Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

последен опит за съживяване


todor_velikov

Recommended Posts

правя последен опит ,ако ли не отива директно към надин. smile012

 

значи проблема се яви следния-със скорост над 70 км/ч,и независимо дали силно или слабо натискам спирачката,се появява силно тресене на предницата,заедно с пулсиране на педала и биене на волана,да кажа че и накладките и дисковете са нови на около 10 000км и са маркови textar от сточна гара smile048

амортисьорите предни като че ли са сдали багажа,но нямам други луфтове по шарнири или носачи...

 

идеи...?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи като криви дискове. Пулсиране на педала може да се появи и от износен/и/ барабани, но тресенето на волана си е на дискове. TEXTAR е силна марка, но ме притеснява магазина на сточна гара, ако става въпрос за този на бул. Васил Левски аз съм на мнение, че там се продават само боклуци и ментета. TEXTAR аз купувам от вносителя, виж цените там и се ориентирай.

Ето линк:

http://www.vdauto.com/bg/products.php?id=15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тя колата е фаворит и не съм запознат с устройството и,но ако е с усилвател не би трябвало дори и при криви дискове да пулсира на педала,а от там и заключението че някое бутало на спирачните апарати пулсира и предизвиква и биенето във волана :-k .Озадачава това че го прави над 70км/ч по думите на собственика :roll: ,но и това ме навежда към мисли за вакуума на усилвателя и най-вече към възвратния клапан на маркуча от всмукателните тръби към усилвателя.

И пак да кажа,че не съм много запознат и ще се радвам да науча нещо в случай че съм в грешка smile049

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи като криви дискове. Пулсиране на педала може да се появи и от износен/и/ барабани, но тресенето на волана си е на дискове. TEXTAR е силна марка, но ме притеснява магазина на сточна гара, ако става въпрос за този на бул. Васил Левски аз съм на мнение, че там се продават само боклуци и ментета. ...............................

[-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре ,кажете ми къде има стругар около сточна гара,сливница да отида да ми завъртят дисковете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре ,кажете ми къде има стругар около сточна гара,сливница да отида да ми завъртят дисковете?

Е нема по-голяма грешка, която може да направиш. След струга диска вече не е същия и варианта да се изкриви отново е въпрос на кратко време. Просто си се набутал с калпави дискове и ще трябва пак да се набуташ, ама тоз път за читави.

А проверка на спирачните апарати правил ли си. Да не стане кат при мен с кадета едно време. 3 комплекта дискове изкривих, докато ми кажат, че водачите трябвало да се сменят и спирачния апарат да се движи свободно по тях. Аз си знаех, че спирачния апарат не трябва да мърда ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре ,кажете ми къде има стругар около сточна гара,сливница да отида да ми завъртят дисковете?

Е нема по-голяма грешка, която може да направиш. След струга диска вече не е същия и варианта да се изкриви отново е въпрос на кратко време. Просто си се набутал с калпави дискове и ще трябва пак да се набуташ, ама тоз път за читави....

Мишо, колегата иска буквално да ги завърти на струг, за да провери дали са криви, а не да ги изправя./поне така го разбирам/

 

Аз също мисля, че проблемът е в дисковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи нещата отиват към надин :mrgreen:

нови няма как да стане ,тия ги взех за около 50 лв парчето ,сега наново не давам ,тя така или иначе е доста изгнила и е въпрос на време да се разпадне smile049 ,та и затова питах ако може да я покарам още известно време с мин. средства ,но уви -не става smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стой!!!! Трябват ми разни работи.

 

ще почакаш още месец до към 15 декември ,може и по -рано,ако искаш пиши на л.с,да ти кажа дали е работещо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз да вметна, че екометал вземат и некомплектна кола, т-т без мотор, скорости, дори и без джанти ;) Проверено е, за съжаление 2 пъти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тодоре , искаш ли да пробваш с едни дискове ... на не повече от 5000 км. са , но като караш скрибуцат , но на педала не пулсират поне нямам спомен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тодоре , искаш ли да пробваш с едни дискове ... на не повече от 5000 км. са , но като караш скрибуцат , но на педала не пулсират поне нямам спомен .

 

мерси бате,обаче вече проверено-не е от дисковете ,има някакво биене и на празен ход,но незнам защо само над 70 км се явява :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не,обаче дясната полуоска още откакто съм купил колата е леко крива и може би тя дава някакво отражение,обаче е интересното че нито при ускорение,нито на празен ход има някакви вибрации ,а само при спиране smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не,обаче дясната полуоска още откакто съм купил колата е леко крива и може би тя дава някакво отражение,обаче е интересното че нито при ускорение,нито на празен ход има някакви вибрации ,а само при спиране smile049

 

Еми дискове де, дискове...сори, че се включвам така ни в клин, ни в ръкав, ама не издържах...Сърбал съм я тази попара - точно тресене, точно с нови дискове от магазина...Другия вариант е накладките да са боклук и да са зверски твърди - и таз попара съм я сърбал - ако не си съвсем отчаян вземи някои "меки" накладки от магазина и дисковете от TheBestForman и селд 150-200 километра градско ще се разбере дали проблема е решен...

 

 

Иначе имам известен интерес към двигателя, ако решиш да я засилваш към Надин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правя последен опит ,ако ли не отива директно към надин. smile012

значи проблема се яви следния-със скорост над 70 км/ч,и независимо дали силно или слабо натискам спирачката,се появява силно тресене на предницата,заедно с пулсиране на педала и биене на волана,да кажа че и накладките и дисковете са нови на около 10 000км и са маркови textar от сточна гара smile048

амортисьорите предни като че ли са сдали багажа,но нямам други луфтове по шарнири или носачи...

идеи...?!

Здравейте,

имам следния проблем с един Фаворит '94 година.

При спиране се появява силна вибрация, усеща се на волана и на педала на спирачките.

Спирачните дискове не са криви - не са нови, но са престъргани от много добър стругар и са измерени, че всичко им е наред.

Също така, вибрацията от лека (преди 1 месец) стана все по-силна и осезаема, т.е. проблема става все по силен, което не изглежда като проблем от криви дискове.

От какво друго може да има такава вибрация - спирачна помпа, лагери, макферсони? (отново, изключваме дисковете.)

Ако са лагери и т.н. - защо пък само при спиране се появява такава вибрация?

Предварително благодаря за всяка помощ!

..........................................................................................

Колеги, проблеме е решен.

Дисковете бяха - но не са криви.

Пак са сваляни от Фаворит (продаван на части) - но явно са друг модел.

Аз доколкото знам за Фаворите има 3 вида дискове:

дупки на 98мм, дупки на 100 мм, височина 48 мм и дупки на 100 мм и височина на 45 мм (тези са вече като на Фелицията)

Интересното е че дисковете са с дупки на 100мм и височина 48, но не пасват на главината добре.

Все едно са 4-ти вид.

Както и да е - с нови дискове - всичко е наред.

Не се хабете да престъргвате стари дискове - май няма особен смисъл.

:-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми дискове де, дискове...сори, че се включвам така ни в клин, ни в ръкав, ама не издържах...Сърбал съм я тази попара - точно тресене, точно с нови дискове от магазина...Другия вариант е накладките да са боклук и да са зверски твърди - и таз попара съм я сърбал - ако не си съвсем отчаян вземи някои "меки" накладки от магазина и дисковете от TheBestForman и селд 150-200 километра градско ще се разбере дали проблема е решен...

 

 

Иначе имам известен интерес към двигателя, ако решиш да я засилваш към Надин!

 

накладките са най-скъпите и не мисля че са твърди,а и дисковете ги носих на чичик струг и отчете че не са криви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ма хвърляш у музиката ... лятото преди да сменя опорите на пружините на Фаворита имах една вибрация само при спиране във волана , но не и на педала , но тогаз колата имаше и пукане при завой (пълен ляв и пълен десен) ... явно има още какво да се научи за тез автомобили :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че някой ме е цитирал, но да потвърдя.

На фаворита проблема беше в дисквоете, които видимо и невидимо ня бяха криви.

Купих съвсем обикновени (най-евтините) TRW и, оооо, чудо - всичко се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси на всички за отзивите ,но се предавам няма смисъл а се хвърлят пари за тая кола,от вчера вече няма къде да се сложи и крика от едната страна50 см изгнило под прага smile049

 

6 г. вярно служене трябва да я оставя да почине smile168

 

още месец имам гражданска след това ще пусна и обява ако на някой му трябва нещо smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
[-X

 

тоя пръст дето го въртиш знаеш ли къде да си го завреш smile045 значи се оказа крив диск текстара от сточна гара ,какви сте мошеници и продавача там ме праща при негов стругар,и човека казва, ооо прави са :smt0344 ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.