Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бюджетната бегачка


Цецо75

Recommended Posts

Щото правим едни комбинации....нали видя кутиите,че са нещо различни ;) Но не казвам.При твойта става,ама на Цецо по другата комбинация се действа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви е едно предизвикателство за икономия:

 

Пробег София-Варна (по Хемус), трафик слаб до средтата, после умерен. Тръгване 6:00. Време 5 часа чисто каране и сумарно 30 минути почивки. Сравнително висока средна скорост - 83 км/ч ( с ВКЛЮЧЕНИ почивките). Фарове на 100% през целия път, климатик пуснат през 1/2 от пътя. Външна температура - на старта 25 градуса, на финала 37. Нафта от Еко (економи :) )

 

Колата е бюджетната бегачка, 1.9 помпа дюза, турбина на Самуил и писана от Тони. Т.е. на въпроса - може ли по - мощно да е икономично ... ми може, ама трябва да е бюджетната бегачка

 

Забележете на снимката къде е стрелката за нафтата, в София налях до горе докато изщрака, не съм доливал и обезвъздушавал.

 

П.С. реалния разход по колонка естествено е с 0.5 литра отгоре.

post-6105-138453398739_thumb.jpg

post-6105-138453398742_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София-Варна-София без клима и спазване на ограниченията го докарвам точно както е по книжка 4.2 (по колонка!). С пуснат климатик 4.5-4.6 (пак по колонка)! Ама реално рядко падам под 5 по тоя маршрут smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Искаме да видим и разхода в обратната посока.

 

Ето го... Върнах се през Бяла-Плевен-София. Климатик и фарове около 90% от времето. Външна температура над 30 през по-голяма част от пътя. Трафик слаб, до умерен. Трима човека и не много багаж. Една идея по агресивно и нервно каране (нищо неразумно)... и ето го резултата - по-лоша средна скорост и 15% по висок разход :)

 

post-6105-138453401722_thumb.jpg

post-6105-138453401772_thumb.jpg

 

Иначе за съединителя... абе нещо не ме кефи... май не се получава удачно на О2. Поне при мен... Ще покарам повече и ще дам по-точни впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе за съединителя... абе нещо не ме кефи... май не се получава удачно на О2. Поне при мен... Ще покарам повече и ще дам по-точни впечатления.

 

Какви са оплакванията - тресене някакво? Заради плътния маховик ли се получава нещо кофти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ромоли откъм скоростите понякога. Ама още не мога да хвана зависимостите... а и незнам до, колко аз се самонавивам и до колко е притеснително. Още събирам впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Евала за бюджетната бегачка. Всичко си обяснил подробно на максимум браво! Аз търсех такова инфо много си ми полезен особено за разхода след тунинг. Отново браво! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.