Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на принтер


PVV

Recommended Posts

Явно този месец всичко в къщи се скапва. След проточното бойлерче вчера гръмна и принтера.Няма смисъл да се прави и ще търся да купя мастиленоструйно мултифункционално устройство. По принцип ще се печатат снимки на фотохартия , цветни графики и тестове на жената.Досегашното Canon-че го пълнех с мастила и жулеше яко до вчера. Сегашните принтери обаче са с едни чипове и се пълнят по по-особен начин , а някои не могат. Та въпроса ми към по-запознатите с материята е към какво да се насоча.Аз съм подбрал три принтера , като най-вече се интересувам от това консумативите да са възможно по-евтини и да може да се пълнят.Горе долу параметрите да са следните ,макар и да не са задължителни.

1. Цена -около150лв

2. С възможност за двустранен печат

3. Да е фото принтер с по-голяма резолюция

4. Консумативите да са по евтини и с възможност да се пълнят с мастила

Аз съм се спрял на тези модели:

- Canon Pixma MG 5150-

- Epson BX525 WD-

- HP Photosmart special CN 246 B -

Консултирах се с двама -трима човека и всеки казва различно- сега и тема пуснах и сигурно съвсем ще се объркам . Знам ,че има хора от форума , които могат да изкажат професионално мнение и разчитам да ме посъветват.

п п Има ли разлика в мастилата на различните марки и кое по -лесно засъхва когато не се печата по-дълго време. Аз днес може да отпечатам 200 снимки и след това две седмици да забравя принтера или да пускам само черно -бяло. Просто не печатам постоянно.

Предварително благодаря ! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си фото-манияк мастилния е по- доброто решение.

Всеки един мастилуструен принтер от по съвременните има определен живот. Примерно 100К копия. След това е необходимо да се почисти кичето с остатъчното мастило и да се ресетне чипа за броя на копията, ако е възможно! Вероятно и твоето издъхнало канонче се нуждае от това.

Принципно и трите машинки дето си харесал са добри за парите си,но ниската цена не винаги е критерия. Първоначално в принтера има демонстрационни касети,които свършват мигновено. ВИЖ ЦЕНИТЕ НА НОВИТЕ! Може да се окаже че струват повече от принтера smile021

Неоргиналните консумативи не ти ги препоръчвам,тъй че най-важното за тези елементарни принтери в случая е цената на консумативите .Ако е лазерен е друга бира! Там касетите подлежат на рециклиране.При мастилните не винаги се получава.Запушват се глави и т.н Ако те интересува конкретно утре мога да ти дам цени за всеки един консуматив и на трите принтера.Сега ме мързи да ровя. smile048

Сметни си колко пари ти излиза брой копие,т'ва е важното. Ианк мастилоструйка ако не я ползваш често е хубаво поне веднъж седмично да пускаш едно-две копия за да не засъхнат главите. Особено ако си наливал неоргинални мастила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на консумативите ги гледах, но при всички случаи ще се тъпче с наливни мастила и затова не съм се насочил към скъпите модели. Въпроса е кои консумативи носят подобна интервенция и колко пъти. Само с оригинални консумативи излиза доста солено. Пък печатам какви ли не глупости , дето не заслужават такова внимание. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А замислял ли се над факта, необходим ли ти е цветен принтер? По мои наблюдения 90% от ежедневните нужди - не. Останалите 10% излизат по-евтино и с по-малко нерви във фото студио да идеш.

 

Т.е. ако не държи особенно да си вадиш снимките в къщи, вземи си една лазерна печатарка и забрави за тия щуротии с мастилата.

 

По мои наблюдения хубава мастиларка струва МНОГО пари. Под хубава разбирам такава, която не се нуждае от непрекъснато разглабяне за почистване, не и се износват зъбчатки и ремък и т.н. Щото евтините мастиларки са си абсолютни еднодневки, а ако им пълниш мастилниците стават на полудневки. Т.е. ако ще пълниш наливни мастила ти трябва скъп принтер. Парадокс, а?

 

Самия факт, че говориш за пълнене на мастилници ми говори, че не береш парите по дърветата, та замисли се сериозно дали да не си вземеш лазерен черно бял + да правиш разходки до фотото за снимките. Освен всичко друго получаваш бонус - социални контакти на живо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е ,че освен снимки често се печатат и тестове и графики с цветни картинки иначе само за снимки щях да си ходя до фотото. Лазерен си имам и ако документа е черно бял си го пускам там.Но все таки ще се взема многофункционално , щото и скенера ще ми е от полза. Стария скенер Мустек взе да издъхва и може да ме предаде след някой друг месец.Няма тогава пък скенер да купувам. Мисля с една инвестиция от 150 лв да реша проблема с всичко в къщи и най-вече с досадните и непрестанни шарени тестове по география на жената. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не вземай HP има защита и веднъж изчерпано мастилото дори и да се напълни я разпознава като използвана или празна и не иска да печати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не вземай HP има защита и веднъж изчерпано мастилото дори и да се напълни я разпознава като използвана или празна и не иска да печати

 

1.Това не се отнася за всички модели.

2.Ако попаднеш на такава глава, можеш да ползваш съвместима от друг производител. 3-4 пъти по-евтини са от оригиналите.

3."Заключването" на главите си има обяснение - при малките НР принтери, дюзи и мастило са едно цяло. А дюзите си имат живот. Не че ще спрат веднага, но не трябва да се прекалява. Аз лично сменям главите след 3-4 пълнения. Дори и да няма дефектирали дюзи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.