Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

лампа за масло?


rosso666

Recommended Posts

Привет колеги имам следното питане -защо лампата на маслото ми светка когато оборотите паднат под 1000??? :-k

Става въпрос за форман 1993г.

Също да Ви питам тези двигатели с ангренажни вериги ли са? smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,тези двигатели са с верига.А това,че ти свети лампата за маслото под 1000об./мин. показва,че според датчика за маслото,същото е с по-ниско налягане.Варианти доста - повреден датчик,маслена помпа,лагери на коляновия вал,пък може и масло с нисък вискозитет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното се решава със смяна на маслото... а другите варанти дали са валидни за кола на 25ооокм?

и на колко оборота работят тези коли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами оборотите на ПХ са някъде между 750 и 850 май.Сега зависи твоята на колко работи.Ако работи на 500 - 600 може и да присвятка лампата.То не е гаранция че като Формана ти е на 25 000км, не можеда съществува някакъв проблем.Единствено няма да е от износване.А маслото какво е и от кога е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами маслото нямам и на идея какво е баща ми се занимаваше (най вероятно е сменяно веднъж) колта е форман 1.3 1993г

Колата е карана много рядко и последните 5 години е палена само не е карана .

работи(като загрее на около 900оборота,.

А другото интересно е че ако не са включени фаровете работи на около 900/1000оборота.

а като ги влкюча и оборотине падат???

така ли трябва да бъде

и маслото не свети когато оборотите са 1000(тихи) но вклучас ли фаровете оборотите падат и лампата светва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени първо маслото и ако не спре почни с датчика за масло ... желателно е масло да се сменя или на 10 000 км. или на една година , тъй че ако е сменяно преди пет години това отдавна не е масло .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и лампата за "зареждането" светва от време на време като паднат оборотите.

 

Това е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аааа на повече от 5 години е маслото.

А може ли да ми кажеш дали се сменя лесно този датчик? и дали е скъп.

НО когато я карах преди 5 години имам спомен че пак присветкваше маслото но наистина незнам кога е смено маслото.

Но тъй като вече не карам служебна кола реших да я подкарвам тази кола.

Все пак има и сантиоментална собственост за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо,което трябва да направиш е да смениш маслото.Защото това в двигателя не е масло,а някаква гадост,която не ти смазва двигателя,а му вреди.Не отлагай!

Относно датчика - преди 2 години беше 7лв.Сега не знам точно,но при всички положения няма да е повече от 15лв. според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги наистина може да ви звучат много смешни въпросите ми но тази кола съм я карал 10-ина пъти и незнам нищо за нея .затова питам така "ламерски"

Ами датчика на радиатора който пуска перката имате ли предства кви пари е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи.Ако държиш на оригинален - 20-тина лв. май беше.Иначе резбата е унифицирана и можеда сложиш датчик за друга марка автомобил,например VW,Lada.Цената на този тип датчици почва от към 4-5лв. до 10-тина лв.Но според мен сложи един оригинален - такъв,какъвто трябва да бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

10W-40 е най-подходящо като вискозитетен индекс.Относно марките на маслата - доста относително е,едни ще кажат че е добро,други - не.Но задължително е да е хубаво,защото щом двигателя е на 25 000км. е добре да го пазиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не.10W-40 е полусинтетично.

Ако искаш минерално - 15W-40 или 15W-50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.