Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Теч от към задната гума


rosso666

Recommended Posts

Колеги днеска забелязах че около задната лява гума има някакъв теч....и според мен е спирачна течност.От какво може да е?и как се ремонтира.

Шкодата не е карана много време... може ли от седене да се е преебало нещо?

Колата е Шкода Форман 1993г

Благодарности предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли сам да си го сменя??

И може ли някой да ми каже цена че сега ще я пускам в движение за да сми сметна с какви финанси трябва да разполагам ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм купувал спирачно цилиндърче, но не мисля, че е по скъпо от 30лв. Виж тези страници за да добиеш представа за смяната.

 

http://picbg.net/u/48572/42766/590311.jpg

http://picbg.net/u/48572/42766/590312.jpg

http://picbg.net/u/48572/42766/590313.jpg

http://picbg.net/u/48572/42766/590316.jpg

http://picbg.net/u/48572/42766/590317.jpg

http://picbg.net/u/48572/42766/590318.jpg

http://picbg.net/u/48572/42766/590319.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По 15 лв са за Фелиция, предполагам за Фав са същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай какво купуваш , защото са два модела ... единият е от по - стария модел с между болтово разстояние на джантите 4Х98 мм. , другият е по - новия с между болтово разстояние 4Х100 мм. ... тъй че провери първо какво пише на джантите и тогаз купувай .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли сам да си го сменя??.....

Следващият ти въпрос сигурно ще бъде "Кажете как става?"

Сам можеш да го смениш, но ще ти трябва човек при обезвъздушаването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се обезвъздушава кола, която е с друг тип разпределение на спирачното действие спрямо останалите!???? :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачното цилиндърче е 16лв.Много бързо и другите ще трябва да ги сменя нали?

Взех си и температрен датчик-9лв.Много ми е чудно стария защо толкова бързо се прееба на 24 000км???Толкова ли са "кекави" тези коли???? smile175

Петък или Събота сменявам,ще сменя и антифриза че от стоене е станал ...... smile045

А какво масло да сложа на шкодилака ???? smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачното цилиндърче е 16лв.Много бързо и другите ще трябва да ги сменя нали?

Взех си и температрен датчик-9лв.Много ми е чудно стария защо толкова бързо се прееба на 24 000км???Толкова ли са "кекави" тези коли???? smile175

Петък или Събота сменявам,ще сменя и антифриза че от стоене е станал ...... smile045

А какво масло да сложа на шкодилака ???? smile027

Колите не са кекави,кекави са частите,които се подават по магазините.Нещо,което ти казват че е оригинално и с високо качество на практика невинаги се оказва така.Има доста ментета,трудно различими с оригинала.С теение на времето все по-трудно става да се намират оригинални части,т.е. искам да кажа части за първоначално вграждане или другия вариант - оригинални резервни части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99% от частите по магазините са менте, частите в ЕТ са истински, но цените им са доста по-високи обаче си струва защото иначе ги купуваш по 5 пъти, дори понякога е по-добре втора употреба вместо незнайно къде произведен боклук. Например качествен термостат за Фелиция отговарящ на оригиналния не може да се купи от никъде освен от ЕТ обаче там е 119лв. с малко преработка обаче по описан в друга тема начин може да се вгради термостат от Фаворит във фелициевия корпус и става доста добре. Комутатор за Фелиция с добро качество може да се ползва само металния от Фаворит, оригиналния пластмасов с бялата щампа на Шкода го има само в ЕТ и е 193лв. всички останали са проблемни. Термодатчика също е проблемен, аз си бях внушил, че късно ми включва перката и си купих датчик от магазина на бул. В. Левски, той се оказа такъв боклук и не само, че включваше по-късно ами един път още на втория ден взе, че изобщо не включи и като видях къде е стрелката ми стана лошо. :evil: След което си върнах оригиналния датчик и оттогава вече 3 години си карам по старому без проблем. Пълно е с ментета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених температурният датчик.Странното е че имаше разлика между стария и новия в главата за развиване -новият беше с по-голям ключ от стария :-k .

Както и да е работи!!! пуска се перката.Първият път нещо почна да ври в казанчето но може да е било от въздух в системата,защотото при второто пускане на перката всичко си беше по учебник. smile027

Нормално ли е при пускане на фарове или нещо друго ел. да падат оборотите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За втори път ти пиша че е нормално.За справка си погледни темата с лампата за маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам теч от спирачната помпа как се разглобява за да сменя гумичките ?

 

Мога ли сам да си го сменя??.....

Следващият ти въпрос сигурно ще бъде "Кажете как става?"

Сам можеш да го смениш, но ще ти трябва човек при обезвъздушаването.

 

 

smile159 Браво на Жоро. smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега незнам кое те радва ,но питам за спирачната помпа под казанчето??????

Колегата за цилиндърчето се е пошегувал.

Него го смених днеска но се оказа че и от помпата тече .

който може да помогне да пише-да не злорадстваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега незнам кое те радва ,но питам за спирачната помпа под казанчето??????

Колегата за цилиндърчето се е пошегувал.

Него го смених днеска но се оказа че и от помпата тече .

който може да помогне да пише-да не злорадстваме.

 

В книгата е описана подробно всяка една стъпка. Обезвъздушаваш самата помпа преди да е качиш и после и апаратите на Х. Трябва да сте двама или две (Не знам мъж или жена пише срещу мен).

 

Ай сега да видим кой злорадства?

 

ПП. Дали е помпа или цилиндърче - все тая... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питах как да отворя помпата за да сменя гумичките вътре!!!!!! ](*,)

 

297 до 305 стр. от книгата на Цедрих

120 до 145 стр. от книгата на Косев

 

Справка отдел "Литература" във форума в който се намирате. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли сам да си го сменя??.....

Следващият ти въпрос сигурно ще бъде "Кажете как става?"

Сам можеш да го смениш, но ще ти трябва човек при обезвъздушаването.

...Колегата за цилиндърчето се е пошегувал....

Да, може да се каже, че съм се пошегувал, но от въпроса ти става ясно, че нищо не ти е ясно, а това все пак е спирачна уредба и шега не бива. Т.е. ако не си подготвен, или намери човек нагледно да ти покаже или иди в сервиз.

поздрави :smt017

 

п.п. Митко, какви са тези апарати, които се обезвъздушават на Х smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Форман, Фаворит и Фелиция (за мен поне) са ужас в обезвъздушаването и неопитен при такава операция на главния спирачен цилиндър, само ще страда... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Форман, Фаворит и Фелиция (за мен поне) са ужас в обезвъздушаването и неопитен при такава операция на главния спирачен цилиндър, само ще страда... smile159

Не знам дали имат разлика с на 120ката, но там е лесно.

Помпиш, обезвъздушаваш двата кръга от щуцерите на помпата и си готов smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.