Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поставка за чаши - Fabia I


Grace

Recommended Posts

Някой притежава ли поставка за чаши отпред?

 

Например това:

 

screenshot002de.jpg

 

Някой да знае от къде може да се намери такова или подобно нещо на по-нормална цена? 40+ паунда не ми се дават за тая джаджа, но едновременно с това е доста полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ися, Митака намери чашата в морга и е имал късмет. Предлага се само като ново оборудване. В ЕТ я водят така и искат 100-110 лв. за тази поставка.

Grace, ако се загледаш на снимката ще видиш, че радиото не стърчи извън таблото. Таблото е извито и само оригиналните радиа са така, афтърмаркета стърчи в крайщата, при мен с около 0.5+ см. Самата поставка в прибрано състояние също е на една линия с таблото. При натискане на горния края са отваря, като обръча горе за чашата е от две полудъги, които са долепени една до друга и се отварят на 90 гадуса нагоре при излизане на предната част сами. Има малка вероятност при по-стърчащото радио да закача.

Друго в самото ръковадство е записано, че тази поставка да не се използва в движение. Тогава трябва да е прибрана. Малко отзиви и от колеги.

Сега, ако аз я мерна в автоморга и аз не бих се поколебал да я взема, иначе :smt018 . Не става в движение да си държиш чашата там, тогава за какво ми е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструкцията да не се ползва в движение вероятно е стандартно "презастраховане"..... Логично е, че не им се иска някой да им пледира за обезщетение за полятия с кафе чисто нов салон, щото е минал през дупка :)

 

Аз просто се учудвам, че Фабиа 1 няма такова нещо фабрично. Голф 4 например има и е изключително удобно. Не знам какво пише там в книжката ама разбира се, че се ползва в движение и е изключително полезно :))

 

Иначе и аз не съм с фабричното радио, но поне външно не стърчи и не застъпва дясната вертикална лента, на чието място би дошла поставката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тази поставка си е фабрична, но се монтира само на нови автомобили и затова я водят резервна част, преди не го обясних добре.

А за стърченето имах предвид напред към седалките, не да застъпва страничните панели. Просто при отваляне двете половини на обръча се отварят настрани и тази пред радиото минава много близо до него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тази поставка си е фабрична, но се монтира само на нови автомобили и затова я водят резервна част, преди не го обясних добре.

А за стърченето имах предвид напред към седалките, не да застъпва страничните панели. Просто при отваляне двете половини на обръча се отварят настрани и тази пред радиото минава много близо до него.

 

Сега разбрах какво имаш предвид за стърчането. Да... интересен момент. И при мен разбира се излиза напред касетофона.

 

Бях гледала и DIY поставка за чаши от Поло на мястото на чекмеджето под радиото или най-отдолу прикачена над пепелника, но там не виждам как скоростния лост няма да пречи.... по-скоро на мястото на чекмеджето, макар, че и то върши полезна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става в движение да си държиш чашата там, тогава за какво ми е?

Става бе, но винаги гледам да е затворена чаша със сламка или кенче. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една термо чаша, ще пасне много добре според мен.Имат си капаче и няма да се разлива по завоите.Пък дори може и вентилацията да я обдухва с топъл въздух зимата. smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм имала проблем с разливане на чаша в коли с поставка..... или трябва да приема, че тази е афиф.... или че много си пълните чашите :))

 

Друг е въпросът, че тази "екстра" влиза в употреба най-вече на дълъг път. В града няма за кога и какво.

Ама при мен 90% си е магистрално и ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.