Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-club-bulgariatraxxas

Датчик на Хол ?

Manchev89

Recommended Posts

Здравейте колеги.Накратко-след 3 години чакане,4-ти майстор и 3-та поред скоростна кутия,фелата вече е готова smile126

Проблема-звъни рано рано майстора ми и ми обяснява че понеже сложихме от старите фелиции скорости (май го нямат тоя датчик или е друг неразбрах) и тряабва да търсим датчик на Хол за скоростите след 98'.Викам ОК.Да,ама съм от Пловдив и винаги ама винаги закаквото е трябвало да търся се е намирало с много звънене и препращане в други магазини,или дори не се намира.Така и стана.Звъня наляво на дясно ровя се тук във форума и нета и го няма точно този датчик.Единственото което разбрах е че няма да е под 50 лв.

Моля ви за съвет,от къде да го намеря,по възможност да е втора употреба,че кризата е голяма просто... smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те притеснявам , но датчика не върви заедно със скоростите ( на едно болте е и се сваля от кутията ) , тъй че тия да не се правят на щипани , ми да търсят де са го завряли и другото , което ми идва на акъл ако са сваляли маховика и не са го белязали и съответно са го превътяли на 90 градуса да не търсят под вола теле , ми да са фащат да свалят па скорости .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те притеснявам , но датчика не върви заедно със скоростите ( на едно болте е и се сваля от кутията ) , тъй че тия да не се правят на щипани , ми да търсят де са го завряли и другото , което ми идва на акъл ако са сваляли маховика и не са го белязали и съответно са го превътяли на 90 градуса да не търсят под вола теле , ми да са фащат да свалят па скорости .

Ам да,ама на скоростната имало тапичка вместо датчик.Скоростната е свалена от старите фели с карбуратор(незнам каква е връзката) и нямали такъв датчик. smile150 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано по - малоумно оправдание не съм чувал smile049

Сега иди и им кажи да извадят тапичката , да намерят датчика ти и да ти го монтират ... Формана ми е още по - стар и има място за монтаж на тоз датчик , ама то човек трябва да ползва това дето му е между ушите , а не само да се цапа с масло , та да отчита дейност :smt0344

Сори , ма се вбесявам на такива хора .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано по - малоумно оправдание не съм чувал smile049

Сега иди и им кажи да извадят тапичката , да намерят датчика ти(онзи,който е бил на предишните 3) и да ти го монтират ... Формана ми е още по - стар и има място за монтаж на тоз датчик , ама то човек трябва да ползва това дето му е между ушите , а не само да се цапа с масло , та да отчита дейност :smt0344

Сори , ма се вбесявам на такива хора .

;) ,и им кажи,че ако им трябва такъв датчик да се бръкнат в джоба и да си купят,да не чакат на спонсори smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,сега изпускам един момент - ти даде ли им датчик от някаква предишна кутия или просто им носиш кутия която да монтират?Щото ако кутията е от карбураторен вариант,наистина няма датчик.Трябва да се набави.Карбураторния вариант не се нуждае от датчик за обороти.Въпреки това на корпуса на кутията има отвор с тапа.При положение че кутията е от карбураторна фела не виждам какво са виновни майсторите.Вече може да се разбереш с тях те да търсят или ти.Но съм сигурен че в Пловдив на едно място ще го има датчика и е 70-80лв.Така че по-добре ти го вземи и им го занеси.И запомни : няма стари и нови фелиции.Дори на Фелиция 1.3 2000г. с новата маска има карбураторен вариант,който е естествено без тоз датчик за обороти.Както и старата маска 1996г. има МПИ с тоз датчик. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,сега изпускам един момент - ти даде ли им датчик от някаква предишна кутия или просто им носиш кутия която да монтират?Щото ако кутията е от карбураторен вариант,наистина няма датчик.Трябва да се набави.Карбураторния вариант не се нуждае от датчик за обороти.Въпреки това на корпуса на кутията има отвор с тапа.При положение че кутията е от карбураторна фела не виждам какво са виновни майсторите.Вече може да се разбереш с тях те да търсят или ти.Но съм сигурен че в Пловдив на едно място ще го има датчика и е 70-80лв.Така че по-добре ти го вземи и им го занеси.И запомни : няма стари и нови фелиции.Дори на Фелиция 1.3 2000г. с новата маска има карбураторен вариант,който е естествено без тоз датчик за обороти.Както и старата маска 1996г. има МПИ с тоз датчик. ;)

Не,не съм им давал датчик,те ми намериха кутията от морга и е от карбураторна фела.

ААм мястото където го има в Пловдив не спомена ? smile012

ПП: Утре отивам до Ауто 1,казаха ми,че имат голям набор от подобни джаркалъци. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тая кола щом се нуждае от такъв датчик значи е имала преди това на самата нея ... как така сега го няма.Къде е стария(как е било при предните 3 кутии),защо трябва да купуваш нов.Отивай и им тегли една дълга на тея майстори и си потърси нови и коректни.

Аман от измекяри ей smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тая кола щом се нуждае от такъв датчик значи е имала преди това на самата нея ... как така сега го няма.Къде е стария(как е било при предните 3 кутии),защо трябва да купуваш нов.Отивай и им тегли една дълга на тея майстори и си потърси нови и коректни.

Аман от измекяри ей smile150

Явно датчика се е загубил по пътя между майсторите или си е сменил собственика...... :-k :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ругахме на воля,сега да си видим и нашите евентуални грешки.Може пък и да е прав човека,ако има разлики в тези датчици за 98г и моделите от др години,знае ли човек ;)

...датчик на Хол за скоростите след 98'....

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми казвам ти че няма разлика.Това е датчик за оборотите на коляновия вал на Simos 2-P.Еднакъв от 1996г. до 2001г.,т.е. няма друг вариант.Другия датчик за оборотите на коляновия вал е за система Bosch Monomotronic,но той няма отношение в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,не съм им давал датчик,те ми намериха кутията от морга и е от карбураторна фела.

ААм мястото където го има в Пловдив не спомена ? smile012

ПП: Утре отивам до Ауто 1,казаха ми,че имат голям набор от подобни джаркалъци. :smt017

Ето ти един магазин на Шкода , където може да намериш датчик за обороти на маховика : http://skodabuldim.com/ , бул. Найчо Цанов №10 - 032518212 - Сточна гара .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огромни благодарности на всички и специално на lent.Датчика го намерихме и се очертава тези дни колата да е в движение.Ако съм в БГ за събора,този път ще дойда и ще почерпя smile159

Относно старите датчици,1-ят си стои на една свалена кутия в един майстор който щеше да я разглобява и заварява и се покри,а другата кутия я продадох,че беше счупена и нямах парчетата от корпуса да я заваря (датчика е бил на нея).

Тези майстори които я ремонтират колата в момента свършиха (макар и бавно) работата за която ме мотат олигофрени от 12 май 2009 г. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> Радвам се за теб.

Но ми стана интересно какво си правил та ги трошиш тези скорости като солети ,подозирам че си от моята партия - здраво ръчка smile048 smile048 smile049 s_flag

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е ръчка,ръчка беше...а скоростите са ниско,а бордюра висок.Как с 1 ръчка счупих 3 скоростни ли ?

-Счупих 1 и не събрах парчетата от кожуха да я поправя та я продадох на колега от форума.Историята е дълга но накратко или ме преебава някой "приятел" с който ще качваме новата скоростна,или нямам пари за нова...а и бях извън БГ известно време та колата си постоя... Поне разбрах че на хората които най-много говорят и са навитаци най-малко може да се разчита. smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.