Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна свещи


STUCI

Recommended Posts

Здравейте,някой знае ли как се сменяват свещи на фабия 1 бензинов двигател 1.4 16V 101 коня пълен инжекцион.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със специфичен инструмент. Дърпаш капака с въздушния филтър нагоре и отдолу виждаш бобините нахлупени на свещите. Точно за тях ти трябва инструменти или да огънеш парче тел, че се чупят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно колега аз ги видях бобините,и се чудех дали трябва някакъв инструмент,та за това реших да питам да не взема да счупя нещо.Лесно ли излизат бобините знаеш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние напъвахме и не можахме да я изкараме, явно ни достраша. Дадох 15 лв на един сервиз и те ми ги смениха преди около месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

В крайна сметка някой който вече знае как се сменя, може ли да покаже да се научим и ние :)

Надявам се и на 1.2 да е по същият начин,защото и аз като свалих кората с филтъра и трябва да свалям бубините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 1.2 си смених бобината на улицата. Просто се дърпаше нагоре доколкото помня. Малко трудно излизаше но не беше проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две отвертки издърпваш леко бобината от двете и страни, има зъбче (щипка) отдолу ,откачаш го и махаш кабела, след това изваждаш бобината до край. Накратко!!! Дано помагам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.