Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дилема при избор на Октавия


PRESIAN

Recommended Posts

Колеги, брат ми е в Англия и се е спрял на 2 Шкоди ,но се чуди коя да вземе:

http://www.gumtree.com/p/cars-vans-motorbikes/2002-skoda-octavia-18t-elegance-estate-4x4/88927576#gallery-item-full-1

и

http://www.gumtree.com/p/cars-vans-motorbikes/skoda-octavia-19-tdi-110-laurin-klement-estate-leather-2002-fsh-10m-mot/89172127#gallery-item-full-7

Разбира се на първата предимството е че е 4х4 и това,че е на малко мили, а втората, че е дизел и изпълнение Лоурент и Клемент.Аз разбира се за да му усложня избора му предложих да погледне и тази:

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201141421325237/sort/priceasc/usedcars/body-type/estate/maximum-age/up_to_10_years_old/fuel-type/petrol/price-to/3000/model/octavia/make/skoda/page/2/postcode/me138up/radius/100?logcode=p

Най-вероятно,като разход на гориво третата ще го товари повече, с оглед на това, че не може да и сложи газ.

Та за това ви моля, да помогнете в избора,пък било то и само с гласуване.А ако някой се аргументира,добре дошло. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А той къде смята да я кара? За мен 4х4 е вече задължителна екстра (просто не е истина колко ме е яд, че навремето не я поръчах такава!), но пък не съм фен на бензина (и то откакто подкарах дизел). Дизела пък е на доста повечко километри... Изобщо избора е много труден и без повечко информация за какво ще се ползва колата (градско каране, планинско, дълги пътувания в рамките на България или зад граница и т.н.) просто не може да се каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карането на 1.8Т 4х4 е изключително удоволствие.Странното е че не са посочили,че има ESP(а за 4х4 би трябвало да е стандарт).Удоволствието обаче се заплаща(и като гориво и като надеждност).За мен от близо 2 години 4х4 е задължително-не искам да погледна друга кола.(мнението ми е пристрастно т.к. съм див скиор и див офроудър)

 

L&K с нищо не може да ме зарадва,освен с ESP.Не признавам кожи и други безполезни глезотии,за които трябва да се дават пари.Обаче-1,9 дизеловия мотор е пословично здрав и икономичен.

 

А последната привлича само с това,че е по-нов модел.

Както е казал колегата преди мен идеална кола няма.Ако не знае точно какво иска-отива гледа,кара и което му допадне на сърце най-много това да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, колата ще се кара и в България и в Англия.Може би повече градско.

Колеги, от 90 човека погледнали темата,само 3 са си дали мнението :o

Ще вземете да опровергаете мнението, че българина обича да дава акъл с повод и без повод :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О2 е много по-комфортна за пътниците отзад при същия багажник като О1, като освен това интериора е по-качествен и лично мен ме кефи повече от този на О1. Аз бих предпочел нея, ако се търси семейна кола. А ако избирах между първите 2, бих предпочел 1.8Т 4х4. Всичко това, ако ще шофирам в Англия. За България - не бих купил нито една от посочените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам ,ще се пътува чак до Англия често. Това е доста дълъг път и според мен двойката е по удачния вариант като конфорт, окачване и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както често се случва едно гледаш,а друго взимаш.За съжаление(а може би не) дизеловата L&K на която се беше спрял брат ми е продадена-не е могъл навреме да се освободи от работа и е закъснял.

Но затова пък е взел друга L&K 1.8Т -http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201138417443548/sort/priceasc/usedcars/fuel-type/petrol/price-to/3000/maximum-age/up_to_10_years_old/body-type/estate/model/octavia/make/skoda/page/1/postcode/me138up/radius/100?logcode=p

Покупката е станала преди 10 мин.Доколкото разбрах братото вече има регистрация във форума,така че по-натам ще се похвали лично.

Интересно ми е защо тази L&K не е с ксеноновите фарове(мислех че е стандарт за L&K)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно щях да "гласувам" за О2, а той човека си купил L&K:) За мен няма по-добър от този вариант за О1. 1.8Т 4x4 - smile126 А и изглежда супер запазена. Салона е като нов. А защо е без ксенон... - странна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито да си я кара с кеф дълго и безаварийно! Какви запазени автомобили се продават в Англия, а тук в България за 4000 лв такава Шкода просто няма как да се намери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О2 е много по-комфортна за пътниците отзад при същия багажник като О1, като освен това интериора е по-качествен и лично мен ме кефи повече от този на О1. .

 

За синьото съм съгласен, за червеното не. Ама нали вкусове много, той човека си е решил вече за него явно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.