Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Плащане на MwSt в Германия


neich

Recommended Posts

Здр. , интересува ме един въпрос касаещ закупуване на лек автомобил от Германия (автосалон), на който обявената цена е в бруто и нето. Пример:

3.000 EUR (Brutto)

2.521 EUR (Netto)

19,00% MwSt.

 

Нямам фирма която да е регистрирана по ДДС , поради това е ясно че ще плащам колата на обявената цена в Бруто , в примера - 3.000 EUR. До тук добре , въпроса ми е следния , макар и да се стори елементарен за знаещите: Това ДДС от 19% на кой трябва да го платя? Всичките 3000 еуро ги плащам на автосалона или на него давам 2521 еуро а останалите трябва да заплатя в тяхното данъчно (479 евро)? Докарал съм може би 25 коли от там но не съм попадал на такава , на която трябва да се плаща MwSt. Искам да съм запознат предварително с процедурата за да не дам всичките пари на собственика на салона (ако не е трябвало) а после да стане някакъв проблем - примерно по пътя на връщане или тук в БГ да ме накарат да го платя този данък още един път , ............... :-k

Другото , което ме интересува е дали трябва да изисквам някакъв документ за платено ДДС от собственика на автосалона в случай , че на него ще заплащам цялата сума в бруто? По принцип фактура не ми трябва. Нито колата ще се регистрирва на фирма тук , нито ще се отчитам на някой. Ако има значение да спомена и , че ще се докарва със жълти номера , които предварително закупувам от някоя фирма за номера с празно оранжево талонче. Талончето си го попълвам аз , когато купя колата (защото не се знае каква и коя ще взема).

Благодаря предварително на отзовалите се да ме светнат по питанката ми! От 2002г. съм ЕТ , ама тея ДДС-та хич не ги разбирам. Проблема ми в момента си го представям като все едно си купувам нещо от магазин МЕТРО например - и там цените са в бруто и нето , плащам си всичко на касата в бруто и ............. smile117 , не ходя в данъчни и др. За това предполагам , че и там ще е така и задавам елементарен въпрос , но като не съм наясно реших да попитам вас!

Желая ви успех на всички :smt017 !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно разсъждаваш...накрая на поста си!

..

Тия цени с ДДС и без ДДС са за фирми, както в Германия така и в ЕС, вкл. и България.

Ако беше шеф или пълномощник на българска фирма, регистрирана по ЗДДС, щеше да си носиш картончето с регистрация и като го покажеш в автосалона - германица ще провери в сайта на тяхното данъчно, че наистина твоята фирма е регистрирана по ЗДДС и ще ти издаде фактура без ДДС, което естествено няма да го платиш., Т.е. ще платиш нето цената..

 

Но нерегистрирани фирми по ЗДДС, като ООД, ЕТ, физически лица - плащат пълната стойност на стоката /автомобила/ в случая.

Та, последно - ДДС се плаща там.... на продавача на колата в твоя случай, а тук не се плаща ДДС.

С Талона на колата и договора за покупка - направо в КАТ Пловдив :)

 

Само Ботев ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но нерегистрирани фирми по ЗДДС, като ООД, ЕТ, физически лица - плащат пълната стойност на стоката /автомобила/ в случая.

 

Какво общо има вида на лицето с регистрацията по ЗДДС? Всяко ЮЛ с оборот над 70х лв или ФЛ с доходи над 50х лв. е задължено да се регистрира по ЗДДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно разсъждаваш...накрая на поста си!

..

Тия цени с ДДС и без ДДС са за фирми, както в Германия така и в ЕС, вкл. и България.

Ако беше шеф или пълномощник на българска фирма, регистрирана по ЗДДС, щеше да си носиш картончето с регистрация и като го покажеш в автосалона - германица ще провери в сайта на тяхното данъчно, че наистина твоята фирма е регистрирана по ЗДДС и ще ти издаде фактура без ДДС, което естествено няма да го платиш., Т.е. ще платиш нето цената..

 

Но нерегистрирани фирми по ЗДДС, като ООД, ЕТ, физически лица - плащат пълната стойност на стоката /автомобила/ в случая.

Та, последно - ДДС iе плаща там.... на продавача на колата в твоя случай, а тук не се плаща ДДС.

С Талона на колата и договора за покупка - направо в КАТ Пловдив :)

 

Само Ботев ! :D

 

Благодаря ви много колега!!! Предполагах че на продавача ще давам цялата сума , ама все пак да питам за по сигурно!

 

+ Ботев и ЛОКО :smt017 Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На него ДДС-то, да! А той е длъжен да го внесе в тяхното данъчно..

 

Дано вървим напред!

Вече уволнихме Хубчев ! smile004

Локо и Ботев - успехи! !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На него ДДС-то, да! А той е длъжен да го внесе в тяхното данъчно..

 

ОК , разбрах , светнах се вече. Много благодаря! Dankeschön !

 

Вече уволнихме Хубчев !

Не знаех. - Догодина в А група!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли...

слаба работа са още....

Валя ме днес дъжд и град на стадиона....и накрая паднахме.

 

пп. В Германия може да видиш и друг надпис под цената на автомобилите:

MwSt. nicht ausweisbar - това значи, че ДДС-то не се възстановява по никой начин, дори и на регистрирани по ЗДДС фирми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прочетеш малко закона....

не стоят така нещата, а както ги описах smile056

 

А ти защо не прочетеш това което ти написах? Всяко ЮЛ или ФЛ стига да има съответния оборот е задължено да се регистрира по ЗДДС. Примерът ти за ООД, ЕТ, физически лица не е верен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но нерегистрирани фирми по ЗДДС, като ООД, ЕТ, физически лица - плащат пълната стойност на стоката /автомобила/ в случая.

 

Какво общо има вида на лицето с регистрацията по ЗДДС? Всяко ЮЛ с оборот над 70х лв или ФЛ с доходи над 50х лв. е задължено да се регистрира по ЗДДС.

:smt017 Фирмата ни е ЕТ, но е регистрирана по ЗДДС smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това писах по-горе.....няма значение каква е формата на фирмата /ООД, ЕООД, АД/ или е ф.лице - щом не е регистрирана по ЗДДС - ще плаща брутната стойност..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.