Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малко питанки за 1.9 ТДИ


rusanov

Recommended Posts

Здравейте колеги!

От близо две седмици съм горд собственик на Skoda Octavia I 1.9 TDI GLX комби с 90к.с.

Имал съм срещи и преди с конкретния модел и много ми допада и ме радва :)

Тази година по стечения на обстоятелствата даже присъствах и на събора в габрово (благодарение на Peter_B) и съм сигурен, че хората тук са пичове ;)

 

Имам и няколко технически питанки относно октавията, а именно:

 

1. Имам проблем с датчика за горивото, но не съм сигурен дали е в самия датчик или във връзката

Vag-Com-a казва следното :

1 Fault Found:

 

 

 

00771 - Fuel Level Sensor (G)

 

30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

 

Да обясня и какво е поведението. По принцип (или поне така си мисля) уреда на таблото показва вярно. От време на време започва да променя показанията. Пресен пример от преди малко, сипват 30л. гориво и стрелката не мърда. Покарах 10-на км и стрелката се появи там където би трябвало да е (малко над средата). Чуденката ми е дали на самия поплавък са се износили пистите или има проблем в проводниците за самия датчик. Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели.

 

2. Втория проблем ми е, че нямам осветление на средната конзола и по-точно на врътките за парното. Знам, че на Golf 3 има такъв проблем и има някакви писти, които се износват. Тук подобна ли е схемата?

 

И последна питанка. Може ли някой да каже къде да видя кода на мотора :) че голямо заничане по него, но не успях да го намеря smile049

 

Ами това е :) дано за напред да пиша само по хубави поводи.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По втория въпрос: ЦЪК

 

По първия - при мен проблема се самореши smile049 Предположението ми е че пистите са се зацапали поради препълването на резервоара (т.е. пълнене с "обезвъздушаване"). Предполагам, че проблема на колегата идва от износени писти.

 

Между другото е добре да се ползва търсачката и/или да се погледне в темата FAQ (ЦЪК)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По втория въпрос: ЦЪК

 

По първия - при мен проблема се самореши smile049 Предположението ми е че пистите са се зацапали поради препълването на резервоара (т.е. пълнене с "обезвъздушаване"). Предполагам, че проблема на колегата идва от износени писти.

 

Ей тук май е ключа от бараката :)

Колата я взех от познат, който пълнеше резервоара с обезвъздушаване. Ще пробвам да изчистя пистите и ще видим дали ще стане.

 

Между другото е добре да се ползва търсачката и/или да се погледне в темата FAQ (ЦЪК)

 

Пропуснал съм темата за осветлението :oops:

Иначе от там видях как да оправя таблото с уредите :smt004

 

Благодаря Ви много за съветите! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по последната ти питанка за кода на двигателя - или AGR, или ALH, разликата между двата май е в турбото, ама повече не мога да ти кажа, бегачката да се произнесе. Честита ти красавица, много безаварийни километри да й навъртиш!

Ето тук можеш да видиш кодовете на двигателите на Октавия I: http://en.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Octavia#Engines

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже е заключена темата за осветлението,да попитам мойта кола като е със старото табло има ли някакво значение,че и на мен не ми свети там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кода на мотора ако не се лъжа го пише в багажника,като дигнеш кората над резервната гума,има залепена лепенка на купето,там пише код на мотора,на боята и т.н.Другия вариянт е в талона,номера на двигателя,първите 3 букви са ти кода.

 

Ето примери как изглежда лепенката:

 

vag_sb_sm.jpg

 

vag_sb_new.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже е заключена темата за осветлението,да попитам мойта кола като е със старото табло има ли някакво значение,че и на мен не ми свети там?
еднакви са
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...къде да видя кода на мотора :) че голямо заничане по него, но не успях да го намеря....

 

В талона на колата :)

 

И честито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кода на мотора ако не се лъжа го пише в багажника,като дигнеш кората над резервната гума,има залепена лепенка на купето,там пише код на мотора,на боята и т.н.Другия вариянт е в талона,номера на двигателя,първите 3 букви са ти кода.

 

Благодаря много!

Намерих лепенката до резервната гума под багажника, кода е AGR ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.