Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

2.0 TSI или 2.0 TDI-CR(170к.с.)


prosatanos

Recommended Posts

Здравейте,

Понеже съм в една такава дилема, става дума за Супърб комби автоматик с един от двата мотора в заглавието.

Карам доста различно има години правя повече 100к км. има години правя и по 30к км.

Предполагам и с двата мотора няма да е проблем увереното изпреварване без значение наклона :D

По принцип не съм прекалено бърз шофьор, така че и двата мотора няма да са много натискани.

Много ме плашат, че в България дизела бил боклук и незнма си какво, за бензиновия пък ми разправят, че макар да пишело 9-10 градско с автоматика под 17-18 нямало как да стане, та се чудя ако можете да дадете съвет няма да ми е излишен.

Благодаря предварително и ако мазда не ме изненадат с невероятна возия и цена ще ставам s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е 3л гориво в градски цикъл и 1.5-1.6 извънградско, което се отнася повече за теб. Цифрите цитирани от производителя би трябвало да ги постигнеш след 10к км. Което като чета колко караш няма да отнеме мн време.

 

Ако не те притеснява разхода на бензина си вземи 2.0, за по-бързо изпреварване :) Аз такъв избор бих направил, но на времето просто нямаше 2.0 бензин при супърб 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при този пробег определено бих взел дизела икономията ще е чувствителна аз не мисля че дизела е боклук откакто карам колата зареждам предимно на лукойл и не съм имал проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При този годишен пробег дизелът е по-изгоден. А Мазда ще те изненадат с теснотия и твърди пластмаси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този пробег определено дизела. Сипвай V Power Diesel или MaxxMotion на OMV и нямаш проблеми.

За градското зависи от задръстването, за пример от Надежда до Лозенец преди малко тоест към 18:00 среден разход към 11 литра на моята - 140hp дизел, иначе под 8.5 в града не съм падал аз. На дълъг път при по-динамично движение е към 6.0-6.5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При този годишен пробег се присъединявам към колегите.... дизел е по-добрия вариант. Съществена разлика във вървежа няма да усетиш, но на бензиностанцията ще е към 30%.

Успех в избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

И аз бях пред същата дилема, само че 1.8tsi или 2.0cr(170ks)

и накрая взех бензина защото аз карам само 18 000км на година.

При този километраж който въртиш задължително дизела.

Разхода на градско при бензина е 50% повече от дизела.

При извън градско е 1.5-2 литра повече.

Аз съм страшно доволен от бензина (1.8 160кс 7DSG), но и дизела

перфектен. Сипваш само от реномирани бензиностанции от

скъпия дизел, сменяваш си редовно филтрите и нямаш никакви проблеми.

Успех с избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на взелите отношение. Малко съм по спокоен че много ме плашат с този Български дизел, как на 80-100к км. си за нови дюзи, как ми побелява косата от ядове и такива разни.

Утре отивам до магазина на Цар Борис и да видим какво ще се разберем с дилъра smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Честито !!!

Супер е колата. Но каква е ? Подробности?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията, да ви се връщат тъпкано smile027 .

Амбишън е колата, но е голяма мешавица от екстри, а да дизел взех в крайна сметка.

Цвета се води "мока браун(Q6Q6)" много ми харесва, макар да ми бие повече на сиво.

И естествено вече имам няколко въпроса, в ЕТ като я взимах ги помолих на бързо да ми пуснат автоматичното заключване на вратите при определена скорост, но не успяха (колата била модел 2012, много нов софтуер :^o ), исках и огледалата да се прибират със заключването, а не със задържане на бутона( за което младежа не знаеше, че въобще можело от ключа да се прави), но пак неуспех.Като я поръчвах забравих да си сложа MDI, дали някой е минал по този път ?

И едно питане за автоматика, нормално ли е примерно по нагорнище като съм спрял в задръстване при пускане на спирачката не потегля веднага, а леко отстъпва на зад и тогава потегля, че до сега все бензинови автоматици съм карал и там не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега, много безаварийни километри да минеш! ИО със здраве да си я караш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И естествено вече имам няколко въпроса, в ЕТ като я взимах ги помолих на бързо да ми пуснат автоматичното заключване на вратите при определена скорост, но не успяха (колата била модел 2012, много нов софтуер :^o )

 

И на мен неможаха да го активират.

На 3-тия опит след по-дълъг престой на колата в сервиза в Сливен постигнаха успех.

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

И едно питане за автоматика, нормално ли е примерно по нагорнище като съм спрял в задръстване при пускане на спирачката не потегля веднага, а леко отстъпва на зад и тогава потегля, че до сега все бензинови автоматици съм карал и там не е така.

 

Било нормално за тази кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Било нормално за тази кутия.

Не е нормално за тая кутия защото: Удобното и безопасно пътуване по наклони, без да употребявате спирачки е гарантирано от hill hold control (система за подпомагане на потеглянето по наклон).

При мен и сантиметър не отстпъва назад.Може пък на това ниво на оборудване да не слагат тази екстра? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то тва не върви ли само с ESP ? - човекът може да няма ...

 

Не е болка за умиране . Моята жена като кара, колата мърда назад с метър ! smile001 Затова и не и давам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за ESP дилъра се кълнеше, че го има в Амбишън, така пише и в каталога (ESP включващо ABS + MSR + ASR + EDS + HBA), е ли е възможно да трябва да се активира и тази опция :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.