Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

хроничен проблем диференциал?


dadijor

Recommended Posts

Здравейте колеги!

 

искам да споделя с вас какво ми се случи на скоро и да разбера има ли и други с моя проблем. колата е ОК2, 2тди, ръчни скорости на 13 000км. от оклко месец насам наблюдавам следното нещо: на първа и втора при навит волан (повече от половината) и при подаване на газ се чува едно стържене, метал в метал, това стържене се усилва когато се подава газ. другото нещо е че има няква цикличност в шума, сякаш нещо се върти стържейки и честотата на тази цикличност се увеличава с подаването на повече газ и вдигане на оборотите. колкото е по-натоварената колата или колкото е по-навит волана толкова по-лесно се докарва този шум. примерно като излизам от мола по спиралата на горе и подавам повечко газ на втора се чува много силно. до тук с описанието, наш колега капацитет ме посъветва да ида в еуратек да ги возя, колата е гаранционна, така и направих. това което чух там, очаквах най-малко. хората бяха много добре запознати с този проблем, возих го, чу шума и потвърди: на октавия 2, 2.0тди с ръчни скорости се получавал този шум, бил от диференциала, няма проблем така да си карам, било нормално!!!!!по-рано имало случаи, при които сменяли диференциалите гаранционно, но шумът се появявал отново след 20к км. от еуратек чакали решение от шкода как да процедират с този проблем. щели да се обадят когато това стане (от умрял писмо....) smile091 smile091 (сигурно ще съм излязал от гаранция ако изобщо се случи).

 

това е, дано не съм ви оттегчил много, но ви питам, има ли между вас и други с този проблем (след като казват бил масов) и дали някой от вас знае ако наистина в диференциала е проблема, каква точно е същината на проблема.

 

всичко хубаво ви желая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От поне 5 г. доста активно следя всякаква информация свързана с О2 2.0 ТДИ и до сега не съм чувал за подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше същата тема преди повече от 5-6 месеца за същият проблем. Аз следях темата, защото имах същият проблем. Постепенно започна да се получа по - рядко и в момента не издава този звук. Когато се появи този звук Шкодето беше на 25 000км (сега е на 55 000 км.) И тогава колеги писаха, че така са им казали от ЕТ ( Диференциал) и всички 6 степенни скоростни кутии го имали този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Служебната шкода 2006г 2.0 с ръчки до 130хил нямаше никакво стържене и никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

здравейте колеги,

малко след като пуснах тази тема, виенето или стържене, каквото е там, изчезна. реших, че както писа колегата след време спирало. да, ама не , до днес smile045 , отново се появи м....мка му :smt0344 . а защо днес, защото смених зимните гуми с железни стандартни джанти със стандартните алуминиеви джанти с летните гуми. върнах времето назад и се сещам, че шумът порано е изчезнал само защото съм минал на зимните гуми или по-скоро на други джанти. ако колата не е на скорост и не се подава повечко газ, нищичко не се чува, което ме кара да изключа възможността проблема да е в самите гуми (те и летните и зимните са нови, все континентал)

излиза, че хроничния проблем с диференциала както твърдят специалистите от еуратек, изчезва като си сложа зимните гуми с желзните джанти :-k и се появява отново като върна оригиналните лети 15-ки с летни гуми

 

някакви предположения smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината и аз като смених сега гумите се появи отново ха-ха-ха, но според мен не е от гумите, навярно си се появява и изчезва от време на време. Един колега беше писал, че е от дисковете на спирачките... (по горният ръб на дисковете се натрупва ръжда) може и от това да е ... но аз вече не му обръщам внимание... чувам го... констатирам, че го има... и карам без да се притеснявам ха-ха-ха ако каже нещо РУП ще му мисля smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги,

малко след като пуснах тази тема, виенето или стържене, каквото е там, изчезна. реших, че както писа колегата след време спирало. да, ама не , до днес smile045 , отново се появи м....мка му :smt0344 . а защо днес, защото смених зимните гуми с железни стандартни джанти със стандартните алуминиеви джанти с летните гуми. върнах времето назад и се сещам, че шумът порано е изчезнал само защото съм минал на зимните гуми или по-скоро на други джанти. ако колата не е на скорост и не се подава повечко газ, нищичко не се чува, което ме кара да изключа възможността проблема да е в самите гуми (те и летните и зимните са нови, все континентал)

излиза, че хроничния проблем с диференциала както твърдят специалистите от еуратек, изчезва като си сложа зимните гуми с желзните джанти :-k и се появява отново като върна оригиналните лети 15-ки с летни гуми

 

някакви предположения smile012

Колега провери при пълен ляв или десен, дали не стържат гумите в подкалниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.