Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подгревни свещи на О1


at.stoev

Recommended Posts

Благодаря ти много колега за дадената информация.

Когато беше още топло времето се чуваше релето за подгряване да ми сработва.Учидих се много и установих че при около 17-20гр. при даване на контакт свещите не подгряват,а като е запаля започват да подгряват и се замислих защо е така :-k Сега си търся отговор от къде маже да стане това,като до сега съм нямал проблеми с подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгревните свещи работят при температура под 7 градуса. Не вярвам да има настройка през VAG-COM за това, но и не смятам, че е нужно. Ако двигателя е наред си пали от раз на 0 градуса без подгряване smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много колега за дадената информация.

Когато беше още топло времето се чуваше релето за подгряване да ми сработва.Учидих се много и установих че при около 17-20гр. при даване на контакт свещите не подгряват,а като е запаля започват да подгряват и се замислих защо е така :-k Сега си търся отговор от къде маже да стане това,като до сега съм нямал проблеми с подобен проблем.

 

Под 7 градуса ги пуска и преди да запали. Над 7 градуса ги пуска след като запали, за да не товари излишно акумулатора. Над определени градуси не ги пуска въобще. Не съм сигурен дали при всички модели градусите са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, че О1 има два комплекта подгревни свещи:

1) За запалване - 4бр, по един за всеки цилиндър

2) За подгряане на охладителната течност - 3бр на входа на водата към двигателя.

 

При студена кола (т.е. под 40 градуса) и обороти над 2000-2500 се пускат втория тип. Целта им е да се намали до минимум времето за загряване на двигателя. А не работят под 2000 оборота за да не падне акумулатора.

 

Накратко - предполагам, че си чувал релето за втория тип свещи. Аз поне никога не съм чувал това на първия ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2) За подгряане на охладителната течност - 3бр на входа на водата към двигателя.

 

Тия дето греят водата не са задължителни. Мойте и двете си нямат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Въпрос - какви проблеми може да има, ако има 1 изгоряла свещ и бъде подменена само изгорялата свещ, а не 4-те свещи. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе според мен не би трябвало да има проблем. Нали са вързани паралелно мама му стара. Ама майсторите казават, че се сменяли комплект... Щото иначе горяли. И аз ги послушах. Но при мен бяха 2 умрели и една под съмнение, та нямах големи терзания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос - какви проблеми може да има, ако има 1 изгоряла свещ и бъде подменена само изгорялата свещ, а не 4-те свещи. :-k

никакъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! smile056

Смяната ще е с оригинална свещ - 34 лв. от ЕТ (имат 2 вида свещи за моята машина).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.