Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ниска задница поради монтирана газова


ivan123

Recommended Posts

Хора, Еуратек са ... нямам думи да ги опиша...

 

О2 на газ на 5000км е клекнала отзад. Днес бях в Еуратек и ги карам да сменят пружините с други, усилени или там каквито намерят за добре. Те ми казват: "до два дни ще Ви дадем предложение на проблема".

 

Колата е гаранционна и закупена от тях... "Инженерът", който ми мери разстоянието от главината до веждата нямаше идея колко трябва да бъде и откъде се мери това разстояние-Хаджиев май му беше заглавието....то всичко аз му казвах-добе, че е ELSA-та...

 

 

После по телеофна говорих с някой си Николай Навощанов... този пък ми предложи да си демонтирам газовата... Ума ми не го побира как е възможно-нали аз съм си харесал и заплатил кола при техните условия?!?!?

 

 

Дайте съвет как да ги "лекувам!" За сега замислям да ги осъдя-ако някой има по-добра идея да свирка!

 

Благодарско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А газовата уредба от Еуратек ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовата е от Еуратек... 50 литрова бутилка. Днес, само резрвоарът беше пълен и колата е с 21мм по-ниска, а е само на 5 месеца... след още 5 месеца ще бъде сигурно 30мм.

 

Гаранционна е цялата, а онези ще откажат отремонтирването...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднал си на калпави пружини . Най-вероятно ще ти ги сменят . Не се горещи напразано.

При мен пък е точно обратно - стърчат до небесата - хем карам вече 5-та година - дълги като кокили и твърди.... как не омекнаха малко поне ... :D Ама те и предните ми такива...Ендуро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за спама предварително. smile126

 

В една друга тема питаха защо задницата на новия модел е толкова навирена!?

Отговора сам дойде. smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300мм. са си цели 3м. тя ще бъде цялата под земята. ;)

smile091 Хах, а колко са тогава 300см., щом 300мм. са 3м? smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовата е от Еуратек... 50 литрова бутилка. Днес, само резрвоарът беше пълен и колата е с 201мм по-ниска, а е само на 5 месеца... след още 5 месеца ще бъде сигурно 300мм.

 

Гаранционна е цялата, а онези ще откажат отремонтирването...

 

201мм - са си 20см. Сигурен ли си че е 201 мм вместо 21 мм???? Да не говорим за след 5 месеца - 300мм !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да-малко съм завишил нещата-201мм да се чете и разбира 21мм...

инче 300мм според мен е 30см...

 

казано по друг начин: по книжка отзад трябва да има растояние от 398 +/- 10мм от центъра на гумата до веждата, а в момента е 372мм +/- 3мм

няма да ми дадат нова кола....дайте някакви други предложения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колата е сметната при определени условия и са дадени съответните параметри на окачването , а това , че ЕТ се опитват да удовлетворят изискванията на определна част от пазара посредством допълнителния монтаж на газови уредби не е проблем нито на окачването , нито на ЕТ ... една бутилка дори и от новите 6-8 мм. ламарини си тежи 20 - 30 кг. ... сложи по едни втулки от защитата срещу лоши пътища и ще ти се изравни колата ... нали не тропа и не скърца smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как с една празна бутилка ще увисне задницата 2 см? Това и при Ладата не ставаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300мм. са си цели 3м. тя ще бъде цялата под земята. ;)

smile091 Хах, а колко са тогава 300см., щом 300мм. са 3м? smile091

Абе карай да е весело. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как с една празна бутилка ще увисне задницата 2 см? Това и при Ладата не ставаше.

Тез от сервиза в Дружба не слагат от турските вестници , пък и с лека турска бутилка Фаворита ми слегна с близо сантиметър , а Формана със стария украински кютук вечно си е натоварен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колата е сметната при определени условия и са дадени съответните параметри на окачването , а това , че ЕТ се опитват да удовлетворят изискванията на определна част от пазара посредством допълнителния монтаж на газови уредби не е проблем нито на окачването , нито на ЕТ ... една бутилка дори и от новите 6-8 мм. ламарини си тежи 20 - 30 кг. ... сложи по едни втулки от защитата срещу лоши пътища и ще ти се изравни колата ... нали не тропа и не скърца smile049

Съгласен съм с теб, НО:

1. Никой клиент не е длъжен да бъде технически грамотен при закупуването на кола, която се предлага в официален магазин на марката, за да може да знае, с какви пружини и кога с колко ще клекне.

2. Как да ти мине през главата, че ЕТ няма да предложат усилени пружини?!

3. Ако на официален магазин нямаш доверие то тогава на кого? Нали затова си я купуваш от магазина-за да няма проблеми!

4. В договорът никъде не е упоменато, че колата ще измени параметрите си след монтирането на бутилката. Дори пише, че се запазва пълната гаранция. А колата е променила своите параметри, което означава, че е за ремонт, което пък означава, че влиза в сила гаранцията...

 

Ако настоявате мога да обясня и защо е толкова важно да бъде на необходимата височина...само набързо: баланс на масите, промяна на сцепление и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, УРА!!!

 

Еуратек ще ми сменят пружините с оригинални за газ....

 

ЕВАЛА ИМ!!! Само вчера да не ме бяха ядосвали!!! Докторе, затваряй темата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добра новина, но по-добре да не се затваря темата още. Интересно ще е ако след смяната пуснеш информация дали всичко е ОК с новите пружини, какви точно пружини са ти сложили и какви са били старите, че се е получил проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще се вдърви возията отзад , да не се изненадаш след монтажа на подсилените пружини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднал си на калпави пружини . Най-вероятно ще ти ги сменят . Не се горещи напразано.

При мен пък е точно обратно - стърчат до небесата - хем карам вече 5-та година - дълги като кокили и твърди.... как не омекнаха малко поне ... :D Ама те и предните ми такива...Ендуро!

 

Ми ти се радвай,че е така.Поне няма да блъскаш картер! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, УРА!!!

 

Еуратек ще ми сменят пружините с оригинални за газ....

 

ЕВАЛА ИМ!!! Само вчера да не ме бяха ядосвали!!! Докторе, затваряй темата!!!

 

Нали ти казах, че напразно се горещиш, бе пич !!! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Така!

Днес ми смениха задните пружини с такива, които се монтират в Чехия на О2 поръчана с газ... Колата се вдигна и си застана нормално...От ЕТ Навощанов ми се обади и ми каза, че всичко е уредено и отремонтирването и реглажа са за сметка на ЕТ.

Има един пич Пламен (не знам какъв е точно), който ме уреди да гледам вътре в сервиза... Евала му правя, защото не съм подържал Шкода досега и имах нужда да си поговоря с някой от механиците/монтьорите. Мисля, че записаха голям плюс като ми позволиха да влезна в сервиза и да гледам... не ги разбрам защо се правят на маймуни и не позволяват на собстеника на колата да гледа и пита?! Едно време крадяха от новите коли...сега едва ли е така.

Сега колата вече не се унася по завоите и преднницата се плъзга по-малко... Абе, 2см са си от значение!

Благодаря за съветите и коментарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така!

Днес ми смениха задните пружини с такива, които се монтират в Чехия на О2 поръчана с газ... Колата се вдигна и си застана нормално...От ЕТ Навощанов ми се обади и ми каза, че всичко е уредено и отремонтирването и реглажа са за сметка на ЕТ.

Има един пич Пламен (не знам какъв е точно), който ме уреди да гледам вътре в сервиза... Евала му правя, защото не съм подържал Шкода досега и имах нужда да си поговоря с някой от механиците/монтьорите. Мисля, че записаха голям плюс като ми позволиха да влезна в сервиза и да гледам... не ги разбрам защо се правят на маймуни и не позволяват на собстеника на колата да гледа и пита?! Едно време крадяха от новите коли...сега едва ли е така.

Сега колата вече не се унася по завоите и преднницата се плъзга по-малко... Абе, 2см са си от значение!

Благодаря за съветите и коментарите.

Поздравления!

 

п.п .. и на мен няма да ми е приятно, някой постоянно да ме пита това защо,онова защо,докато работя дали по кола или нещо друго,затова се правят както казваш на маймуни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.