Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Звуков сигнал и червено примигващ термометър на таблото


shkoderator

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

При палене на двигателя, след около 5-10 секунди започва да примигва на таблото в червен цвят термометър, придружен със звуков сигнал. Същото се случва и ако се изгаси двигателя и се запали в рамките на половин минута. Ако се кара с червено примигващия термометър около 3-4 минути и чак тогава се изгаси и стартрира отново двигателя, червено примигващия термометър и звуковия сигнал изчезват.

 

Антифриза ми е в нормата, на 5 месеца е, колата е сервизирана в Еуратек. Парното си работи нормално. Стрелката на датчика си стои вертикално (на 90 градуса), след като загрее мотора и не мърда оттам.

 

Някой ако може да даде идея, откъде е проблема? Случва ми се вече 3-4 пъти!

 

Октавия 1, 1.9 ПД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долей още малко антифриз, датчикът е проблемен.

 

Веднъж налях колега (беше малко под макс.) и сега съм на максимума. Страх ме е да не "препълня". А за кой датчик казваш, че е "проблемен"? Може ли да ми направи този проблемен датчик "още много по-голям проблем", ако карам така и не го сменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за нивото на антифриза.

 

Намира се точно на самото казанче за антифриза.Ако не ти се сменя и си следиш постоянно антифриза-проблем никакъв.Мойта си пищи и свети така от месеци,особено ако е спряна на наклон,макар,че антифриза ми е на макс.Някой ден ще го сменя,но сега не е приоритет.Първо пробвай,като изкараш буксата му и я пръснеш с контакт спрей-може да се е замърсила.

 

п.п. Всичко си опира до навиците-око да види ръка да пипне.Аз много-много нямам вяра на звукови и светлинни индикации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

имах същия проблем с мйта фабия. Решението беше демонтаж на казанчето и почистване с спрей за чистене на дроселова клапа/карбуратор. След почистването проблема изчезна.

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Благодаря на ръковотството на форума!

Тази тема страшно много ми помогна.Понеже съм собственик на Ауди А3.И имам същия проблем.

И тук във Вашия форум намерих решението на моя проблем.

Добре е когато има автомобили с еднакви агрегати и обурудване. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на ръковотството на форума!

Тази тема страшно много ми помогна.Понеже съм собственик на Ауди А3.И имам същия проблем.

И тук във Вашия форум намерих решението на моя проблем.

Добре е когато има автомобили с еднакви агрегати и обурудване. smile027

 

Е че те на базата на шкода са направили Аудито ....кво пък ся :D:D:D smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на ръковотството на форума!

Тази тема страшно много ми помогна.Понеже съм собственик на Ауди А3.И имам същия проблем.

И тук във Вашия форум намерих решението на моя проблем.

Добре е когато има автомобили с еднакви агрегати и обурудване. smile027

Айде похвали се в ауди форума! s_flag smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.