Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

105GL Оранж - пълна реставрация - работим без проект :-)


Galliard33

Recommended Posts

Мда Шкода с лоши фарове няма! Браво, перфектно са станали. Само крушките си объркал малко, ама нищо. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 339
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Galliard33

    116

  • maxrpm

    57

  • joro-120L

    33

  • anastas

    19

Най-много писали в темата

Харесва ми че си се насочил към тези крушки , браво, аз още от преди имах мокри мечти за ксенони на тази кола! Фаровете и на живо и на снимка са супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ви харесват, и на мен ми харесват. Чешки кристал станаха, факт. Крушките - какво да ви кажа, научих за тях от форума, някъде имаше една тема за крушки. Та преди време сложих Nightbreaker+ на колата на жената и ми харесаха. Не са сини, не са Xenon look(и OSRAM има такива), самия фар не изглежда да има нещо синьо вътре, когато е загасен(което е важно за мен за тази кола - да се запази автентичния вид), а като светнат светят все едно захранваш нормални крушки с 15+ волта. Сега купих следващата модификация, ама вярвам, че са същите с леки подобрения.

 

@bega4kata - Много си прав! Хареса ми глагола - да новее - точно така си е, особено за по-новите коли. Като видя някви мътни фарове (а те сега като са пластмасови и помътняват за норматив) и направо отвръщам глава - немърлива поддръжка, гадно и за очите, ако трябва не дай боже да караш такава кола на тъмно.

 

@joro-120L - Лада е мръсна дума за този проект, от ден първи. Нямаше как да сложа нещо такова, макар, че рефлектор със стъкло чисто нов комплект ти е 10,84лв. в магазина.

@SKODA 105 RS - Скоро ще има и снимки от стената. Жалко, че нямам "before" снимка за сравнение.

 

P.S. Ако на някого му се намират някакви Шкодови фарове на Ф145мм - да се обади. Може и само стъкла. (Търся за резерва, да има. )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21062014016.jpg

 

21062014017.jpg

 

Ти мой' да нямаш ама аз имам ;) На шкода събора имаше толкова хубавки шкодички, че батко ти взе че ги наснима ;)Жалко че найт брейкъра не е син

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@joro-120L - Лада е мръсна дума за този проект, от ден първи. Нямаше как да сложа нещо такова, макар, че рефлектор със стъкло чисто нов комплект ти е 10,84лв. в магазина....

 

Безкомпромисен!

 

Ама, аз затова ти се радвам толкова много! :)

 

п.п. не е до поддръжката на пластмасовите фарове, а да питаш тоя, дето ги измисли :threaten:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не ги намирам за лоши пластмасариите ... е искат си подръжка , ама па ако днешните Шкоди се правеха по начина на старите щяха да струват от 120 на горе , а не 20 , па и не забравяй , че това също са го измислили хамериканците (печалбата не идва от цената на колата , а после от частите) и за жалост всички европейски коли приеха този принцип на работа и никой не прави вече коли , а еднодневки :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Костов, звънях ти. Дай да оправим линковете със снимките. Имам 80% от снимките, ако ги пазиш някъде накуп запиши ми ги, ако не квото имам това ще сложа. Мога да говоря с Юли да ми пусне едита на мненията за тая тема и да ги оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Ако на някого му се намират някакви Шкодови фарове на Ф145мм - да се обади. Може и само стъкла. (Търся за резерва, да има. )

Някога имах 2 броя, мисля, че външните, но не ти обещавам кога ще мога да ги потърся и дали ще ги намеря. Ако успея, имаш ги.

 

Аз ги купих от един лададжия от някаква Лада на части, преди 10-ина години. Фаровете са Pal Made in Czechoslovakia. Имам предположение, че някъде са ги продавали за резервни части, защото тогава бях видял някъде Лада с такива, после започнах да се заглеждам по четириоките Лади и видях няколко с такива фарове. Съответно започнах да следя обявите за Лада на части и така си намерих въпросните 2 броя. Та принципно съществува и такава възможност, ама сега вече и Лади няма...

 

Иначе добра работа си свършил, поздравления за маниащината :)

Редактирано от txl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че навремето бяхмме още млади и успяхме да го завършим тоя проект, е днеска се чух с Косьо, и двамата сме скапани от работа. а за фарове от БМВ не успях да го навия. Колата е оригинал и ще си остане с каквото е била през 1982. Те това е. Смених датчика за маслото от фаворит, без да види, но дотолкова успях! (и някой други работи) ;)

 

Не че не сме говорили някоя Събота и Неделя да се понацапаме около нея, трябва да се регулира налягането на маслото на малки обороти и да се развие малко остта на сервото, и радиото е за ремонт... и най - вече чакаме лятото, за да го навия за най- важното - ДА СЕ ПОВОЗИМ! :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Сега , докато гледам всичките снимки и се сещам за една готина случка с Шкодата. Пътуваме към Шкода събор на Соколския и изведнъж се изсипва дъжд изведро. При което се провежда следния разговор Косьо и аз:

- Поне няма да ръждяса!

- Мда 100% трябваше да сложим и моторче на чистачките от фаворит, това е много зле! Едва чисти.( и 120ковото и фаворитовото моторче на 1ва степен чистят еднакво)

- Верно, ли трябваше, я цъкни на 2ра степен....

- Сега чисти супер! Тея чистачки оживяха бре! То да не сложихме от Фаворит моторче?

- Ми май, май ... така между другото ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Малко да изтупам прахта. Днес съвсем случайно, понеже търсих едни неща в нета, попаднах на това видео. Изглежда много яко - жълтата Шкода в зелено ;P И музиката е 16 битова, много ретро :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Миналата седмица отидохме да видим Оранжа и не издържах! Викам му на Косьо утре си отивам на работа с нея! :)

post-396-0-55167200-1528821038_thumb.jpg

post-396-0-58909000-1528821071_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.