Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

модел на мотора и дистрибуторна капачка за него?


terzo

Recommended Posts

:?: здравейте съфорумци отново ,след дълго мое отсъствие отново съм тук- сдобих се с октавия 1 /98 1,6моноинжекция ,но имам въпрос относно покупката на дистрибуторна капачка и палец за нея тъй като при първите влажни дни започна да прекъсва и гасне.смених веднага кабелите ,но за капачка и палец в магазините ми дават различни модели и се наложи да искам помощ от вас. smile012 модификация на мотора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пропуснах да отбележа ,че с новите кабели продължава да прекъсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме да е моноинжекция.То такваз няма.По-скоро е МПИ.Сега да уточним кой е двигателя - 1.6 75кс. или 1.6 101 к.с.?

 

Относно модификациите на мотора,по-скоро кода на двигателите по VW :

 

1.6 75к.с. 55kW - AEE;

1.6 101 к.с. 74kW - AKL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти е пълен инжекцион с код на двигателя АЕЕ.Инжекционната система е италианска - Magnetti Marelli.Този двигател се монтира освен на Октавия 1,така също и на Фелиция,Голф 3,Поло.Така че би трябвало дистрибуторната капачка да е една и съща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм сменил капачка и палец поради това че в компютъра в два магазина излиза капачка за система магнет марели ,а палец за система бош????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами поне за капачката е сигурно че е за система Магнети Марели.Най-добре да носиш старите в магазина и да сравнявате по тях,стига магазинерите да имат в наличност такива,които излизат по каталог.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених дистрибутопната капачка и палеца и проблемите продължават.Когато загрее започва да прекъсва и в движение и на място.понякога и гасне . има моменти когато работи известно време перфектно и изведнъж придърпва.Дали може да е бубината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами поетапно всичко сега е ред на тях поне да ги сваля ,до сега не ги включвах защото момчето от което взех колата е описало доста стриктно това което е сменил до момента ,свещите са сменени преди 10000км.Ама знаеш ли може да е и от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема МАЙ е решен:бубина? Днес сложих пробно за около 15км бубина от vw и прекъсването го няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.