и веднъж задна. Какво се оказа.

 

Звънкам на корифея на предномоторните - thebestforman и той се хваща за главата - Ши*аното масло се източва от пробка отстрани , отляво под карето с ключ 19мм !!!

Налях 2литРа източих, (изхвърлих) 1,4L

 

След като разбрах, че се преебах с 40 кинта в масло мислех си само за " smile049 Учудващо си тъп Саше!" Сега вместо черна водниста гняс в скорстите има кафява полуводнаста гняс. За протокола вместимоста е 2.4L

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам,че си открил топлата вода,но по трудния път.Що не пита във форума,ако не друг,то аз щях да ти кажа,щото лятото го правих това упражнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То във всички книги е обърнато специално внимание на тоз фиксатор , за който писа Сашко , ама като се катурне колата (в случая се омеша маслото) възможности много smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не даде на някой 5 лв. да ти го смени.Успех следващия път. Внимавай с ДВГ.

Не дадох 5лв. на някой, защото аз обичам да си правя колите сам и нямам вътрешен покой, ако някой друг го е направил.Освен това не бих се оставил на шанса някой да сипе масло за 10лв., при положение, че аз съм дал пари за по-скъпо. С маслото в двигателя нямам проблеми, там пробката е само една.

Ясене, не съм писал във форума, защото не съм и предполагам, че изобщо ще се изправи такъв проблем пред мен. Преебах се зверски, повече няма да се случи никога-то е ясно:) Идеята на темата беше както да си излея собствената вътрешна мъка от загубените пари, така и да спестя главоболия на някой следващ ентусиаст като мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да бъда честен преди шкодето имах москвич и аз като теб бях ентусиазиран и всичко си правех сам, даже и газовата уредба си сложих сам ,ама четях книжки , ще те посъветвам нещо ,а то е следващия път преди да направиш нещо първо прочети го много добре или пиши във форума надявам се че всеки ще ти помогне. Има много информация в раздел литература.Пожелавам ти успех :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако се бях усетил че изтече малко, нямаше да стане фала. Вчера просто ми беше ден - черна дупка и затова се случи всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То във всички книги е обърнато специално внимание на тоз фиксатор , за който писа Сашко , ама като се катурне колата (в случая се омеша маслото) възможности много smile049

 

Има раздел в който е цялата информация, която е има на БГ език за тези автомобили!

Четенето в много от случайте помага. Затова има и хора, които се занимават с писането на съответната литература.

Това по темата...

 

Сега малко извън темата.

 

Момче не те познавам лично, но с радост бих се запознал с теб. Чета вяка твоя публикация с голям интерес. "Кефиш ме" е много меко казано. Изпълваш ме като полусварен ориз зелена чушка. smile159 Във всеки форум си има един такъв писател. Вече със сигурност знам в този кой е. :smt017

Продължавай да ме радваш и ще спечелиш. Аз съвети няма да ти давам. Но ако имаш нужда от нещо друго, просто се свържи с мен. Ако мога, с радост ще ти помогна.

 

Лек ден. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, смях се от все сърце на поста... не защото Макса се е прецакал - не съм такъв човек - а заради начина на поднасяне и заради самоиронията. Малко са хората в този форум, които биха си признали, като се "самопрецакат".

Иначе ситуацията е поучителна, откъдето и да я погледне човек и адмирирам желанието на Макса да я сподели с нас! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.