Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелиция 1.3 карбуратор + газ


Skoda_Fela

Recommended Posts

Здравейте колеги , имам един въпрос ... колата ми е на газ взех я преди 4 год на 43хил км 1 год преди да я взема е била в гараж.Годината и е 2001 на Фелата. Та проблема ми е колата няма тяга на газ.Ходих правиха ми изпарител смяна на мембрана , но пак нищо. На бензин е огън , върви , но на тази газ има проблем на равното върви , но види ли баир и умира и същто сутрин като е студена докато загрее гасне.Дали трябва да сменя цял изпарител или незнам .Моля даите съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм озадачен, щом на бензин всичко е нормално трябва и на газ да е така. Поне при мен е така на 50 хил съм и разликата между газ и бензин е изключително малка. С плочка ли си, с какъв изпарител си? Аз съм с плочка с една дупка и смукача си действа като на бензин, никога не гасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е оди на газаджия да ти я регулира. Възможно е преди въздуха на входа на въздушния филтър да е бил ограничен с неко пробита чаша от кафе и да е паднала smile092

Проблема е във сместа или запушено филтърче на клапана на газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина най - добре работят тез карбуратори с пловдивските плочки с един отвор , но вече май не се правят или просто в София никой не зарежда от тях , но на първо време можеш да я побутнеш да видиш дали ще тръгне - форсираш и задържаш 3000 об/мин и започваш да стягаш тройника докато заглъхне и сътветно започваш да отвиваш докато се изфорсира (през това време педала на газта трябва да е в едно и също положение) , след туй ако има нужда коригираш ниските обороти и тестваш , но не очаквай кой знае какво от 58 коня на газ в баир особено ако е голям си иска сваляне на някоя предавка ;)

Отделно на коли на газ въздушен филтър се сменя поне на 5000 км. и аванса 10 градуса преди ГМТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

блогодаря за саветите прав си че от 58 коня на гас несе очаква много ,но на познати с такива коли варвят повече просто моята система не е както трябва и трабва ремонт или настройка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е тъй колега. Витиня я катеря на трета някой път. Имай предвид, че зависи и от газта, която пълниш. Пробвай на всички газостанции, но не по едно зареждане само. Най-добре е да превъртиш поне по 1 пълна бутилка с еди коя си газ и да видиш с коя колата върви най-добре. Примерно The Best Forman е най-доволен от ЕКО, аз пък пълня само на Петрол, друг само на ОМВ. Всичко е според зависи. Но преди да си правиш експериментите с газ от различни бензино/газостанции отиди да те регулират кат хората, смени въздушен филтър (ако вече не си го сменил) и тогава действай.

 

И пиши резултати.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е тъй колега. Витиня я катеря на трета някой път. Имай предвид, че зависи и от газта, която пълниш.

 

Стига де чак пък на трета, Витиня в посока София с мен и още три жени в колата я качвам на пета с педала до долу и газ от Лукойл и преди последния тунел пада до 98 км/ч. Зареждам почти винаги от Лукойл и не ми е направило впечатление да има разлика във вървежа от различните газостации, възможно е да има, но едва ли ще е съществена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е повЕрвай ми и за двете. Витиня я катерих на 4-та с газ до тенекията, че и малко след нея, а моята кат и сипа газ различна от петролската и върви кат на ръчна. Мани, ами и разхода го вдига с поне 1/2 литър. Пробвах на ЕКО с 6 ст. отстъпка. Пробвах на ШЕЛ - оле мале. Пробвах на ОМВ - пак ни щйе. Може да имам проблем с карбуратора. Може нещо да не е кат хората с мотора, ама пък на четирите цилиндъра компресията е 10.2. Не знам какво е, но е така откак съм я купил. Не ми се разправя вече. Задминавам само по нанадолнище и тва е. Живот и здраве да порасна някой ден и да си купя Октавия нещата ше са сигурно по-добре. Ама съм малък още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.